Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 7133
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kto startuje z listy PiS do Sejmu z naszego okręgu?

Poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 7:26
Aktualizacja: Wtorek, 30 sierpnia 2011, 7:25
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA: Kto startuje z listy PiS do Sejmu z naszego okręgu?
Fot. Archiwum
Politycy Prawa i Sprawiedliwości zakończyli prace nad listami kandydatów Komitetu Wyborczego PiS do Sejmu. W stawce dwudziestu czterech kandydatów z okręgu legnicko–jeleniogórskiego jest także dwóch jeleniogórzan, jedna osoba ze Szklarskiej Poręby oraz jedna z Mysłakowic.

Z okręgu legnicko-jeleniogórskiego PiS ma obecnie trzech posłów i dwóch senatorów. Listę otwiera Adam Lipiński z Legnicy, poseł na Sejm I, IV, V i VI kadencji. Miejsce z nr 2 przypadło na liście Elżbiecie Witek z Jawora, posłance na Sejm V i VI kadencji. „Trójką” będzie Marzena Machałek z Kamiennej Góry, posłanka na Sejm V i VI kadencji. Natomiast senator VI kadencji Rafał Ślusarz z Gryfowa Śląskiego staruje z czwartej pozycji. Pozycję nr 5 z kolei dostał senator VII kadencji Witold Idczak z Legnicy.

Wśród proponowanych na liście kandydatów PiS do Sejmu z legnicko-jeleniogórskiego okręgu wyborczego znaleźli się też: Jerzy Stachyra z Bogatyni, Wojciech Zembik z Lubania, Władysław Grocki ze Złotoryi, Krzysztof Kubów z Lubina, Dorota Sidorowicz z Polkowic, Mirosław Horzempa z Bolkowa, Wojciech Zubowski z Głogowa, Jarosław Gęborys z Kamiennej Góry, Jadwiga Buciuto ze Zgorzelca, Iwona Majsner z Legnicy, Katarzyna Zawiślak z Lubina, Teresa Birut z Lubina, Danuta Troczyńska z Lubania Śląskiego, Joanna Duraj z Głogowa oraz Irena Zatylna z Bolesławca.

Jeleniogórskim kandydatem jest aktualny lokalny radny Rafał Szymański, któremu na liście przypadło miejsce z nr 13. Z miejsca siedemnastego wystartuje radny powiatowy PiS-u ze Szklarskiej Poręby Julian Lachowicz, znany w regionie działacz społeczny, wielki zwolennik i propagator narciarstwa biegowego, przyjaciel Biegu Piastów. Przedostatni na liście jest Jarosław Tarnowski z Mysłakowic. A stawkę 24. kandydatów na sejmowej liście PiS zamyka jeleniogórzanin Paweł Zołoteńki, były urzędnik kancelarii prezydenta, który wystąpił w filmie dokumentalnym dotyczącym katastrofy smoleńskiej autorstwa Marii Dłużewskiej i Joanny Lichockiej „Mgła” (z 2011 roku).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (62) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group