Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7837
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kto kupi PEC?

Środa, 14 kwietnia 2010, 8:48
Aktualizacja: 14:33
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kto kupi PEC?
Andrzej Latuszek w ratuszu podczas sesji rady miasta, na której radni pozytywnie zaopiniowali decyzję o sprzedaży PEC. 23 lutego 2009
Fot. TEJO
Do 16 kwietnia zainteresowane podmioty mogą składać w Wydziale Kontroli i Nadzoru Właścicielskiego Urzędu Miasta w Jeleniej Górze wniosek o wydanie memorandum informacyjnego dotyczącego sprzedaży jeleniogórskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Na sprzedaż wystawiono 85 procent czyli 21 918 udziałów PEC, każdy o wartości nominalnej po tysiąc złotych.

Zainteresowani przedsiębiorcy mogli składać wnioski o wydanie memorandum informacyjne, które zawiera informacje o stanie spółki, jej sytuacji finansowo-ekonomicznej oraz zamierzenia rozwojowe.

- Sprzedaż udziałów nastąpi w całości, jednorazowo jednemu podmiotowi - inwestorowi branżowemu. Pracownikom Spółki przysługuje uprawnienie do nieodpłatnego nabycia do 15 procent udziałów. Oferowane udziały są wolne od zastawów, innych obciążeń oraz praw osób trzecich – czytamy o ogłoszonym przetargu.

Przedmiotem negocjacji będą między innymi: liczba i cena nabywanych udziałów oraz sposób zapłaty. Pod uwagę wzięty zostanie również proponowany przez podmiot zainteresowany program rozwoju Spółki, obejmujący: zobowiązania inwestycyjne, w tym zobowiązanie do podwyższenia, kapitału zakładowego, zobowiązania w zakresie ochrony środowiska, ochrony interesów pracowników Spółki, sposób zabezpieczenia wykonania powyższych zobowiązań oraz zasady współpracy między Miastem Jelenia Góra i podmiotem oraz inne.

Termin składania odpowiedzi na zaproszenie do negocjacji powinien zostać złożony w Wydziale Kontroli i Nadzoru Właścicielskiego Urzędu Miasta Jelenia Góra (Plac Ratuszowy 58, 58-500 Jelenia Góra; pok. 25, telefon (75) 75-46-163, 75-46-188), do 25 maja 2010 r. o godz.12:00. Podmioty, które złożyły odpowiedź na zaproszenie do negocjacji, zostaną poinformowane pisemnie o rozpatrzeniu odpowiedzi i ewentualnym dopuszczeniu do negocjacji w ciągu 14 dni od dnia upływu terminu składania odpowiedzi na zaproszenie.

– Spółka potrzebuje pieniędzy na inwestycję i na modernizację elektrociepłowni. Jeśli chodzi o pojawienie się nowego właściciela, ja patrzę na to jako na szanse dla spółki, dla załogi, że będzie można pracować jeszcze lepiej. Czy są zagrożenia? Zawsze jakieś są. Jestem jednak optymistą i zawsze oceniam zmiany przez pryzmat szans – komentuje Andrzej Latuszek, prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
372
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group