Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7660
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kto posprząta zabłoconą drogę rowerową?

Środa, 11 maja 2016, 8:23
Aktualizacja: Czwartek, 12 maja 2016, 7:51
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Kto posprząta zabłoconą drogę rowerową?
Fot. Wiktoria Ciepiela
– Droga rowerowa przy ul. Konstytucji 3 Maja po stronie Krzyża Milenijnego jest zabłacana przez maszyny rolnicze i nikt jej nie sprząta – skarży się nasz Czytelnik. – O ile cykliści mogą nią jakoś przejechać, to dla nartorolkarzy ziemia i piasek stanowią poważne zagrożenie – dodaje jeleniogórzanin. Pracownicy zarządu dróg i mostów obiecuje posprzątać drogę, ale…

Jak mówi jeleniogórzanin, najgorsza sytuacja na tej trasie jest w okresach wiosennym i jesiennym. Czyli wtedy, kiedy w pole wyjeżdżają rolnicy. – Zgłaszałem to do zarządu dróg i mostów, ale pracownicy tego wydziału twierdzą, że ta trasa jest sprzątana na bieżąco, co nie jest prawdą – twierdzi Czytelnik. – Ziemia i błoto jest na drodze rowerowej przez długi czas i stanowi poważne zagrożenie dla osób jeżdżących na rolkach, szczególnie po deszczach – dodaje.

Zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze Piotr Dyła mówi, że sprawdzi stan czystości tej drogi rowerowej i w razie potrzeby wyśle tam zamiatarkę, ale to nie rozwiąże problemu.

- Ten szlak aktywności turystycznej jest przecinany drogami dojazdowymi do pół i to rolnicy, którzy wwożą ziemię na kołach ciągników i maszyn, powinni ją po sobie posprzątać, ale oczywiście tego nie robią – mówi Piotr Dyła, wiceszef zarządu dróg i mostów. – My natomiast nie mamy pieniędzy na systematyczne czyszczenie dróg rowerowych, więc możemy działać tylko doraźnie – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group