Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 7003
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kto będzie nowym szefem rady miejskiej?

Poniedziałek, 11 lipca 2011, 7:17
Aktualizacja: Wtorek, 12 lipca 2011, 7:45
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Kto będzie nowym szefem rady miejskiej?
Janusz Grodziński. W tle – Andrzej Grochala.
Fot. Jelonka.com
Po nominacji Jerzego Lenarda na stanowisko dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, funkcja szefa rajców miejskich zostanie powierzona jednemu z przedstawicieli Platformy Obywatelskiej, która wygrała jesienne wybory samorządowe.

Kto zostanie szefem rady miejskiej? To rozstrzygnie się jutro, wtorek. podczas jednego z dwóch zaplanowanych na ten dzień posiedzeń RM w ratuszu. Jak się dowiedzieliśmy, bierze się pod uwagę dwóch radnych PO: Andrzeja Grochalę oraz Janusza Grodzińskiego.

Andrzej Grochala do rady miasta powrócił po jednej kadencji przerwy. Przypomnijmy, że ma swojej karierze stanowisko szefa rady oraz wiceprzewodniczącego tego gremium w czasach, kiedy szefowała nim Zofia Czernow (1998 – 2002). Zasiadał wówczas w klubie Akcji Wyborczej Solidarność. W ubiegłym roku uzyskał mandat startując z listy PO. Wcześniej zarządzał Kółkiem Rolniczym „Siedlęcin” znanym jako główny wykonawca remontów jeleniogórskich traktów.

Z kolei Janusz Grodziński to znany jeleniogórski adwokat, który wszedł do rady miasta po tym, jak Zofia Czernow zrzekła się mandatu, bo dostała nominację na stanowisko zastępcy prezydenta Jeleniej Góry. Teraz po awansie Jerzego Lenarda, szefa RM, na dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalno-Mieszkaniowej, przed Januszem Grodzińskim otworzyła się szansa na zajęcie miejsca swojego partyjnego kolegi w prezydium rady.

Jutro radni na pierwszym posiedzeniu przegłosują wygaśnięcie mandatu J. Lenarda, a także podejmą uchwałę o jego obsadzeniu przez osobę, która na liście wyborczej uzyskała kolejny najlepszy wynik. Poza tym przegłosowany zostanie projekt uchwały w sprawie ustalenia opłaty za usuwanie i przechowywanie pojazdów na parkingu strzeżonym oraz kosztów powstałych w wyniku wydania dyspozycji
usunięcia pojazdu, a następnie odstąpienia od jego usunięcia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group