Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 3511
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Ksiądz oddał cmentarz w dzierżawę

Niedziela, 12 października 2008, 8:13
Aktualizacja: 8:14
Autor: Ania
Jak zadbać o porządek w miejscu pamięci? – Parafii nie stać na zatrudnienie pracownika, który dbałby o cmentarz, dlatego też poprosiłem kowarską firmę pogrzebową, żeby przejęła pieczę nad nekropolią.

Stało się tak w Dąbrowicy. - Jest to tym istotniejsze, że kościół pełni funkcję sanktuarium Matki Boskiej Jasnogórskiej - Uzdrowienie Chorych, a cmentarz jest obiektem przynależącym do niego - mówi ksiądz Andrzej Spelak, tamtejszy. - Parafianin pomógł mi uprzątnąć wysypisko śmieci, które od pół wieku zalegało na cmentarzu tak wysoko, że zasłaniało nawet otaczający go mur. Natomiast bieżącymi porządkami i remontem zajmie się firma pogrzebowa.

W zamian za utrzymanie porządku i zapewnienie bezpieczeństwa na cmentarzu, kowarska firma ma pierwszeństwo w pochówkach i będzie pełnić funkcję administratora. O wyborze firmy i tak zdecydują parafianie, ale będzie ona musiała się dogadać z administratorem. Parafianie w dalszym ciągu w sprawie pogrzebu powinni zgłaszać się do księdza proboszcza, który poinformuje o wszelkich formalnościach.

Kowarska firma pogrzebowa wybuduje boksy na nieczystości i będzie przeprowadzać bieżące remonty. Cmentarzem opiekuje się każdego dnia jej pracownik, który wpuszcza wszystkich na teren nekropolii. W przypadku, gdy pogrzebem będzie zajmowało się inne przedsiębiorstwo, musi zapłacić 428 złotych opłaty administracyjnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group