Piątek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6704
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kto najlepszy na prezydenta miasta

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 19 stycznia 2010, 7:54
Aktualizacja: Środa, 20 stycznia 2010, 8:14
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Wprawdzie do wyborów sporo jeszcze czasu, a oficjalna kampania wyborcza ruszy najwcześniej w przyszłym miesiącu, zabawmy się już dziś we wróżenie. Czyje nazwiska znajdą się na liście z osobami ubiegającymi się o najwyższy urząd w Jeleniej Górze?

Oficjalnie kandydowania nie wyraził jeszcze żaden przedstawiciel partii politycznych, stowarzyszenia czy też osoba z nikim nie związana. Nieoficjalnie jednak w politycznych kręgach już huczy od plotek, kto wystartuje w jesiennym starciu o fotel szefa stolicy Karkonoszy.

Na pytanie, czy Marek Obrębalski będzie ubiegał się o reelekcję, ten nie odpowiada wprost. – Na pewno kandydat na prezydenta będzie starał się poddać społecznej ocenie – mówi wymijająco obecny szef Jeleniej Góry.
Przypomnijmy, że po ostatnim spotkaniu liderów Platformy Obywatelskiej w stolicy Karkonoszy słowa Grzegorza Schetyny, który powiedział, że obecny prezydent ma się świetnie, wielu potraktowało jako namaszczenie Marka Obrębalskiego przed lutowym spotkaniem PO. To właśnie tam zapadnie decyzja, kto będzie reprezentował partię na listach wyborczych. Szykuje się „konflikt” z przewodniczącym rady Hubertem Papajem, który ma prezydencki apetyt i - jak można sądzić – spore szanse na dużo głosów.

Wśród pozostałych nazwisk z giełdy kandydatów pewnikiem jest Robert Prystrom, który ostrzy sobie zęby urząd prezydenta miasta już od ośmiu lat. Czy sprawdzi się powiedzenie do trzech razy sztuka? Po minimalnej porażce z Józefem Kusiakiem (2002) i niemożności wystartowania w wyborach w 2006 roku (zaszłości prawne), rok 2010 dla lidera Wspólnego Miasta będzie właśnie tym trzecim razem.

Na pytanie o kandydata lewicy słychać w ratuszowych kuluarach najczęściej odpowiedź: Grażyna Malczuk. Choć pojawiają się też inne: Józef Kusiak i Stanisław Dziedzic. Prawo i Sprawiedliwość? Ireneusz Łojek. Polskie Stronnictwo Ludowe? Roman Kuty.

Dolny Śląsk XXI? Właśnie: tu mamy problem, ponieważ niemal pewnym jest, że Miłosz Sajnog nie zamierza wystartować w jesiennych wyborach (kampania wyborcza uniemożliwi mu pracę zastępcy prezydenta miasta, którym jest od 10 listopada roku ubiegłego). Czy ugrupowanie to nie wystawi kandydata? A może będzie to któryś z działaczy lokalnych? Mówi się o Annie Ragiel, obecnej zastępczyni przewodniczącego rady miasta. Ale sama radna wyklucza swą kandydaturę. - Nie mam absolutnie takich planów - powiedziała nam dziś.

Pozostaje jeszcze Zofia Czernow, prezydent w latach 1994 –1998. Rządy pani Zofii wielu mieszkańców wspomina z nostalgią. Wiadomo też, że Z. Czernow bez powodzenia ubiegała się o reelekcję w 2002 roku. Czy marzy o powrocie do ratusza w roli szefowej? Przyszłość pokaże.

