Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 3126
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kto startuje z listy PiS do Sejmu z naszego okręgu?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 7:26
Aktualizacja: Wtorek, 30 sierpnia 2011, 7:25
Autor: Accipiter
Fot. Archiwum
Politycy Prawa i Sprawiedliwości zakończyli prace nad listami kandydatów Komitetu Wyborczego PiS do Sejmu. W stawce dwudziestu czterech kandydatów z okręgu legnicko–jeleniogórskiego jest także dwóch jeleniogórzan, jedna osoba ze Szklarskiej Poręby oraz jedna z Mysłakowic.

Z okręgu legnicko-jeleniogórskiego PiS ma obecnie trzech posłów i dwóch senatorów. Listę otwiera Adam Lipiński z Legnicy, poseł na Sejm I, IV, V i VI kadencji. Miejsce z nr 2 przypadło na liście Elżbiecie Witek z Jawora, posłance na Sejm V i VI kadencji. „Trójką” będzie Marzena Machałek z Kamiennej Góry, posłanka na Sejm V i VI kadencji. Natomiast senator VI kadencji Rafał Ślusarz z Gryfowa Śląskiego staruje z czwartej pozycji. Pozycję nr 5 z kolei dostał senator VII kadencji Witold Idczak z Legnicy.

Wśród proponowanych na liście kandydatów PiS do Sejmu z legnicko-jeleniogórskiego okręgu wyborczego znaleźli się też: Jerzy Stachyra z Bogatyni, Wojciech Zembik z Lubania, Władysław Grocki ze Złotoryi, Krzysztof Kubów z Lubina, Dorota Sidorowicz z Polkowic, Mirosław Horzempa z Bolkowa, Wojciech Zubowski z Głogowa, Jarosław Gęborys z Kamiennej Góry, Jadwiga Buciuto ze Zgorzelca, Iwona Majsner z Legnicy, Katarzyna Zawiślak z Lubina, Teresa Birut z Lubina, Danuta Troczyńska z Lubania Śląskiego, Joanna Duraj z Głogowa oraz Irena Zatylna z Bolesławca.

Jeleniogórskim kandydatem jest aktualny lokalny radny Rafał Szymański, któremu na liście przypadło miejsce z nr 13. Z miejsca siedemnastego wystartuje radny powiatowy PiS-u ze Szklarskiej Poręby Julian Lachowicz, znany w regionie działacz społeczny, wielki zwolennik i propagator narciarstwa biegowego, przyjaciel Biegu Piastów. Przedostatni na liście jest Jarosław Tarnowski z Mysłakowic. A stawkę 24. kandydatów na sejmowej liście PiS zamyka jeleniogórzanin Paweł Zołoteńki, były urzędnik kancelarii prezydenta, który wystąpił w filmie dokumentalnym dotyczącym katastrofy smoleńskiej autorstwa Marii Dłużewskiej i Joanny Lichockiej „Mgła” (z 2011 roku).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (62) Dodaj komentarz

~ 29-08-2011 7:35
precz z komuna.KOGO to obchodzi gdzie kto to po co
~Krakowiak 29-08-2011 7:41
Jedyna poważna kandydatura ma tej liście to Pan Rafał Ślusarz znam go uczciwy człowiek
~dodam tez 29-08-2011 7:44
Gdzie jest SKM ?!
~gery 29-08-2011 7:47
''Wyścig szczurów " się rozpoczął ....!Oddam swój głos na konkretny program naprawy naszego kraju ! Zastanawiam się czy wreszcie znajdzie się ktoś na tyle odważny, i zrobi remanent majątku naszego państwa>Może wówczas znalazłyby się środki na całą naszą budżetówkę!Zrobi porządek z wydatkami np :Jeśli podatek drogowy ,to pobrana kasa wydawana powinna być na budowę i remont dróg.,-tylko wtedy będzie można kontrolować nasze pieniądze z podatku.Myślę ,iż celowo każdy rząd przesuwa środki ..mieszaja celowo tak aby się nikt'' niepołapał''.
~beka z pis 29-08-2011 7:50
Ja tam wbijam w te postacie smoleńskie, ale na Machałek zagłosuje, bo walczyła o pociągi, a inni się opie*****li.
