Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 14785
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kto posprząta po wandalach w Cieplicach

Niedziela, 30 listopada 2008, 8:57
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 grudnia 2008, 8:36
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Kto posprząta po wandalach w Cieplicach
Fot. TEJO
Wyłapanie kilku łobuzów, którzy niszczyli elewacje budynków w uzdrowiskowej części miasta to sukces tylko połowiczny. Po pseudo–grafficiarzach pozostały paskudne bohomazy. Nie ma za co ich usunąć.

Parafia Zbawiciela zdecydowała, że sama zamaluje ślady po aktach wandalizmu, jakich na barokowej świątyni dopuścili się wandale. W piątek kościelny emulsyjną farbą usiłował „zlikwidować” bohomazy. Nie będzie to jednak łatwe. Gryzmoły skutecznie „weszły” w tynk i aby usunąć je całkowicie, trzeba by budynek pokryć jeszcze jedną warstwą zaprawy. Przekracza to możliwości finansowe parafii.

Podobnie całe centrum Cieplic, w którym niemal każdy budynek został naznaczony przez Don Wasyla et consortes, wymagałoby generalnego remontu. Nie stać na to właścicieli zeszpeconych domów. Z kolei złudne jest liczenie na to, że sąd nałoży na przyszłych oskarżonych w tej sprawie zadośćuczynienie w postaci pokrycia strat, które powstały wskutek ich działania. – Nawet jeśli to zrobi, są to tak duże pieniądze, że szanse na ich ściągnięcie są bardzo niewielkie – usłyszeliśmy od jednego z właścicieli zniszczonych kamienic.

Wiele wskazuje na to, że bez kompleksowego, wspartego środkami z miasta programu rewitalizacji odnowionych dopiero co kilka lat temu kamieniczek, Cieplice jeszcze długo będą przypominać slumsy biednej amerykańskiej dzielnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
959
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group