Wymienione osoby są znane w mieście, więc jeśli ktokolwiek z nich wystartuje w wyborach i wygra je, nastąpi tylko pewne przetasowanie personalne. Czy zmiana koncepcji rządzenia? To przewidzieć trudno, ale raczej ostatnie samorządy opierały się na pewnej stagnacji. Chyba że pojawi się kandydat nikomu nie znany z działalności politycznej, który jest w stanie zbudować elektorat w ciągu kilku miesięcy i zrewolucjonizować jeleniogórski magistrat po wyborczej wiktorii. Ta kwestia pozostaje otwartą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (78) Dodaj komentarz

~ja 19-01-2010 8:46
Haha Ragiel...dobre sobie. Szczerze? To na dzień dzisiejszy to miasto nie ma żadnego dobrego kandydata. Ci co zostali wymienieni to już pokazali jak "ciężko" pracują. W szczególności nam jaśnie panujący Obrębama. O przepraszam...umie jak nikt organizować imprezy dla pożal się boże vipów jeleniej (znaczy się zlotu emerytów). Chociaż chyba Papaj jest najbardziej kumaty z tych wszystkich. Fakt faktem jak takie kandydatury się tylko pojawią to nie idę głosować i spieprzam z tej wioski, bo potem to już tylko zaorać...
~ 19-01-2010 9:30
No, Hubert trzymaj się!
~wyborca 19-01-2010 9:40
grzegorz schetyna pania sawicka tez namaszczal z niesiolowskim tylko nie platforma
~wyborca 19-01-2010 9:44
grzegorz schetyna pania sawicka tez namaszczal z niesiolowskim tylko nie platforma
rymcycymcy 19-01-2010 9:46
Papaj niedawno zasłynął jako "specjalista" od przetargów budowlanych. Jestem za nim, bo nic tak nie rozpędza gospodarki jak inwestycje z osobistym zaangażowaniem i wsparciem ze strony władz ;)
~pino 19-01-2010 9:51
Z tego opisu nie ma kandydata na prezydenta naszej dużej wioski co jeden to obiecuje przed wyborami a po wyborach to tylko grzeje swoje cztery litery na stołku.
~wie39 19-01-2010 10:34
tylko na tego Kusiaka nie głosować-też już pokazał jak ma w d..pie wyborców
~Obywatel Piszczyk 19-01-2010 10:35
Na wszelki wypadek wymienię Panią "Zofię Czernow" Ona jest najlepsza. Od wielu lat zajmuje się polityką i biznesem.
~albin 19-01-2010 10:35
Tylko Papaj jest dobrym kandydatem, reszta to podpucha i kabaret. Kto zna Schetynę, ten wie, że to nie było żadne namaszczenie, tylko zasłona dymna. Obręb jest spadnięty.
wupe 19-01-2010 11:08
jakie miasto tacy kandydaci
~wiedżmin 19-01-2010 11:20
W schronisku dla małych zwierząt jest kilka MĄDRYCH czterołapów . DAĆ IM WŁADZĘ W JELENIEJ GÓRZE !!!! Też wyszly z biedoty i chcą się szczekaniem NACHAPAĆ. , bo do roboty nieskore. ALE będzie kabaret do wyborów !!!!
~anka33 19-01-2010 11:34
Hubert nie wpisuj sobie komentarzy ........ żenada
~obiektywna 19-01-2010 12:11
nie piszcie tyle dobrego o Papaju!!!!!!!!!!!! bo zaraz się włączą "prawdziwi lokalni patrioci" piszący na wszelki wypadek z serwerów anonymouse.org (to jak widzę taka tradycja w naszym mieście, że uwłacza się dla bezpieczeństwa z anonimowych serwerów) i zaczną na niego pluć i przytaczać po raz setny te same STRASZNE zarzuty: 1. że się lubią z Pokojem 2. że był kiedyś asystentem Sawickiej 3. że dekadę temu startował z samoobrony, no i czwarty zarzut, najstraszniejszy : że wyprzedzał kogoś na podwójnej ciągłej ;))) . Nie piszcie tyle dobrego o Papaju, tylko po prostu na niego zagłosujcie :). Ja będę głosowała!
~red 19-01-2010 12:14
Pan Łojek jest smutnym człowiekiem i w ogóle się nie uśmiecha.
