Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 6113
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Książki fotograficzne Kostasa Kiritsisa w BWA

Wtorek, 29 lipca 2014, 7:59
Aktualizacja: 12:51
Autor: Manu
Jelenia Góra: Książki fotograficzne Kostasa Kiritsisa w BWA
Fot. Kostas Kiritsis
Do 18 sierpnia w jeleniogórskim Biurze Wystaw Artystycznych (przy ul. Długiej) można oglądać wystawę fotografii pt. “Fiction/Non–Fiction. Biblioteka obrazów” autorstwa Kostasa Kiritsisa, który głównym motywem i najbardziej znaczącą formą swoich prac uczynił książkę – symbol odchodzącej epoki. Finisaż wystawy zaplanowany jest z udziałem artysty 18 sierpnia o godz. 18.00. Bilety: dorośli – 5 zł, młodzież szkolna – 2 zł.

Pojęcia z tytułu “Fiction/Non-Fiction”, które autor stosuje do opisu obrazów fotograficznych, zazwyczaj odnoszą się do literatury fabularnej i reportażowej. To podkreśla nierozerwalne związki między książkami i obrazami.

Na wystawie artysta szczególnie podkreślił symboliczne znaczenie księgi jako obiektu przechowującego wiedzę, która tworzy ludzką cywilizację. Co ciekawe, Kostas Kiritsis właśnie przez fotografię chcę pokazać widzom, że zmieniamy się w społeczeństwo obrazkowe - uwypukla narastający proces zastępowania tradycyjnej formy tekstowej przez obrazy. W ten sposób chce on stworzyć z fotografii relikt, świadectwo czasu i jego przemijania.

Kostas Kiritsis (rocznik 1962) pochodzi ze Szczecina. Aktualnie mieszka w Nowym Jorku. Studiował na Politechnice Szczecińskiej (1980-86) i School of Visual Arts w Nowym Jorku (1992-95). Swoje indywidualne wystawy prezentował m.in. w Poznaniu, Warszawie, Sztokholmie i Nowym Jorku. Zajmuje się także edukacją w dziedzinie fotografii, prowadzi zajęcia warsztatowe dla dzieci, młodzieży i studentów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group