Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 10017
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kto zastąpi Grażynę Musiał na stanowisku naczelnika?

Piątek, 12 lutego 2016, 8:29
Aktualizacja: Sobota, 13 lutego 2016, 8:21
Autor: Angelika Grzywacz – Dudek
Jelenia Góra: Kto zastąpi Grażynę Musiał na stanowisku naczelnika?
Fot. Archiwum G. Musiał
Trzech kandydatów zgłosiło się do konkursu na nowego naczelnika Wydziału Architektury, Urbanistyki i Budownictwa w Urzędzie Miasta Jelenia Góra. Jeden z nich zastąpi dotychczasową naczelnik Grażynę Musiał, która w kwietniu odejdzie na emeryturę.

- Nabór został już zamknięty – mówi Jerzy Łużniak, wiceprezydent Jeleniej Góry i przewodniczący komisji konkursowej. - Zgłosiło się trzech kandydatów, ale ich nazwisk nie podajemy. Oficjalnie ogłosimy zwycięzcę w marcu br. – dodaje wiceprezydent Jeleniej Góry.

Po weryfikacji dokumentów każdy z kandydatów przejdzie rozmowę kwalifikacyjną, podczas której będzie musiał zaprezentować koncepcję zarządzania jednym z najważniejszych wydziałów urzędu miasta.

- Potrzebujemy architekta, który będzie miał całościową wizję rozwoju Jeleniej Góry, a z drugiej strony uporządkuje kwestie architektoniczno-urbanistyczną miasta – mówi Jerzy Łużniak. – Ważne jest dla nas również wprowadzenie nowej ustawy o ochronie krajobrazu. Wydział architektury, urbanistyki i budownictwa to jeden z ważniejszych wydziałów, bo studium i plany przestrzenne są motorem rozwoju miasta i decydują o tym, w jakim kierunku miasto się rozwija. Dlatego na stanowisko naczelnika potrzebujemy naprawdę kompetentnej osoby z wizją – dodaje wiceszef miasta.

Dotychczasowa naczelnik Grażyna Musiał prowadziła wydział od 2011 roku. Skończyła Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, wcześniej Technikum Budowlane w Jeleniej Górze i Szkołę Podstawową nr 13 w Jeleniej Górze. Od 1982 roku pełni samodzielne funkcje techniczne w budownictwie (projektanta, kierownika budowy bądź inspektora nadzoru). W latach 1989-2011 prowadziła działalność gospodarczą związaną z usługami opiekuńczymi i budowlanymi. Od 2005 roku jest członkiem Platformy Obywatelskiej i zajmuje się techniczno-prawnymi aspektami funkcjonowania partii, jest wiceprzewodniczącą zarządu powiatu PO w Jeleniej Górze. W roku 2006 i w 2010 kandydowała do Rady Miasta w Jeleniej Górze. Od kilkunastu lat jest członkiem Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa realizując zadania w ramach pracy na rzecz samorządu zawodowego: w kadencji 2006-2010 - sędzia Sądu Dyscyplinarnego DOIIB, sekretarz Sądu Dyscyplinarnego DOIIB, w kadencji 2010-2014 - rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej DOIIB, a obecnie (w kadencji 2014-2018) rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej DOIIB.

Ponadto wiele lat była czynnym sportowcem (trenowała piłkę ręczną i siatkową, lekkoatletykę i narciarstwo), członkiem Polskiego Związku Kynologicznego, gdzie prowadziła sekcję psów ozdobnych, a w latach 1986/1995 była hodowcą psów rasowych. Prywatnie – jak pisze o sobie Grażyna Musiał - lubi ogród, książki, kocha zwierzęta, uwielbia podróże i swoje miasto.

- Dla mnie te pięć lat pracy było ogromną przyjemnością, bo za mojej kadencji wiele udało się zrobić – mówi obecna naczelnik Grażyna Musiał. – Otworzyliśmy i w tym roku zamkniemy studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Jeleniej Góry. Udało się również objąć planami zagospodarowania przestrzennego niemal całe miasto. Z pracownikami wydziału i urzędu stworzyliśmy naprawdę dobrą „drużynę”, świetny zespół, z którego jestem dumna – dodaje G. Musiał.

Grażyna Musiał na emeryturze nudzić się nie zamierza. – Czeka na mnie ciekawa praca, ale nie chcę jeszcze mówić o szczegółach – mówi Grażyna Musiał. – Będzie ona związana z moim wykształceniem, ale już nie dla urzędu miasta – dodaje.

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
852
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group