Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6051
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Książka nauczy przedszkolaki bezpieczeństwa

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 17 lutego 2009, 8:13
Aktualizacja: 8:29
Autor: Angela
Fot. Angela
50 kompletów książek edukacyjnych zakupionych przez fundację „Jeleniogórska Akcja Bezpieczna Droga” w najbliższym czasie trafi do wszystkich przedszkoli w Jeleniej Górze i powiecie jeleniogórskim. Książki pomogą maluchom zdobyć umiejętności bezpiecznego zachowania w drodze do szkoły, w domu, na podwórku i w przedszkolu.

– Pomysł zakupienia kompletu książek „Sam(a) dbam o swoje bezpieczeństwo”, które w bardzo przystępny sposób przekazują maluchom niezbędną i bezcenną wiedzę, zrodził podczas jednego ze spotkań nauczycieli przedszkolnych.

Wówczas Ewa Duziak, radna miejska, podjęła decyzje o zakupieniu podręczników dla każdej placówki i o pomoc poprosiła Mariusza Synówkę z fundacji „Jeleniogórska Akcja Bezpieczna Droga”, który w ciągu kilku dni zamówił i dostarczył około 50 kompletów podręczników.

– Wspieramy wiele akcji mających na celu podnoszenia bezpieczeństwa najmłodszych, dlatego widząc, że jest to kolejny dobry pomysł zdecydowaliśmy się przekazanie pieniędzy z naszych honorowych legitymacji członkowskich na zakup tych książek – powiedział Mariusz Synówka. Chcielibyśmy, by te książeczki trafiły do wszystkich przedszkoli w całym powiecie jeleniogórskim.

Ewa Duziak jako metodyk wychowania przedszkolnego wymienia kilka zalet tej publikacji. – Poza bardzo obrazowym poruszeniem problemów z codziennego dnia przedszkolaka i nie tylko, książka zawiera omówienie poszczególnych zachowań i konsekwencji tego zachowania – mówi.

– Z tej publikacji dzieci dowiedzą się, jak zachować się w drodze do szkoły i ze szkoły do domu, podczas zajęć w szkole, samotnego pobytu w domu, czyli co mogą ruszać, czego nie, jak zachować się w lesie czy na podwórku. Dowiedzą się też, że nie wolno ufać dorosłym nieznajomym i nie wolno podchodzić do żadnych zwierząt. Jesteśmy bardzo wdzięczni za ten prezent od fundacji, który z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa sześciolatków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Rally79S. 17-02-2009 8:26
Czym skorupka za młodu... Dzieci to nasz największy SKARB! Za wszelką cenę trzeba Je chronić!!! Brawo!
~Ewcia 17-02-2009 9:24
Brawo :D
~ha ha ha 17-02-2009 10:17
osobiscie uwazam ze tytul jest do niczego !!! książka sama niczego nie nauczy od tego są rodzice !!! książka moze tylko w tym pomóc !!!
piipi 17-02-2009 12:35
..czy autorem tej *fajnej ksiazeczki jest Pan Grzegorz Rybarczyk ?.
~mama 6 latka 17-02-2009 13:02
A czy moje szczęście które aktualnie jest w zerówce w Szklarskiej Porębie zdąży dostać taką fajną książeczkę????????????????
~A>L 17-02-2009 13:44
Popieram!!!
diablica 17-02-2009 14:15
do 'ha ha ha' takie dzieci najszybciej uczą się na obrazkach, zwłaszcza tych kolorowych w takich książeczkach więc jak doświadczenia nie masz to lepiej już nic nie pisz:) pomysł świetny!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group