~Sławek 19-01-2010 12:19
Obrębalski to dramat , ludzie z SLD także, Prystrom hmmmmmmm to temat rzeka. Sam nie wiem. Papaj - nieeeeeeee mimo iż wydaje się być w miarę dobry. Jednak ta rada ( jej członkowie ) to dno totalne. Jak w komentarzach wyżej nie ma na kogo głosować. To świadczy o " elitach " politycznych naszego miasta. Przez 4 lata nie pojawił się naturalny kandydat. To jest dramat !!! Kompletne dno. Jak można przez 4 lata tak zmarnować czas. Żenujące i smutne zarazem. Takcy beznadziejni ludzie nami rządzą.................
~głodny labędż ze stawu 19-01-2010 12:26
Zaczynam ZNOSIĆ wory SUCHEGO CHLEBA do schroniska dla małych zwierząt to w najblizszych wyborach "namaszczom" mnie RADNYM, a potem to tylko "chyc" na prezydenta. Zaznaczam,że mam wykształcenie wyższe zaoczne nauczycielskie zrobione przed 50-tką. Czy się nadaję???
~OGARY NA START! 19-01-2010 12:33
„Pojedziemy na łów…”   Mamy rok wyborczy. Kolejny. Tym razem do upolowania jest kasa samorządowa. Być może trafi się i lepszy kąsek w wyborach prezydenckich. Tu i ówdzie widać już ruchy pobudzonych kundli, wabionych farbą mamony. Na początku będzie sygnał, odprawa, chrzest bojowy, losowanie stanowisk i obwodów oraz pasowanie (na listach wyborczych). Oczywiście dla gapiów przedstawiony będzie inny regulamin gonitwy. Będzie odpowiednia oprawa łowów (program wyborczy), będą pompatyczne deklaracje, ślubowanie (obietnice wyborcze), będą przedbiegi i hasła (prawybory), będą spotkania towarzyskie (wiece wyborcze), będą pikniki (kiełbasa wyborcza), będą towarzyszące akcje charytatywne (ochłapy dla ubogich), będzie reklama wyścigów (bilbordy), będzie granie na rogu… ulicy (discopolo). Będzie zabieganie o względy trendowatych mediów i modły o wsparcie imprezy przez znośne autorytety publiczne. Będą rankingi championów i prezentacja dotychczasowych trofeów. Będą mocne drużyny, będą doraźne sojusze i będą różne koligacje. Ceremoniał rozpocznie stanie na ambonie. Potem będzie tropienie i ściganie. Będą kłusownicy, naganki, polowanie na prowadzących, eliminowanie konkurencji i podkładanie świni zamiast młodej łani. Będzie dziczyzna. Będą szybkie charty i głodne wilki. Będą orły i chmara jeleni. Będą opierzone kaczki, będą stare lisy i młode jastrzębie. Będą byki łosi, szaraki i cielęta. Będą tchórze i będzie wycie skunksów. Na końcu będzie pokot, znakowanie i koronacja. Spijanie miodu, spółkowanie pod stołem i kac mo...lny. Jak zawsze po fazie delektowania się ucztą zwycięstwa przyjdzie czkawka na płochaczy. Czkawka wyborcza dla zziajanego elektoratu. * W Jeleniej Górze też będą wybory. Ja też mam duży apetyt i jestem niekarany. Startuję na prezydenta! Startuje próżny prezydent dotychczasowy. Startuje zaciekły populista bez chłodnej głowy. Startuje pokoleniowa bizneswomen z Cieplic. Startuje Hubert nijaki - mogę i ja. Przynajmniej będę pił koniaki. Darz Bór!
~wynalazca 19-01-2010 12:45
Proponuję MARIUSZA KAMIŃSKIEGO byłego szefa CBA na PREZYDENTA Jeleniej Góry. Kiedyś w mlodościi chasał w Karkonoszach.Ale może nie........ bo by się CHŁOP zatyrał na smierć z tą " panna nietykaną w Jeleniej Górze" KORUPCJĄ. po chrzcie nadaną.
~ona 19-01-2010 12:53
HUBERT Masz mój głos!!!!
~urzednik 19-01-2010 12:55
"Obrębalski musi odejść."
~Polak 19-01-2010 12:59
Jak Pan Papaj, niegdysiejszy aktywista Samoobrony, asystent skompromitowanej posłanki Beaty Sawickiej ma w ogóle czelność ubiegania się o mandat prezydencki w naszym mieście ? No nie no.
