Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7906
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kto chce „Grzybka” na 100 lat?

Sobota, 19 kwietnia 2014, 8:05
Aktualizacja: Wtorek, 22 kwietnia 2014, 17:31
Autor: Red
Jelenia Góra: Kto chce „Grzybka” na 100 lat?
Fot. Angela
Jeleniogórscy radni, po dosyć burzliwej dyskusji na ostatnie sesji (15.04.), podjęli jednak uchwalę o wydzierżawieniu działki z „Grzybkiem” na Wzgórzu Krzywoustego potencjalnemu inwestorowi, który miałby zagospodarować to miejsce czyniąc je atrakcyjnym turystycznie i opiekować się nim.

Przypomnijmy. Odnowiony punkt widokowy miał być jedną z turystycznych atrakcji miasta. Ale nie jest. Wieża, by strzec ją przed wandalami, bywa często zamknięta, a zrewitalizowany teren, za sprawą wandali, popada w ruinę. Miasto wpadło więc na pomysł, by działkę wydzierżawić komuś, kto chciałby tam wybudować punkt gastronomiczny. Założono, że budulcem ma być kamień, drewno i szkło, a to oznacza wielomilionową inwestycję. Dlatego w projekcie uchwały zaproponowano okres dzierżawy na czas do 99 lat.

Wielu radnych do tego pomysłu odniosło się sceptycznie. – Teren jest trudny, bez mediów, więc potencjalny inwestor raczej od Miasta będzie oczekiwał ich doprowadzenia, skoro ma to być dzierżawa – mówili. – Więc może sprzedajmy tę działkę – sugerowali jedni. Inni twierdzili, że to prosta droga do tego, żeby stracić kolejny teren atrakcyjny turystycznie . – Inne gminy z takimi miejscami świetnie sobie radzą – mówił radny Józef Gajewski i za przykład podawał odrestaurowaną i doskonale zagospodarowaną wieżę w Radomierzu.

Radny Krzysztof Mróz zaproponował skrócenie okresu dzierżawy do 40. lat. Argumentował w poprawce do uchwały, że w razie potrzeby ten okres zawsze można przedłużyć, gdyby ktoś był tym zainteresowany. Poprawka nie przeszła.

Ostatecznie radni przyjęli wersję zaproponowaną w projekcie uchwały. Potencjalny inwestor będzie mógł więc wydzierżawić działkę z „Grzybkiem” na okres do 99 lat. Przetarg na dzierżawę tego terenu zostanie ogłoszony najpewniej za kilka tygodni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group