Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 7995
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kryptonim „Noc Sylwestrowa”

Środa, 30 grudnia 2009, 8:45
Aktualizacja: 8:46
Autor: TEJO
Jutro ostatni dzień roku a zarazem początek kolejnego długiego weekendu. Od 31 grudnia 2009 do 4 stycznia 2010 policja przeprowadzi akcję prewencyjną, która poprawi bezpieczeństwo na drogach i w mieście.

– Spodziewamy się wzrostu natężenia ruchu pojazdów na drogach powiatu. Oznacza to także możliwość zaistnienia na drogach sytuacji niebezpiecznych, powodowanych przez nieodpowiedzialnych kierowców – mówi podisnp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji jeleniogórskiej.

Powodowani pośpiechem, nieuprzejmością czy np. zwykłą arogancją, wywołują niebezpieczną jazdą sytuacje drogowe zagrażające bezpieczeństwu i porządkowi w ruchu drogowym. Kierowcy jeżdżą za szybko, w okresie świątecznym częściej ryzykują prowadzenie auta „po kielichu”, lekceważą znaki i sygnały drogowe. – Dlatego nadrzędnym celem akcji będzie ułatwienie ruchu pojazdów oraz zapewnienie użytkownikom dróg bezpiecznej podróży – wyjaśnia E. Bagrowska.

Policja zabezpieczy także imprezy plenerowe, w tym „Rock’N’Rollową Noc Sylwestrową”, która odbędzie się w godzinach od 22.30 do 1.00 – 1 stycznia 2010 roku na jeleniogórskim Rynku. Nad bezpieczeństwem uczestników zabawy na świeżym powietrzu czuwać będą oprócz służb ochrony również policjanci garnizonu policji jeleniogórskiej i funkcjonariusze straży miejskiej.

– Celem działań policji jest ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego, w tym zapewnienie spokoju w miejscach publicznych, zabezpieczenie parkingów, zapewnienie drożności dróg , przeciwdziałanie przestępczości pospolitej i kryminalnej, zapobieganie wybrykom chuligańskim popełnianym przez młodzież będącą pod wpływem alkoholu czy środków odurzających oraz niebezpiecznym używaniem materiałów pirotechnicznych – wylicza podinsp. Edyta Bagrowska.

W przypadku zaistnienia przestępstwa czy wykroczenia policja prosi o powiadomienie najbliższej jednostki policji lub zgłoszenie pod numer 997.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group