Sobota, 8 października
Imieniny: Brygidy, Pelagii
Czytających: 5957
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Kto poprowadzi trudną placówkę?

Środa, 13 kwietnia 2016, 7:59
Aktualizacja: Czwartek, 14 kwietnia 2016, 8:52
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Powiat: Kto poprowadzi trudną placówkę?
Fot. Archiwum
Najpóźniej na początku maja br. poznamy nazwisko nowego dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Szklarskiej Porębie. Starostwo ogłosiło konkurs na to stanowisko i na zgłoszenia kandydatów czeka do piątku (15.04). – Jest to spore wyzwanie pedagogiczne, bo jest to praca z naprawdę trudną młodzieżą – mówi Sylwester Urbański, dyrektor Wydziału Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

A słowa dyrektora wydziału oświaty potwierdzają wcześniejsze zmiany na tym stanowisku. W sierpniu 2015 roku (zaledwie po roku pracy) odwołano bowiem Katarzynę Zakrzewską, którą zastąpiła Ilona Kłobus, a ją z kolei zastąpiono Jarosławem Grabowskim, który pełni obowiązki dyrektora do dzisiaj.

Sylwester Urbański wyjaśnia jednak, że konkurs na nowego dyrektora jest wymogiem prawnym. - Jest to wynik rozwiązania Zespołu Placówek Resocjalizacyjno – Wychowawczych w Jeleniej Górze i zlikwidowania z dniem 31 sierpnia 2016 roku Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii – mówi dyrektor Wydziału Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze. – Od 1 września 2016 roku będzie to Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy i zgodnie z przepisami musimy ogłosić konkurs na stanowisko dyrektora tej placówki – dodaje S. Urbański.

Kandydatami mogą być nauczyciele mianowani, dyplomowani lub akademiccy spełniający wymogi prawne i regulaminowe konkursu. Zgłaszać mogą się także osoby z wykształceniem menadżerskim, ale… - Poszukujemy osób, które podejmą wyzwanie poprowadzenia tej sześćdziesiątki młodych ludzi, którzy mają problemy z funkcjonowaniem w społeczeństwie, ale i z nauką – mówi Sylwester Urbański. – Musi być to więc osoba z odpowiednią osobowością, która sprosta zadaniu – dodaje.

Kandydaci mogą składać dokumenty do 15 kwietnia br. Po weryfikacji formalnej, wybrani zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną w obecności komisji konkursowej składającej się z trzech przedstawicieli organu prowadzącego (starostwa), dwóch z kuratorium oświaty i po jednym z: rady pedagogicznej, rady rodziców i związków zawodowych. Decyzja komisji jest wiążąca, ale formalnie nowego dyrektora powołuje Starosta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group