~paź w latach 1994-98 19-01-2010 12:59
Nie wolno dopuścić do powrotu dworu w Urzędzie Miasta, a co za tym idzie dworskich koterii i wąskiej kamaryli...
~bang 19-01-2010 13:05
ehhh a gdzie prawica|?? UPR i WiP... same lewusy pokroju PIS PO SLD... no cóż... najbardziej sensowny kandydat to chyba ten papaj :)
Cień 19-01-2010 13:09
Jak Hitlera nie będzie na liście, to nie idę głosować.
~ana 19-01-2010 13:21
Faktycznie kandydata rozsadnego brak a nasze miasto umiera........
~xyz 19-01-2010 13:38
Właśnie co pokazały ostatnie 20 lat, jedynie Kusiak zrobił coś dla tego miasta. Za jego rządów Jelenia Góra, zaczęła być ważnym ośrodkiem na dolnym śląski. Obrębalski w porównaniu do niego, nie zrobił nic. Dopiero jak przypomniał sobie że wybory za rok, wziął się do roboty. Panie Prezydencie kadencja trwa 4 lata, a nie 12 miesięcy (gdzie z tego 6 miesięcy to kampania).
~tom 19-01-2010 13:41
Ja na darmozjadów którzy myślą tylko osobie już nie głosuje a zwłaszcza na tych na zdjęciu + Zocha oni już pokazali co potrafią każdy z nich ma gdzieś społeczeństwo im tylko chodzi o głosy wyborców a resztę mają w d jak siądą na stołku !!!!!!
~ 19-01-2010 13:59
Powyższy artykuł pokazuje, że nie ma tu dobrego kandydata, największą porażką jest pani Ragiel, mimo moich sympatii do JG XXI. Musi wystartować ktoś, kto jest przedsiębiorcą, wie jakie kłody są rzucane inwestorom pod nogi w naszej wiosce przez urzędasów i walczyć z tym. To musi być ktoś młody spoza tej miejskiej kliki, bo znowu nic się nie zmieni w komunalnych spółkach, zostaną układziki i będziemy się pogrążać coraz bardziej.
~toja 19-01-2010 14:15
Kononowicz!!!
~Kamila 19-01-2010 14:16
Tylko przystojny Hubert na prezydenta! Dość tych przyłysawych dziadków!
~jele 19-01-2010 14:17
moze i p.Hubert to dobry chłop, ale nazwisko Papaj? to nas osmieszy....
~warto sie zastanowic?? 19-01-2010 14:49
może R. KUTY?
~aborygen miejscowy 19-01-2010 15:12
Na prezydenta proponuję miejscowego Kononowicza. Zgadnijcie kto to?
~@13:59 19-01-2010 15:19
Że niby jak przedsiębiorca, to już musi być samobójca? Jak ktoś umie zarządzać, to woli zarządzać swoim... dzięki czemu nie mamy ani sztuki sensownego kandydata. Proponuję zaorać to miasto nie po wyborach, tylko przed... w końcu wiosna to dobra pora na orkę.
~ 19-01-2010 15:24
KUTY na cztery łapy kto to jest wyskoczył jak Filip z konopi
~Lala 19-01-2010 15:29
Kononowicz już nami rządzi!
~Spiity Gonzales 19-01-2010 15:57
Najlepiej usiąść przed komputerem i mędzić. Z komentarzy wynika , że nie ma dobrego kandydata na ten fotel. To może by któryś z komentujących wystartował w wyborach. Demokrację mamy i każdy może. No dalej! Ja nie startuję bo się nie znam na rządzeniu i uważam, że są mniej stresujące zajęcia..
~wybierający 19-01-2010 16:20
Proponuję p. Malczuk G.Dobrze sobie radzi.
~Pała 19-01-2010 16:53
Spidy, ci co startują też się na tym nie znają!
~Maślana 19-01-2010 17:16
Być może że będzie można oddać swój głos na MNIE.
~Maślana 19-01-2010 17:17
Nic lepszego nie mogło by Wam się ludzie przydarzyć.
