Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3277
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Kto wykosi te pobocza?

Czwartek, 31 maja 2018, 6:25
Aktualizacja: Piątek, 1 czerwca 2018, 10:45
Autor: WAC
Powiat: Kto wykosi te pobocza?
Fot. Użyczone
Na zarośnięte pobocza drogi z Jeleniej Góry do Karpacza zwraca uwagę pan Karol z Miłkowa. – Wysoka trawa ograniczająca widoczność zagraża bezpieczeństwu na tej trasie – mówi nasz Czytelnik. – Czy musi się zdarzyć tragedia, aby odpowiednie służby zareagowały? – pyta
- Na tej trasie trawa na skrzyżowaniach jest już wyższa niż niektóre samochody – mówi pan Karol. - Są problemy z wyjazdem z bocznych dróg, niestety nikt nic z tym nie robi. W niektórych miejscach włączenie się do ruchu jest sporym ryzykiem. Zarządca drogi skosi trawę raz w roku w sierpniu, a to zdecydowanie za mało i za późno – stwierdza nasz Czytelnik.

Zarządcą, odpowiedzialnym za utrzymanie tej drogi jest Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze. Jak dowiedzieliśmy się wszystko wskazuje na to, że kierowcy muszą się jeszcze uzbroić cierpliwość, gdyż problem najwcześniej zostanie rozwiązany na początku czerwca.

- 4 czerwca zostanie rozstrzygnięty przetarg, który wyłoni wykonawcę letniego utrzymania dróg powiatowych – informuje starosta jeleniogórska Anna Konieczyńska. - Po podpisaniu odpowiedniej umowy wybrana firma na pewno przystąpi do wykoszenia poboczy tej drogi.
- Nie rozumiem dlaczego tego typu przetargu nie można było ogłosić na początku roku, z określonym terminem realizacji – komentuje radny powiatowy Krzysztof Wiśniewski, który kilka razy w tej sprawie kierował interpelacje do Zarządu Powiatu. - Tą drogą do Karpacza co dzień jeździ bardzo wiele aut i jej zarośnięte pobocza są fatalną wizytówką powiatu. Co gorsze bujna roślinność wabi w pobliże drogi dzikie zwierzęta co grozi poważnymi wypadkami - podkreśla.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
687
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
11%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group