Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7080
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ksiądz Kubek w KSON–ie

Niedziela, 2 kwietnia 2017, 7:59
Autor: KSON/Anna Daskalakis
Jelenia Góra: Ksiądz Kubek w KSON–ie
Fot. Użyczone/KSON
– W świetlicy integracyjnej Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze – w cyklu SPOTKAŃ Z CIEKAWYMI LUDŹMI – przy wypełnionej sali gościliśmy ks. Mariana Matułę, czyli popularnego w naszym regionie Księdza Kubka – informuje Pani Halina Gajewska – sekretarz Karkonoskiej Akademii Aktywnych Seniorów – mówią organizatorzy.

Ksiądz mówił o swojej duszpasterskiej drodze i o pasji, jaką jest pomoc drugiemu człowiekowi. Mówił też o swojej działalności dziennikarskiej i literackiej. Ksiądz wydał kilka tomików wierszy mówiących o filozofii życia w aspekcie miłości bliźniego.

Żywa reakcja uczestników spotkania – seniorów z KAAS-u i Jeleniogórskich Diabetyków – sprowadzała się nie tylko do pytań o drogę życiową księdza Kubka ale też do refleksji. Jedna z nich dotyczyła przejawów niezrozumiałej agresji nie tylko wśród elit politycznych, ale i wśród zwykłych ludzi. Rzeczywiście niezrozumiała dla przeciętnego człowieka jest skala zawiści i hejtu. - Czemu ludziom tak połamały się serca? – zastanawiał się gość spotkania.

Na zakończenie ksiądz Kubek podpisywał swoje tomiki poetyckie wraz z dedykacją. Następne spotkanie z Ciekawym Człowiekiem już w maju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group