~Maślana 19-01-2010 17:19
a moi sąsiedzi w zimie będą mieli "czarniutko" tak będzie odśnieżone.
~mim 19-01-2010 17:50
Zdjęcie bardzo wymowne, oddające temperamenty i psychikę tych, którzy mają wpływ na bieżące sprawy w Jelonce. Na razie to przedbiegi, więc patrzę na to z odległej perspektywy. Na ostatniej konferencji prasowej w Książnicy Karkonoskiej układ figur za prezydialnym stołem (czytaj w Jelonka z dnia 18.01.2010 str.7) daje dużo do myślenia. Czy będzie "czarny koń" gonitwy do prezydenckiego fotela- zobatrzymy po wyborach wewnętrznych w PO i innych organizacjach partyjnych.
~electra 19-01-2010 18:12
PO ma dobrych kandydatów, nie wiem tylko dlaczego promuja takich karierowiczów jak dyrektor JEWu Pan Hubert, który no własnie który co?...
~lala 19-01-2010 18:33
tylko nie Papaj!!!!!a czym on się niby wykazał będąc Przewodniczącym Rady??? Jedynie Obrębalski jest poważnym kandydatem!!!
~adolo 19-01-2010 18:40
Tylko WILKU na prezydenta, on jedyny zrobi porządek
~pronto 19-01-2010 18:57
Dlaczego wszyscy zapomnieli o Naszym Marszałku.Jedyny godny kandydant na to stanowisko to Jerzy Łużniak ,aktualnie Vice-Marszałek Województwa Dolnośląskiego .
~rocker 19-01-2010 19:15
jest taki Pan, co radnym powiatowi jest..... z Dodą walczy........ z sektami walczy........ Peje rozgromił.......... może on..... NIEŚMIERTELNY NOWAK!!!
~ZORRO 19-01-2010 19:21
A ja nie lubię tego miasta i ludzi tym bardziej tych którzy tu "rządzą" bo nic nie wnoszą, do ku lepszemu tylko cały czas w dół i Jelenia to wiocha jakich mało więc mam to głęboko gdzieś kto tu będzie rządził i kim bo i tak świetlanej przyszłości dla Jeleniej nie widzę a szkoda bo było tutaj tak fajnie
~miedzianobrody 19-01-2010 19:21
a czy Lady Gaga bedzie kandydowac?
~ZORRO 19-01-2010 19:24
A ja nie lubię tego miasta i ludzi tym bardziej tych którzy tu "rządzą" bo nic nie wnoszą, do ku lepszemu tylko cały czas w dół i Jelenia to wiocha jakich mało więc mam to głęboko gdzieś kto tu będzie rządził i kim bo i tak świetlanej przyszłości dla Jeleniej nie widzę a szkoda bo było tutaj tak fajnie
*piipi* 19-01-2010 19:41
..do - [~Cień ..] ..~OJEJ ! ... wierzysz w *duchy ? ~Hi, ..myślałam,ze jestes *ateistą !
*piipi* 19-01-2010 19:44
~C.d .. *Cień ! ..a moze chcesz po prostu *byc ..straszony ! ~Hi, .. mogę "przyleciec" do Ciebie .. w *nocy !
*piipi* 19-01-2010 19:47
~C.d .. POPRAWKA: ..moja *teściowa na miotle,przyleci do Ciebie ! ..jak w *bajce !
~666 19-01-2010 19:53
OSZOŁOM na prezydenta
kazimierzp 19-01-2010 20:13
Tytuł nie adekwatny do treści! Jeżeli wymienia się wśród kandydatujących osób kilka kobiet, to tytuł nie powinien brzmieć: "kto najlepszy na Prezydenta Miasta". Może lepiej brzmiałoby: "która z osób byłaby najlepsza"?
~Do Spiity 19-01-2010 20:34
ty lepiej się nie wycylaj bo zaorają Michalowice:)
~belgin 19-01-2010 20:47
Hubert zaglosuje na Ciebie tylko ratuj Pec bo obecny Prezes doprowadza do upadlosci pozbadz sie go powodzenia na wyborach nie zawiedz nas
~Lala 19-01-2010 20:47
PO wstydzi sie swego wyboru z przed 3 lat !