~her Flik 29-08-2011 7:57
NIC nowego pier... e nie głosuje
~marko1 29-08-2011 8:14
jak widac taktyka pani posel sie udala..wyciela konkurencje /poważną/ z jeleniej góry ale dla pisu to porazka gdyz te glosy nie przejda na nią, jak widac drugie miasto /jG/ w okregu nie zasluguje nawet na powaznego wlasnego kandydata z 2 miejsca. tak traktuje pis nasze miasto wstyd.
~brrrrrrrrrrr 29-08-2011 8:18
nie widze tu nikigo kazdy do koryta obiecanki cacanki a po wyborach dzień jak co dzień szarość.
~Ziel 29-08-2011 8:40
"Jedyna poważna kandydatura ma tej liście to Pan Rafał Ślusarz znam go uczciwy człowiek" - Też go znamy i wcale nie jest uczciwy, to hipokryta do "n" potęgi ulokował się wpisie, bo mu się robić nie chce , a gadać to i mydlić oczki potrafi, ma zupełnie inne odmienne poglądy od tych co głośno prezentuje, i pcha się do żłobu, bo poza polityką i poza PIS jest już spalony w otoczeniu, dlatego teraz się ewakuować chce do sejmu robić karierę z legitymacją partyjną w ręku. Typowy przykład człowieka bez reguł!!!
~sasdas 29-08-2011 8:59
CI ludzie z PiS to banda która chce tylko wcisnąć się do władzy i upokorzyć Polskę na arenie światowej.... Oni już rządzili i co z tego wynikło? Polska została oceniona jako kraj prawie dyktatorski w którym rządzą dwaj bracia! Prawie jak monarchia! SZOK, że na takie coś pozwoliliśmy (wtedy, też na nich glosowałem) - całe szczęście to już za nami. Ja wiem, że Polacy ich już ocenili i jestem spokojny o wynik wyborów - PO (również dzięki mojemu poparciu) też słabo się zaprezentowała może w ładnym stylu ale mało merytorycznie! Ja osobiście zagłosuję na kandydatów z Jeleniej Góry którzy reprezentują SLD - dla mnie jest to jedyna słuszna alternatywa - GŁOSUJMY NA NASZYCH!
~redshift 29-08-2011 9:01
Ziel dzięki za informację. Na pewno na niego nie zaglosuje.
~ 29-08-2011 9:04
Nikogo z Jeleniej?
~bankier 29-08-2011 9:17
Machalek - nie posiada i nie zna podstawowych zagadnień ekonomicznych ani działalności przedsiebiorczoiści ,otrzymała wiele materiałów z przykadami ,na temat wyniszczania drobych firm przez skarbówki ,z powodu ułomnych przepisów .Jako poseł z tego nie skorzystała bo to chyba nie na jej rozum i wyobraźnie ,nie wniosła tych uwag do komisji sejmowych aby doszło do rychłych zmian w d...lnych przepisach a to pomogło by rozwijać przedsiebiorczośc i miejsca pracy.Machałek tak jak ten Lipiński to lewusy na utrzyaniu budżetu - nic nie dokonaja bo nie potrafią oprócz kłótni , sprzeczek dla reklamy i prowokownia do konfliktów .Niech PIS zmieni repertuar i wyrzuci stare garnitury z swoich szeregów bo są zagrzybiałe od nieróbstwa.Nic nie dokonali przez te 8 lat - oprócz wybrania forsy.
~wujekdobrarada 29-08-2011 9:21
Nie głosujcie na bandę czworga (PIS PO PSL SLD) bo inaczej to nic się nie zmieni w naszym kraju. Powstała Nowa Prawica czy Ruch Palikota, zapoznajcie się z programem i zagłosujcie. Czas na zmiany ! Pozdrawiam
~po 29-08-2011 9:29
helniheheh na naszych , a którzy są nasi ,czerwoni w tej dolinie Jak mam sobie spojrzeć w lustro !!!!!!!!!! Toż to koszmar ludzki dramat .Oni jeszcze tu są Ci WASI.!!!!!!!!!!!! A hahahhhhha
~Hareba 29-08-2011 9:31
Ludzie "fantasty" - uważacie , że oni idą coś zrobić pozytecznego i rozwojowego dla kraju i społeczeństwa - to sie mylicie - żaden z nich nie ma pojęcia i nie legitymuje sie wypracowaniem grosza podatków , ani poborów dla siebie na własny kapitalistyczny rachunek bo nigdy nie pracował. Nie maja pojęcia o budowie miejsc pracy , zakladach produkcyjnych ,rozwoju - ida do koryta dla pieniędzy , żaden z nich nie wystąpił nawet z propozycja zmiejszenia pobieranych pieniędzy przez posłów ,którzyciągną łącznie 24 tys. miesięczie w tym poborów i tzw. utrzymania biura, darmowych wszelakich wyjazdów itd. A jak to się ma do średniej krajowej czy poborów pracownika 1300 zł oraz emerytur? Zaden tego tematu nie podnosi - uważaja że , tylko brać ile można , bez umiaru.
