Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8564
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kto mieszka w lesie

Środa, 5 maja 2010, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kto mieszka w lesie
Fot. Angela
Uczniowie z grupy teatralnej z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 w Jeleniej Górze przygotowali wiersze i piosenki, które przybliżyły najmłodszym wiedzę o zwierzętach leśnych.

– Chcieliśmy zrobić coś nie tylko dla siebie, ale również dla innych – mówią uczniowie pierwszych i drugich klas weterynaryjnych z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 w Jeleniej Górze.
Członkowie teatralnego koła poza prezentacją multimedialną, w której pojawiły się zdjęcia zwierząt, przygotowali przepiękną scenografię. Wspólne z opiekunem dobrali też szereg wierszy, piosenek i muzycznych podkładów. W takiej oprawie po raz pierwszy wystąpili przed najbardziej wymagającą i najszczerszą publicznością.

– Ten spektakl wystawiliśmy w ramach próby generalnej dla przedszkolaków z Sobieszowa. Chcieliśmy zobaczyć, na ile nasze pomysły sprawdzą sie w rzeczywistości i jak dzieci będą reagowały, co ewentualnie należałoby jeszcze zmienić, ulepszyć. W najbliższym czasie grupa teatralna z naszej szkoły pojawi się nie tylko w przedszkolach, szkołach podstawowych w Sobieszowie, ale również Jeleniej Górze czy Jagniątkowie, planujemy też odwiedzić domy dziecka – mówi Anna Bajda-Oryńska, nauczyciel języka polskiego oraz opiekunka koła teatralnego w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 w Jeleniej Górze.

W treści przedstawienia młodzi aktorzy przekazali swoim widzom wskazówki dotyczące leśnej zwierzyny. Wytłumaczyli, dlaczego w lesie należy zachowywać się cicho, dlaczego nie wolno dotykać małych sarenek, jak zachować się gdy spotkamy na swojej drodze dzika czy inne zwierzęta. Przedszkola i szkoły podstawowe, które chciałyby zobaczyć ten niezwykły spektakl, mogą zaprosić aktorów do swojej placówki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group