Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 2905
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kto zmieniał Jelenią Górę przez ostatnie ćwierć wieku?

Poniedziałek, 5 maja 2014, 8:00
Aktualizacja: 8:02
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kto zmieniał Jelenią Górę przez ostatnie ćwierć wieku?
Fot. Organizator
Do 16 maja br. wydłużony został termin zgłaszania ludzi, którzy „Od PRL–u do demokracji – zmieniali Jelenią Górę w okresie ostatnich 25 lat”. Kategorie to: kultura i sztuka, sport, turystyka, rekreacja, hobby; usługi socjalne i pomoc społeczna; edukacja i wychowanie; ochrona zdrowia oraz rozwój lokalny – w szczególności aktywizacja mieszkańców, budowanie społeczeństwa obywatelskiego oraz promocja regionu i miasta.

- Ostatnie 25 lat to okres epokowych przemian Polski, a w szczególności jej małych ojczyzn. W Jeleniej Górze dziesiątki osób z pasją i energią oddawały swój czas i kompetencje dla rozwoju tego miasta – mówi Dariusz Pociecha z Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej, jeden z organizatorów.

- Warto i należy te osoby wyróżniać tak, aby zachować o nich pamięć oraz mobilizować kolejne pokolenia do społecznej aktywności. W związku z 25-leciem, jakie upłynęło od pierwszych wolnych wyborów, organizacje pozarządowe zapraszają do uczestnictwa w konkursie wyróżniającym te osoby – dodaje.

W konkursie każda osoba lub organizacja może zgłosić poprzez wypełnienie formularza konkursowego osoby, mogące zostać wyróżnione w związku z ich dokonaniami na jednym lub kilku polach rozwoju Jeleniej Góry.
Formularz konkursowy do pobrania ze strony: dolnoslaskie.ngo.pl – baner „Od PRLu do demokracji - Oni zmieniali Jelenią Górę w okresie ostatnich 25 lat” lub u organizatorów konkursu w siedzibie Domu 7 marzeń przy ul. Okrzei 10 w Jeleniej Górze.

Informacje o zgłoszonych osobach zostaną opublikowane w opracowaniu prezentującymi sylwetki nominowanych osób. Wyboru trzech laureatów dokona kapituła składającą się z przedstawicieli uczniów jeleniogórskich szkół, studentów, dziennikarzy, organizatora oraz organizacji pozarządowych. Laureatów, o których zostanie przygotowany reportaż filmowy publicznie poznamy 5. czerwca podczas uroczystej gali w Domu 7 marzeń przy ul. Okrzei 10 w Jeleniej Górze. Gala będzie towarzyszyć konferencji inaugurującej aktywność Domu 7 marzeń.

Organizatorzy konkursu to: Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej, Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych i Towarzystwo im. św. Brata Alberta, Koło w Jeleniej Górze.

Patronem Konkursu jest Prezydent Miasta Jelenia Góra.

Pytania dotyczące konkursu można kierować do Dariusza Pociechy, tel. 885 205 214, e-mail: dariusz.pociecha@fres.org.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group