~wyborowy 29-08-2011 9:31
Niech startuja ale szans na dojechanie do mety nie maja zadnych Korytko smakuje wiec chetnych jest duzo oby tylko sie do tego korytka nie dopchali ci pisowianie bo ich czas juz dawno minal co widac i slychac Wies na nich czeka by ,,zbaranieli,, jak najszybciej.
~Tymian 29-08-2011 9:40
Jak mozna głosować na kunusa Kaczora i jego poplecznikow jak tam jest dyktatura kunusa -prezesa, reżim i wtórowanie kunusowi. Lepper to chociaż maszerował pierwszy a 5 kroków dalej z lewa i prawa poplecznicy. Kunusa Kaczyńskiego zawsze prowadzaja w kłębie jak trutnia szerszenia przez co jest zasłoniętyi niewidzialny.Dlatego marionetka Machałek i spadochroniarz Lipiński i inni nieudacznicy chyba szans nie mają na wepchnięie sie do koryt i pieniedzy podatnikow, bo sami nic nie potrafia i niczego nie dokonali a na pospolite mamienie ludzie już się nie nabiorą.
~gb 29-08-2011 9:41
PRECZ Z PIS
~ 29-08-2011 10:17
Przeżyłem dwa lata z pisem. To były czarne dwa lata. Byli równi i równiejsi. Gorzej jak za PZPR. Nigdy więcej. Polacy nie zasłużyli sobie na to.
~PIS-DA 29-08-2011 10:22
Da wam PIS popalić. Gospdarka będzie rosła że hej, przy tej całej indolencji pisu. Zęby w ścianę.
~emerytka 29-08-2011 10:30
sasdas dzięki,że przedstawiłeś kto to nasi.Miałam juz nadzieję,że odeszli w finanse i dadzą spokój polityce.Tymian! a czego ty dokonałeś.że tak innych osądzasz?Ciekawam czy byś tak oceniał ludzi,gdybyś im patrzył w oczy.Anonimowo pleciesz co ci przyjdzie do niezbyt mądrej głowy.Oczywiście głosuję na p.Marzenę Machałek.Śledzę jej poczynania,jest bardzo aktywną posłanką.Jej zachowanie na spotkaniu z okazji tragedii smoleńskiej i wspomnienie o Jerzym Szmajdzińskim świadczy o szlachetności i wielkoduszności.Jestem od SLD najdalej jak się da,ale szanuje pamięć o zmarłych i jestem dumna z pani posłanki,że zachowuje wartości mo...lne w każdej sytuacji.
~Terazwiadomo 29-08-2011 10:34
Na nich nie głosuję
~PiSi cyrk 29-08-2011 10:55
Do emerytki -masz rację, a przy tym jaka poPiSowa, skoczna, medialna. Nawet przez barierki potrafiła fikać, byle prezio mógł ją dojrzeć. Czego jeszcze takiego nie potrafi, że jakoś nie trafiła na pierwsze miejsca na liście PiS?
~PiSi cyrk 29-08-2011 11:12
Do emerytki -masz rację, a przy tym jaka poPiSowa, skoczna, medialna. Nawet przez barierki potrafiła fikać, byle prezio mógł ją dojrzeć. Czego jeszcze takiego nie potrafi, że jakoś nie trafiła na pierwsze miejsca na liście PiS?
~PP 29-08-2011 11:30
Janek Pospieszalski w sobotę 03 09 2011 w Jeleniej Górze - godzina 16.00 kino Lot
~kkk 29-08-2011 11:51
TYLKO NIE MACHAŁEK GDZIE BABA TO TYSIAC PROBLEMÓW
~Mima 29-08-2011 12:02
Emerytko - mądry, rozsądny wpis, bez kąśliwości i nienawiści. Kkk - skąd u ciebie tyle niechęci do kobiet? Ja głosuję właśnie na kobietę.
