Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7832
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: “Kryształowy weekend” trwa w najlepsze

Sobota, 5 lipca 2014, 8:24
Aktualizacja: 8:27
Autor: Manu
Piechowice: “Kryształowy weekend” trwa w najlepsze
Fot. Organizator
Od wtorku do piątku (1–4 lipca) w Piechowicach odbywały się warsztaty zdobienia szkła i kryształu oraz mozaiki szklanej. W ramach tegorocznego święta tradycji szklarskich miasta Piechowice pn. “Kryształowy weekend”, miało miejsce wiele atrakcji związanych z hutnictwem i szkłem, wystawa prac konkursowych “Szklana improwizacja” i dni otwarte Huty Julia. Organizatorem wydarzenia jest Piechowicki Ośrodek Kultury i Urząd Miasta Piechowice. Dziś (05.07.) ok. godziny 21.00 wystąpią Liber oraz Natalia Schroeder.

Podczas “Kryształowego weekendu” Huta Julia w Piechowicach uruchomiła warsztaty tworzenia i zdobienia szkła dla dzieci. Młodzi uczestnicy warsztatów mieli okazję poznawania fascynującego świata szklanej twórczości. Podczas zajęć próbowali swoich sił w podstawowych technikach formowania i obróbki, które pozwoliły nie tylko poznać od podstaw hutniczy fach, ale stanowiły jednocześnie świetną zabawę. Oglądali gotowe wyroby oraz hutników przy pracy.

- To zupełna nowość! Ta oferta pozwala na wzięcie czynnego udziału w tworzeniu i obróbce szkła – zachęca Anna Kalisz, dyrektorka Piechowickiego Ośrodka Kultury, który jest współorganizatorem “Kryształowego weekendu”. – Warsztaty to nie tylko zajęcia rozwijające kreatywność i zdolności manualne, ale także świetna zabawa i szansa na spróbowanie czegoś naprawdę wyjątkowego - dodaje.

Kryształowy weekend Piechowice 2014 to nie tylko pokazy szlifowania kryształów i zwiedzanie huty Julia, ale także koncerty i kiermasze. Dziś ok. godziny 21.00 wystąpią Liber oraz Natalia Schroeder.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group