Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6544
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kto na szefa teatru Norwida?

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 13 stycznia 2009, 16:50
Aktualizacja: Środa, 14 stycznia 2009, 8:08
Autor: Mar
Fot. TEJO
Po kilku tygodniach oczekiwania Urząd Miejski w Jeleniej Górze ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Dramatycznego im. C. K. Norwida. Kto nim zostanie? Będzie wiadomo po 31 marca tego roku po wyłonieniu najlepszego kandydata.

Czy zostanie nim Wojtek Klemm, który od wielu miesięcy wzbudza niezwykłe emocje u zwolenników oraz przeciwników jego obecności w Jeleniej Górze? Zgodnie z warunkami konkursu nie ma na to szans, gdyż nie spełnia ogłoszonych wymagań.

Co zapisano w ogłoszeniu? Kandydat musi spełnić następujące wymagania: Wykształcenie wyższe, preferowane zarządzanie i marketing, prawnicze, ekonomiczne, humanistyczne. Co najmniej staż pracy 10 lat, w tym minimum 5-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym, dobry stan zdrowia. Niezbędne są też udokumentowane osiągnięcia organizacyjne i menedżerskie.

Obecny kierownik artystyczny Klemm nie spełnia na przykład wymogu 5-letniego stażu na stanowisku kierowniczym. Ale - jak się mówi, nie musi być dyrektorem naczelnym. Nadal nie wiadomo, czy teatrem dramatycznym będzie kierował jeden czy dwóch dyrektorów.

- Dopóki to nie zostanie jasno określone, nadal istnieje możliwość, że nowo wybrany naczelny powoła na artystycznego Klemma – usłyszeliśmy od osoby blisko związanej z jeleniogórską kulturą – dlaczego wszyscy w urzędzie wymigują się od jasnej odpowiedzi: dyrektorów będzie dwóch, czy tylko jeden, powołany w konkursie? Do tego czasu nadal nic nie wiadomo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~jola7 13-01-2009 18:51
Jest taka pani co pracowała na fałszywych papier magistra w bibliotece "Mechanika"przez 4 lata i prokuratura nie dopatrzyła się znamion przestępstwa ,umorzono sprawę ,biedna nie ma pracy ,a kwalifikacje prawie ma ,no może z tym 5-letnim stażem kierowniczym trochę gorzej ,ale może się stworzy jakiś kwit, w oczach jeleniogórskiej prokuratury to nie przestępstwo
~jel-ka 13-01-2009 21:00
Odpowiedź na jedno z ostatnich pytań, które padły w artykule jest prosta: panowie urzędnicy nie mają pojęcia, co zrobić. Powiedzmy to jasno : ich snobistyczne podniebienia mile łechcą wzmianeczki w prasie ogólnopolskiej na temat teatru. Kto to pisze - to juz nieważny szczegół. Nie zasięgną informacji w innych podobnych teatrach, bo oznacza to dla nich przyznanie się do do własnej ignorancji. A ponieważ do teatru zaczęli chodzić najprawdopodobniej dopiero, kiedy zasiedli na stołkach i zaczęli otrzymywać zaproszenia - nie mają pojęcia, jak to było kiedyś. Ockną się, kiedy ten teatr kierowany rozrzutną ręką p. Klemma, opuiszczony przez publiczność, w kosmicznych dłługach - pódzie wreszcie na dno, tylko, że wtedy nie będzie już czego ratować. I jeszcze na koniec : kryteriów określonych w konkursire nie spełniłaby Alina Obidniak ...
~teatro_man 13-01-2009 21:32
Panowie Prezydenci Jeleniej Góry w całym komplecie usiłują tak przeprowadzić pozorowany konkurs, żeby - niezależnie kto zostanie dyrektorm naczelnym - i tak ciepłą posadkę zastępcy do spraw artystycznych zachował ich pupil, tzw "wojtek". Na jednej z sesji Rady Miejskiej padło wprost oskarżenie wobec Prezydenta Miasta, że w tym teatrze tak określił płace, że zastępca dyrektora zarabiał więcej od dyrektyora o półtora tysiaka (w złotych). kto by nie chciał brać prawie 9 kafelków i robić ludziom wodę z mózgu, udając że wielkim artystą jest?
~mietal 13-01-2009 22:04
racja! jesli Wojtuś nadal bedzie dyrektorem w naszym teatrze to będzie porażka naszych władz miasta, i wielce żałuje ze głosowałem na Obrębalskiego i jego nieudolną partie, specjalistów od PR-u czyli PO
~Cycero 13-01-2009 23:37
"Wojtek" za granicą kariery nie zrobił. Zadzwońcie do Berlina czy do innych miejsc i zapytajcie były współpracowników, co tak naprawdę tam robił:) To taki teatralny Dyzma:) Popularność przyniosła manifestacja odmienności religijnej i deptanie wartości wyznawanych przez innych ludzi, co w pewnych kręgach, które mają wpływ na media zajmujące się kulturą i teatrem spotkało się z wielką aprobatą. Czy tędy droga?
~teatr 14-01-2009 9:50
Panie Prezydencie chyba naprawde już dosyć tej polityki "po nas choćby potop". Jeszcze jeden taki roczek i nie będzie ze mnie co zbierać.
ebee 14-01-2009 11:09
Kto by nie był dyrektorem- teatr upadnie. Ludzi nie stać na teatr. A tych, których stać jest zbyt mało, aby placówkę utrzymać. Poza tym kto dziś uczy jeleniogórzanina kochać sztukę ? Szkoły podstawowe nie bywają w teatrze. Gimnazja raczej też nie. O technikach i zawodówkach nie wspomnę. Wiem ,,,,,,,ze mlodzież z jeleniogórskich ogólniaków jest dość blisko teatru, jednak jest to zbyt mało, aby w tej kwestii coś pozytywnego osiągnąć - niestety !
~xd 14-01-2009 14:41
Czy w tym mieście ludzie tylko potrafia pluć na siebie czy mi sie tylko wydaje??:) Ciekawe kto według was powinien zostać dyrektorem teatru...oczywiście oprócz was samych.
~ago od kosmosu 14-01-2009 17:25
do ebee. Może proszę mówić za siebie. Do Filharmonii i do Teatru zawsze chodzili ci sami ludzie. Do tego pierwszego przybytku jakoś nie przestali uczęs...ć. Więc chyba nie jest tak źle z jeleniogórzanami. do xd. A nie mógłby to być np. pan Bogdan Koca? Podobno taka kandydatura była przedstawiona przez Urząd Marszałkowski.
~plebiscyt 15-01-2009 14:28
Henryk D. na dyrektora teatru!!! Ma wszelkie kwalifikacje. (to nie ja ;-)
~ago od kosmosu 15-01-2009 17:51
do Plebiscyt. Rozumiem, że jest Pan(i) za folklorem we wszelkiej postaci, również na scenie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group