Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 3346
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kto do wojska?

Środa, 15 marca 2017, 13:14
Aktualizacja: Czwartek, 16 marca 2017, 7:55
Autor: Ania
Jelenia Góra: Kto do wojska?
Fot. Archiwum
Trwa obecnie kwalifikacja wojskowa. Stawić muszą się przede wszystkim mężczyźni urodzeni w 1998 roku. Nie oznacza to jednak, że od razu będą musieli służyć w armii. Zostaną jedynie wciągnięci na listę rezerwową. Są jednak osoby, którym zależy właśnie na służbie wojskowej. To również kobiety.

- Przed maturą długo zastanawiałam się, jaki kierunek kształcenia wybrać. Myślałam m.in. o filologii angielskiej, ale ostatecznie zdecydowałam się na przygotowanie do służb mundurowych. Wojsko mnie bardzo interesuje i jeżeli uda mi się zakwalifikować to zasilę jego szeregi – mówi 21-letnia Aleksandra.

Podobne zdanie wyraża jej 20-letni kolega. - Swoją przyszłość widzę tylko w służbach mundurowych, choć nie jestem jeszcze pewien, czy to na pewno powinno być wojsko. Wydaje mi się, że ciekawa praca jest także w policji czy straży granicznej – mówi 22-letni Wojciech.

Niektórych jednak praca w wojsku przeraża. - W dzisiejszych czasach zdecydowanie się na służbę wojskową, wydaje się być ryzykownym przedsięwzięciem. Jest to, co prawda, czas pokoju, ale to, co się dzieje w Europie nie napawa optymizmem. Myślę, że jest to po prostu zawód dla twardzieli – mówi 25-letnia Martyna. – Poza tym nie każdy ma wystarczające możliwości fizyczne, żeby sprostać wszystkim wymaganiom – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group