~oooo 29-08-2011 12:44
też jestem za kobietami w polityce, bo ich tam za mało, ale błagam nie PIS- ujcie.Oni muszą mieć coś z głową, by trzymać się takiego "przywódcy" , żenada!!!!!!
~ 29-08-2011 12:48
czekam na ich największa porażke.będe świętować 30 dni
~prawda na100 29-08-2011 12:56
poza tematem: 25 dni roboczych po 15 km w jedna stronę daje około 200 zł za paliwo, bilet na te same dni robocze na 2 strefy to 120 zł - można by jeszcze przeliczyć stracony czas na dojazdy 1,5 h dziennie w obie strony - a MZK pisało, że tracą klientów a koszta rosną - z taką polityką jeszcze szybciej stracą klientów bo już nawet dzieci opłaca się podrzucić w pobliże szkoły niż dodatkowy bilet
~ 29-08-2011 13:25
ale Machałek już była posłanką dwukrotnie i nie zrobiła kompletnie nic, poza pobieraniem pensji 12 tys miesięcznie i lansowaniem Kubicusia.
~duokwak 29-08-2011 15:46
Okręg nr 1. Legnicko-jeleniogórski Marzanna Machałek pozycja 3? Wygłupy z skokami przez barierki na Krakowskim Przedmieściu nie zostały docenione przez prezesa hihihi.Wracaj nieboże do swojego przedszkola w Kamiennej Górze.
~->emerytka 29-08-2011 16:18
Czepiasz sie anonimowosci ale zwroc uwage, ze ty rowniez krytykujesz sld anonimowo, chyba, ze nazywasz sie emerytka. Czy widzialas kiedys na jelonce komentarz podpisany imieniem i nazwiskiem? Nie, a przeciez pisza je czesto politycy, dziennikarze i znani biznesmeni. Jesli oni boja sie wyrazac swoje prawdziwe poglady otwarcie to co dopiero drobni obywatele, ktorzy nie maja takich plecow i pieniedzy?
~galla 29-08-2011 16:21
no i mam dylemat , to straszne nikt z Jeleniej Gory sami obcy i coz oni zrobia dla jeleniej ? nic - zgodnie z przyslowiem blizsza cialu koszula
~Wyborca 29-08-2011 17:46
Jelenia Góra głosuje na jeleniogórzan !!!
~ 29-08-2011 17:57
I Nikoś Dyzma - Rafał Sz.???
~x 29-08-2011 18:08
PIS... optymistyczni zblaznieni przez swych vipow ludzie. zal sciska. szukajcie pracy jesli sie nie nachapaliscie z diet.
rymcycymcy 29-08-2011 18:13
Co trzeba zrobić żeby startować z listy PiS ? :) ...proszę o odpowiedź, bo jestem zainteresowany ! :)
~zewsii 29-08-2011 18:18
Cztery lata na koszt podatnika. Niemały.Bez obowiązków i odpowiedzialności za nic.Tylko kasa i sporadycznie udział w politycznym, pokerze.Czasami trzeba będzie jak np. p.Machałek sforsować jakąś barierkę w Warszawce, ale co to za cena!!! Liczy się kaska i ewentualne profity na boku.Wszystkim posłom i kandydatom życzę ... . Nie, nie napiszę czego, bo będę się wstydził wypowiedzianych słów.
~Ja 29-08-2011 18:22
Pani Machałek ma Pani mój głos.
~op 29-08-2011 18:48
Rafał Szymanski robi tylko dużo szumu wokół swojego EGO. Nic poza tym. A-ha, i ma 3 tysiące znajomych na Facebooku.
~Niggers 29-08-2011 18:49
Fajnie wyglądacie na tym zdjęciu ! ! ! Ile kosztowała sesja ? aaaaaaaaa nie ważne...
~Gość 29-08-2011 18:52
Na żaden PIS a ni PO i PSL i tez tych komuchów SLD nie głosuje te mordy zakazane już były przez 20 lat i nic nie zrobiły żeby nam zwykłym obywatelom tego państwa żyło się lepiej ,tylko elity mają dobrze a robol zawsze dity w dupe ,więc nie głosuje i mam to w wszystko i to państwo w d....e
~paradise 29-08-2011 18:54
PIS come back please. never more PO !
~Dorian 29-08-2011 19:31
Dobrze, że Szymański zdecydował się na start. Fajny facet, chociaż pisiak :) I przynajmniej od nas...
