Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7651
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kto na szefa teatru Norwida?

Wtorek, 13 stycznia 2009, 16:50
Aktualizacja: Środa, 14 stycznia 2009, 8:08
Autor: Mar
Jelenia Góra: Kto na szefa teatru Norwida?
Fot. TEJO
Po kilku tygodniach oczekiwania Urząd Miejski w Jeleniej Górze ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Dramatycznego im. C. K. Norwida. Kto nim zostanie? Będzie wiadomo po 31 marca tego roku po wyłonieniu najlepszego kandydata.

Czy zostanie nim Wojtek Klemm, który od wielu miesięcy wzbudza niezwykłe emocje u zwolenników oraz przeciwników jego obecności w Jeleniej Górze? Zgodnie z warunkami konkursu nie ma na to szans, gdyż nie spełnia ogłoszonych wymagań.

Co zapisano w ogłoszeniu? Kandydat musi spełnić następujące wymagania: Wykształcenie wyższe, preferowane zarządzanie i marketing, prawnicze, ekonomiczne, humanistyczne. Co najmniej staż pracy 10 lat, w tym minimum 5-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym, dobry stan zdrowia. Niezbędne są też udokumentowane osiągnięcia organizacyjne i menedżerskie.

Obecny kierownik artystyczny Klemm nie spełnia na przykład wymogu 5-letniego stażu na stanowisku kierowniczym. Ale - jak się mówi, nie musi być dyrektorem naczelnym. Nadal nie wiadomo, czy teatrem dramatycznym będzie kierował jeden czy dwóch dyrektorów.

- Dopóki to nie zostanie jasno określone, nadal istnieje możliwość, że nowo wybrany naczelny powoła na artystycznego Klemma – usłyszeliśmy od osoby blisko związanej z jeleniogórską kulturą – dlaczego wszyscy w urzędzie wymigują się od jasnej odpowiedzi: dyrektorów będzie dwóch, czy tylko jeden, powołany w konkursie? Do tego czasu nadal nic nie wiadomo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group