Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7455
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Kto zbuduje szkolę?

Czwartek, 17 czerwca 2021, 7:03
Autor: WAC
Mysłakowice: Kto zbuduje szkolę?
Fot. UG Mysłakowice/wizualizacja
Oferty pięciu firm wpłynęły na ogłoszony przez Urząd Gminy w Mysłakowicach przetarg mający wyłonić wykonawcę budowy pierwszego etapu szkoły podstawowej.

Najkorzystniejszą cenowo ofertę przedstawiła firma Pre – Fabrykat z Miłkowa, która swoją pracę wyceniła na 18 milionów 998 tysięcy złotych. Najdroższą, opiewającą na 24 miliony 887 tysiące złotych, złożyło Przedsiębiorstwo Budowlano – Konserwatorskie Castellum z Wrocławia. Obecnie trwa weryfikacja dokumentów przetargowych. Podpisanie umowy z wybranym wykonawcą planowane jest w lipcu, prace budowlane mają ruszyć w sierpniu.

Zakres tego etapu inwestycji obejmuje: wykonanie stanu surowego zamkniętego budynków szkoły i sali gimnastycznej, wykonanie wewnętrznej, podposadzkowej instalacji kanalizacji sanitarnej oraz zewnętrznej instalacji gazowej, a także przyłączy: wodociągowego i kanalizacji sanitarnej, wykonanie zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej i zewnętrznych instalacji elektrycznych z wyłączeniem słupów i opraw oświetleniowych.

Optymistyczny wariant budowy szkoły w Mysłakowicach przewiduje realizację inwestycji w latach 2021-2023. Nie wyklucza się jednak wydłużenia tego okresu. Szacuje się, że koszt całkowity zadania wyniesie około 40 mln zł. Połowę tej kwoty samorząd pozyska dzięki wyemitowaniu obligacji komunalnych w kwocie 20 mln zł z okresem spłaty do 2039 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

9
60%
Cieszy
2
13%
Hahaha
1
7%
Nudzi
1
7%
Smuci
1
7%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group