~Ted 19-01-2010 20:54
A ja sobie tak myślę,że może nie jest zły pomysł z wyborem tych co już byli a to dlatego,że rzeczywiście każdy na początek chce jak najszybciej się dorobić,teraz po już przegranych wyborach trochę się do uszu ponalewało i sodówka przestała bić tak w główkę. Jeśli byśmy taką osobę wybrali ponownie to starałaby się udowodnić wszystkim ,że potrafi dobrze rządzić i skupiła by się na pracy a nie na dorabianiu się - bo to już ma.A więc i Kusiak i Czernow w takiej sytuacji byli by idealni. Z drugiej strony może przyszedł też czas na rządy młodej osoby, która ma siły ,chęci i widzi świat troszkę inaczej jak starsi i tu wygrywa pan H.Papaj, ale niestety on jest z PO a ta partia dała się ostatnio poznać ze złej strony.W takim wypadku trzeba by było może posłuchać wróżki, która mówi że najlepiej dla Jeleniej Góry będzie gdy na Prezydenta zostanie wybrana kobieta i znów wypada na Z.Czernow :) Choć może najlepszym rozwiązaniem by było Z.Czernow i jej zastępca H.Papaj lub H.Papaj a jego zastępca Z.Czernow = doświadczenie +młodzieńczy polot - może by Jelenia Góra w końcu wyszła na prostą . Choć co niektórzy Prezydentem widzieliby J.Szmajdzińskiego, ale on wybrał inaczej i chce być Prezydentem nie tylko jeleniogórzan ale całej Polski .
~lol 19-01-2010 21:23
Doda na prezydenta!
~bary33 19-01-2010 21:29
Ja! Ja! Ja chcę! Głosujcie na mnie!
*piipi* 19-01-2010 21:54
~PREZYDENTEM ... powinna byc kobieta,bo *ona potrafi .. z *polityki ulepic *ciepły domek !
~Grzesiek 19-01-2010 22:06
A co z panią Sawicką i agentem Tomkiem?.
~o Tomku i Beacie 20-01-2010 9:30
Tomek wykańcza dom dla Beaty w SZKOCKĄ KRATĘ.
~Kariera Nikodema Dyzmy 20-01-2010 10:47
http://www.ropoiwzk.com/gorace%20tematy/papaj/papaj.htm
~List otwarty do wicemarszałka województwa 20-01-2010 10:51
http://grzegorz-niedzwiecki.blog.onet.pl/List-otwarty-do-czlonka-PO,2,ID387600868,DA2009-08-05,n
~czechna 20-01-2010 15:38
~ rocker ! widać ,że masz poczucie humoru i wiesz co potrafi "Pogromca Sekt". Ale czemu tak od razu karać tym facetem Jelonkę?? Może najpierw wypróbować to na mniejszej gminie np. Szklarskiej P. i zobatrzyć, kto w mieście pod Szrenicą przeżył eksperyment. Co ty na to?
~rydwan 20-01-2010 16:00
A więc Papaj jednak kłamał! Ciekawe dlaczego nie chciał się przyznać, że należał do SAMOOBRONY?
~ika 20-01-2010 21:48
Pani Ania Ragiel byłaby świetnym kandydatem na prezydenta.Jest dobrym człowiekiem i prawdziwym altruistą.Pomaga wszystkim, którzy zwrócą się do niej o pomoc.
rymcycymcy 21-01-2010 0:54
Pubert Hapaj !!! :)
~wtajemniczona 21-01-2010 7:34
A.Ragiel inaczej mówi niż robi. np. ostatnia sesja R.M.Komfabulantów nam nie potrzeba.
