Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8401
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miłków: Kto strzelał do konia?

Wtorek, 20 sierpnia 2019, 6:05
Aktualizacja: Piątek, 23 sierpnia 2019, 9:39
Autor: WAC
Miłków: Kto strzelał do konia?
Fot. użyczone
Policjanci z posterunku w Karpaczu prowadzą postępowanie mające doprowadzić do ustalenia sprawcy postrzelenia konia, do którego doszło 15 sierpnia w Miłkowie.

Zdarzenie miało miejsce na pastwisku, około 300 metrów od zabudowań. Zwierzę zostało trafione owalnym pociskiem. Tuż po zdarzeniu koń został przebadany przez weterynarza i opatrzony. Obecnie jest w trakcie leczenia.

Do zdarzenia doszło około godziny 20.40 – mówi właściciel rannego konia Bartosz Nogacz. - Byłem wtedy w domu i usłyszałem huk. Po kilku minutach wyszedłem z domu i zobaczyłem mojego konia. Ze zgrozą stwierdziłem, że jest ranny. Gdy pobiegłem na łąkę, gdzie postrzelono zwierzę, nikogo tam już nie było. Widać było tylko świeże ślady opon samochodu. Całe szczęście pocisk, który trafił konia nie przedostał się do komory płucnej, ale po uderzeniu w żebro zmienił trajektorie ku górze penetrując tkanki między żebrami a skórą. Obecnie koń jest w trakcie leczenia. To, co się stało to zwyczajne barbarzyństwo i nie mam pojęcia, kto mógł to zrobić. Sprawa została zgłoszona na policję i mam nadzieję, że ta osoba odpowie za swój czyn.
Obecnie w tej sprawie prowadzone jest śledztwo, ale za wcześnie jeszcze, aby mówić o konkretnej kwalifikacji prawnej czynu - mówi podinsp. Małgorzata Gorzelak z KMP w Jeleniej Górze. - Pocisk został zabezpieczony przez policjantów. Wyglądał na wystrzelony z broni domowej roboty. Przekazano go do analizy biegłemu - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

4
3%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
10
7%
Smuci
31
23%
Złości
91
67%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group