Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 12477
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Książka nauczy przedszkolaki bezpieczeństwa

Wtorek, 17 lutego 2009, 8:13
Aktualizacja: 8:29
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Książka nauczy przedszkolaki bezpieczeństwa
Fot. Angela
50 kompletów książek edukacyjnych zakupionych przez fundację „Jeleniogórska Akcja Bezpieczna Droga” w najbliższym czasie trafi do wszystkich przedszkoli w Jeleniej Górze i powiecie jeleniogórskim. Książki pomogą maluchom zdobyć umiejętności bezpiecznego zachowania w drodze do szkoły, w domu, na podwórku i w przedszkolu.

– Pomysł zakupienia kompletu książek „Sam(a) dbam o swoje bezpieczeństwo”, które w bardzo przystępny sposób przekazują maluchom niezbędną i bezcenną wiedzę, zrodził podczas jednego ze spotkań nauczycieli przedszkolnych.

Wówczas Ewa Duziak, radna miejska, podjęła decyzje o zakupieniu podręczników dla każdej placówki i o pomoc poprosiła Mariusza Synówkę z fundacji „Jeleniogórska Akcja Bezpieczna Droga”, który w ciągu kilku dni zamówił i dostarczył około 50 kompletów podręczników.

– Wspieramy wiele akcji mających na celu podnoszenia bezpieczeństwa najmłodszych, dlatego widząc, że jest to kolejny dobry pomysł zdecydowaliśmy się przekazanie pieniędzy z naszych honorowych legitymacji członkowskich na zakup tych książek – powiedział Mariusz Synówka. Chcielibyśmy, by te książeczki trafiły do wszystkich przedszkoli w całym powiecie jeleniogórskim.

Ewa Duziak jako metodyk wychowania przedszkolnego wymienia kilka zalet tej publikacji. – Poza bardzo obrazowym poruszeniem problemów z codziennego dnia przedszkolaka i nie tylko, książka zawiera omówienie poszczególnych zachowań i konsekwencji tego zachowania – mówi.

– Z tej publikacji dzieci dowiedzą się, jak zachować się w drodze do szkoły i ze szkoły do domu, podczas zajęć w szkole, samotnego pobytu w domu, czyli co mogą ruszać, czego nie, jak zachować się w lesie czy na podwórku. Dowiedzą się też, że nie wolno ufać dorosłym nieznajomym i nie wolno podchodzić do żadnych zwierząt. Jesteśmy bardzo wdzięczni za ten prezent od fundacji, który z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa sześciolatków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
386
Jest nowy
8%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group