grzegorz_n 21-01-2010 10:10
Szanowni mieszkańcy! Najlepszy na prezydenta będzie ten człowiek, który weźmie najmniejszą kasę jako wynagrodzenie za to stanowisko. Cokolwiek byście nie pisali, kogokolwiek byście nie chwalili, nikt nie spełni waszych oczekiwań. Są ludzie, którzy mają serce i miłość do swojej lokalnej ojczyzny i jej mieszkańców, ale nikt nie jest nieprzekupny. Ci z pierwszych stron gazet, to zwykłe nieudaczniki, przypadkowi liderzy, szczęśliwcy, którzy znaleźli się w dobrym miejscu w odpowiednim czasie. I tak zaczynając od kobiet (tych ponoć nie powinno się ganić) - Anna Ragiel wyżej siedzi niż jej podwozie jest zwieszone. Nie radziła sobie nigdy ze schroniskiem dla zwierząt (swoją drogą dobre CV) i tu nagle na szpicy bez kwalifikacji. I mo...lnych i praktycznych. Tylko biby, kampanie i macanki z vipami przy publicznym monitorze. Zofia Czernow - wygrała w życiu znacznie więcej niż mogłaby udźwignąć gdyby ją zostawić z tym wszystkim samą sobie. Jako prezydent miasta była indolentna i próżna, przetrwalec. Ma układy w sferze biznesu, wpływowego męża i tak ją popychają z miejsca na miejsce. Ani gadki, ani składki, ani talentu. Nawet do salonu kosmetycznego. Marek Obrębalski - przypadkowy prezydent z nadania. PO było na fali wznośnej i ten dr Hous się załapał. Taki z niego prezydent jak doktor. Tyle co przeczytał w podręcznikach komunistycznych tyle powtarza. Po nas choćby i potop. Hubert Papaj - kto to jest? Przypadkowy przewodniczący, któremu udało się skończyć dobrą szkołę i załapać na stołek do SKO itd. Pupilek B. Sawickiej (a może coś więcej) z "kanału" wyszedł na salony. Niczym Norek. Dokładnie tak jak Lepper. Im wyżej siądzie tym bardziej o ludziach zapomni. To rodzinne. Jego mamusia zawdzięcza funkcję ławniczki i nawet szefowej rady ławniczej to piszącemu, ale o fundamentach nie pamiętają. Inne są teraz układy... Oczywiście, żeby nikt nie odbierał tego jako zawiść czy żal. Czasem prawda boli. Ireneusz Łojek - kim ten człowiek był 3 lata temu? Kto mu daje uprawnienia na włodarza miasta? Że się załapał na szefa KRUSU? Tam go też wnieśli w teczce! Ani be, ani me, ani kukuryku! Miłosz Sajnog - ten uzyskał więcej niż kiedykolwiek zasłużył. Sam dobrze o tym wie i dlatego sprzedał skórę wcześniej, żeby się chociaż trochę na koniec odkuć. Cała jego paczka to przypadkowi radni bez pracy. Pracy własnej jako wolontariuszy. I z tych powodów najgorszym kandydatem jest Robert Prystrom. Z własnej gęby robi cholewę. Nie umie dobierać sobie ludzi, nie ma na nich wpływu (znam to z autopsji) i tak później wyglądałaby praca w magistracie. To nie jest dyktatura - przynajmniej bezpośrednia i tu nie da się rządzić dekretami. Kogo tam jeszcze mamy? Grażyna Malczuk. "Komunistka", ale szczerze mówiąc bardzo pozytywnie się do niej nastawiłem i przekonałem. Nie nosi w sobie uraz, żalu i poczucia krzywd. Pogada z każdym językiem pluralistycznym i uściska się nawet z wrogami. Ma przygotowanie pedagogiczne i jej życie to stałe wchodzenie po drabince kariery politycznej. Póki jeszcze nie "przekwitła" to niech spróbuje wyższego szczebelka. Nie pomoże za wiele, ale na pewno nie zaszkodzi. Z tego samego powodu, legitymację do tego stołka ma Józef Kusiak, ale ten gościu już swoje ugrał. A raczej nie ugrał, bo inaczej byłby managerem w jakiejś poważnej firmie, a nie zwykłym radnym. Jak był prezydentem to urzędnicy kłaniali mu się w pas