Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4581
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

WARSZAWA/ JELENIA GÓRA: Krzyczeli pod Sejmem. O wolność konopi

Poniedziałek, 20 lutego 2012, 13:18
Aktualizacja: Wtorek, 21 lutego 2012, 10:05
Autor: Agrafka
WARSZAWA/ JELENIA GÓRA: Krzyczeli pod Sejmem. O wolność konopi
Fot. ....
Kilku jeleniogórzan wzięło udział w happeningu Wolnych Konopi zorganizowanym w Warszawie. W miniony piątek 150 członków inicjatywy WK zapaliło pod Sejmem skręta z marihuany, aby zwrócić uwagę na jej lecznicze właściwości, a także zaprotestować przeciwko zamykaniu ludzi do więzienia za posiadanie małych ilości tzw. „zioła”.

Happening poprzedzony był konferencją prasową Ruchu Palikota z przedstawicielami Wolnych Konopi na temat medycznej marihuany, której głównym gościem był Jakub Szpak - cierpiący na chroniczne bóle całego ciała i poruszający się na wózku inwalidzkim.
Mężczyzna był przedstawicielem grupy pacjentów stosujących marihuanę w celach medycznych. W Sejmie rozmawiano o pożytecznym wpływie marihuany na organizm człowieka.

O godz. 14.00 pod Sejmem w swoich przemówieniach Janusz Palikot i Janusza Korwin-Mikke, podkreślali ważność poszanowania wolnej woli człowieka i potrzebę zmiany panujących obecnie przepisów związanych z zakazem posiadania małych ilości marihuany na własny użytek. Tuż po występie polityków przedstawiciele Wolnych Konopi odpalili tzw. blanty. Tym razem Janusz Palikot zapalił wraz z organizatorami symbolicznego skręta. Kilka tygodni temu – w Sejmie – skandalizujący poseł ograniczył się jedynie do zapalenia kadzidełka o zapachu konopi indyjskich, choć zapowiedział, że zapali "zioło".

– Około 150 osób skandowało hasło „Sadzić, palić, zalegalizować”. W powietrzu unosił się zapach wolności – mówi organizator happeningu z inicjatywy Wolne Konopie. Warto podkreślić, że żaden z policjantów obecnych na miejscu nie interweniował, a także żaden uczestnik happeningu nie został zatrzymany za posiadanie, czy palenie marihuany.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (61)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
187
Jest nowy
9%
1-5 lat
12%
5-10 lat
18%
10-20 lat
44%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group