~do paradise 29-08-2011 19:43
ty anglik od siedmiu boleści jak już udajesz że znasz angielski to "nevermore" a bardziej "never again"pislamski pajacu:D
~ 29-08-2011 20:09
niggers ile by nie kosztowala i tak ty zaplaciles z podatkow, POdobnie jak finansujesz libacje i panienki doradcom zawily.
~Dorian 29-08-2011 21:06
Paweł Zołoteńki, nie jest jeleniogórzaninem, tylko warszawiakiem. Spadochroniarz...
~kkk 29-08-2011 21:44
co zostanie po rządach PO? Katastrofa w gospodarce-zadłużenie państwa, wyższe podatki-to będzie wiano z jakim będą sobie musiały radzić następne rządy i to przez parę kadencji....... Zniszczona armia, PO tak zreformowała armię iż straciliśmy tylu generałów i dowódców co w czasie wojny ginie. PKP jest tak "zreformowana" iż nie potrafi rozkładu jazdy przygotować. Polityka zagraniczna polegająca na na wchodzeniu rosji i Niemcom wszędzie doprwadziła do katastrofy Smoleńskiej-tylko z tego powodu że Putin sobie śp. Lecha Kaczyńksiego na obchodach nie życzył.... W sprawie bezpieczeństwa energetycznego ponieśli klęskę z jakiej trudno będzie sie podnieść. Gazoport który miał być fundamentem naszego uniezależnienia od Rosji.......będzie głęboki na tyle na ile wkopali gazociąg Rosjanie i
~Minimaxi 29-08-2011 22:27
Marzena Machałek - POPIERAM. Za jej konkretne działania. Tyle w temacie.
~Wyborca 29-08-2011 23:08
Paweł Zołoteńki jest rodowitym jeleniogórzaninem.Był urzędnikiem Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dorian,nie wprowadzaj ludzi w błąd.
~@ 30-08-2011 0:06
Jeśli już ci pańtwo muszą startować w wyborach, to koniecznie z listy PiSu? I popierac tego oszalałego prezesa? A tak mądrze się prezentują...
~ruch 30-08-2011 7:00
Wolę oddać głos na Szymańskiego młodego i zdolnego rodem z jeleniej niz na któregoś z PO czyli POpaprańców co budują Polskę do POPRAWKI np. zbudowana ulicaq Poziomkowa bez ka...lizacji burzowej zalewa tubylców mieszkających od wielu wielu lat. MZDiM śmieje się z poszkodowanych .Zapewne architekci i nowoprojektańci wprowadzili poprawki do projektów z PRL-u . Nowe to bez BURZÓWEK - już mnie nic nie W KURZY bo nie krew lecz WODA zaleje."OTAKE POLSKE WALCZYLIŚMY" Ten się śmieje kto się śmieje ostatni.
~Mima 30-08-2011 7:06
Dorian nie jątrz, Paweł Zołoteńki jest jeleniogórzaninem, tutaj chodził do szkoły. ~Wyborca ma rację.
~T`n`T 30-08-2011 7:11
Wszystko jedno co i kto byle nie PIS.
~Ja 30-08-2011 7:11
kkk z 21:44 Masz rację. Twój komentarz bardzo trafnie, chociaż w wielkim skrócie, przedstawia "dokonania" PO.
~Ja 30-08-2011 7:29
kkk z 21:44 Masz rację. Twój komentarz bardzo trafnie, chociaż w wielkim skrócie, przedstawia "dokonania" PO.
~Pisiak 30-08-2011 16:34
Paweł Zołoteńki nie jest członkiem PiS w Jeleniej Górze. Kiedyś może i tu mieszkał, dziś jest warszawiakiem.
~ 30-08-2011 17:18
byle nie PIS
~Jednomandato 2-10-2011 13:02
Lipiński to ten co razem z Mojzesowiczem chciał skorumpować Bergerową? No cóż... Prawo i Sprawiedliwość!
~SS 30-08-2015 19:31
KANDYDATEM NR 1 POWINIEN BYĆ RAFAŁ ŚLUSARZ - POWAŻNY I PRAWY CZŁOWIEK NA NIEGO JA I MOI ZNAJOMI BĘDZIEMY GŁOSOWAĆ. TAK TRZYMAĆ PANIE RAFALE ŻYCZYMY POWODZENIA.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group