Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7249
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

auta: Kto będzie holował wraki i źle zaparkowane auta?

Środa, 25 stycznia 2012, 8:58
Aktualizacja: 8:59
Autor: Angela
auta: Kto będzie holował wraki i źle zaparkowane auta?
Fot. RED
Miasto ogłosiło przetarg na holowanie z dróg miejskich wraków oraz pojazdów zaparkowanych niezgodnie z przepisami, a także parkowanie aut na parkingu strzeżonym.

Warto przypomnieć, że od minionego roku właściciele odholowanych pojazdów, którzy ociągają się z ich odbiorem z policyjnego parkingu, mogą się pożegnać z samochodami.

W minionym roku miasto przejęło 87 pojazdów, z czego 30 zostało holowanych w okresie od maja do końca minionego roku. Większość z nich to od lat zalegające na chodnikach i parkingach porzucone wraki.

- Wraki to zgodnie z artykułem 50a kodeksu ruchu drogowego, pojazdy, które mają powybijane szyby, nie mają powietrza w kołach itp. Po rozpoczęciu w maju minionego roku przez urząd miasta procedury przejęcia, a następnie sprzedaży czy utylizacji tych pojazdów, część z nich zostało usuniętych przez właścicieli, a pozostałe zostały odholowane na policyjny parking.

- W minionym roku uprawomocniły się cztery wyroki sądu dotyczące przepadku na rzecz miasta tych pojazdów, kolejne trzy wyroki zapadły już w tym roku. Pozostałe sprawy są w toku. Nowe przepisy mówią bowiem, że - aby rozpocząć taką procedurę przepadku pojazdu na rzecz miasta, auto musi stać nie mniej niż pół roku – mówi Jacek Dziedziński strażnik miejski w Jeleniej Górze.

Ogłoszony przez miasto przetarg dotyczy zarówno holowania wraków, jak również holowania aut zaparkowanych niezgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz usługi parkowania pojazdów na parkingu strzeżonym. Oferenci mogą składać swoje propozycje do 30 stycznia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group