i bali się podskoczyć, dziś tylko ze zwykłej kurtuazji witają go uśmiechem. W każdym bądź razie ma doświadczenie podpisywania papierków podsuwanych przez urzędników i "ustawiania" przetargów. Nie powiem więcej, bo sam bym się wkopał, a kpk mnie chroni w tym zakresie. Zresztą mogą mi skoczyć CBA i inne służby, w tym mieście i państwie korupcja jest na każdym szczeblu od czasów zakończenia wojny. Tylko ryba nie bierze. Dobry z Józka chłop, podawał rękę nie tylko czerwonym. Ale żaden z pustego w próżne nie naleje. Z tego powodu nie będzie lepiej, ale może być chociaż jeszcze weselej. Wspomnicie te słowa za 4 lata... Rozsądny człowiek i uczciwy nie pchałby się ani na radnego ani na prezydenta. Radny zarobi 1500-2000 zł, tyle samo pensji dostanie jako pracownik na taśmie w jakimś obozie pracy. Uczciwy i zaradny człowiek zarobi 5000-10000 zł samodzielnie wiele łapkami nie ruszając. I będzie miał staż. Te wszystkie pochwały internautów pod adresem kogokolwiek to nic innego jak wazelina, koncert życzeń głodnych sukcesu, załapania się na okruchy z pańskiego stołu. Ale to będą tylko okruchy i to czerstwe jak chleb z piramidy Cheopsa... Współczuję mieszkańcom Jeleniej Góry przyszłości i ich dzieciom. Syfu, kiły i góralskiej muzyki... socjolog
~k22 21-01-2010 10:13
Przerzucamy się tu nazwiskami.A może należałoby zastanowić się co już w życiu udało się im zrobić.Jelonka to nie poligon doświadczalny.Jeden eksperyment w postaci Obrębalskiego już mamy.Ragiel o uchowaj.Szefowa targowisk próżności o tak, ona jest mądra inaczej.Chorągiewka na wietrze SLD dobre, Prystrom jeszcze lepiej ,Sajnog XXI rewelacja.
~miss@ 21-01-2010 22:31
~Do<< ika >> pilne!!! 21-01-2010 22:48
Iko !!!- Pan Bóg jak chce kogoś ukarać to odbiera mu rozum.Ciebie własnie tak ukarał. Anna Ragiel nikomu nie pomaga bezinteresownie i nigby nie dziala bezinteresownie. Mamy na to przyklad coroczne obdarowywanie statuetkami Towarzystwa Przyjaciół Zwierzat : prezydentów miasta Jelenia Góra i innych notabli mniej lub wiecej wartych. Dzięki p.Dziedzicowi zostala radną, a byla w tym czasie na rencie zdrowotnej nauczycielskiej. Pan Dziedzic zasłużył się i wykazał miłość do zwierząt dzięki dostarczaniu suchego chleba do schroniska dla małych zwierząt w Jeleniej Górze. Pani Ragiel "wciągnęła" do rady miasta nauczycielkę nauczania przedszkolnego p. Dudziak, osobę z totalnym brakiem jakichkolwiek przemyśleń na tematy poruszne na posiedzeniach Rady Miasta- przecież tam nie stawia się do kata.
~andrew 22-01-2010 22:18
A ja jestem pod wrażeniem strony internetowej Prystroma, przyznam, że bardzo się zdziwiłem, gdy ją przeczytałem www.robertprystrom.pl
~Jano 2-02-2010 9:43
nazwisk jest wiele , ale żeby ktoś konkretny to nie wydaje mi się bo wszyscy oprócz kilku nazwisk już byli i Czernow i Kusiak Obrębalski no i tez pozostali którzy w jakiś sposób mieli wpływ na politykę tego miasta i co z tego wynikło no nic ciekawego na każdego z kandydatów można powiedzieć że nieudacznik nierób bo nic z ich kadencji ciekawego dla Jeleniej góry się nie wydarzyło no ale cóż jak się niema w tym miescie na kogo głosować , jestem zdania że może warto dać szanse komuś kto do tej pory nie zajmował sie tylko klaskaniem dla władz naszego miasta , ale szczerze ich krytykował mam na mysli oczywiś cie tylko jednego człowieka głosujcie na mnie Jano

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group