Piątek, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 10303
Zalogowanych: 40
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Kruche piękno w Jabloncu z naszym udziałem

Czwartek, 15 sierpnia 2013, 7:34
Aktualizacja: Piątek, 16 sierpnia 2013, 9:46
Autor: Mea
Powiat: Kruche piękno w Jabloncu z naszym udziałem
Fot. Starostwo Jelenia Góra
Na Międzynarodowej Wystawie Szkła i Biżuterii w Czechach „Krehka Krasa – Kruche Piękno – wspólne tradycje rzemieślnicze i kulturalne”, który trwał od 8 do 11 sierpnia, była promocja naszego powiatu, prezentowali się artyści z regionu jeleniogórskiego i wystąpił zespół „Karkonosze”

Organizatorem Wystawy był czeski Związek Producentów Szkła i Biżuterii w Jabloncu n/N, Muzeum Szkła i Biżuterii, Eurocentrum Jablonec n/N s.r.o. i Miasto Jablonec n/N. Starostwo Jeleniogórskie było partnerem i współorganizatorem wystawy w ramach projektu Unii Europejskiego. Dofinansowanie imprezy poza środkami UE z Euroregionu Nysa, zapewniło Ministerstwo Kultury Republiki Czeskiej oraz Województwo Libereckie. Główny patronat medialny nad imprezą objął CZECH TOURISM z Pragi.

- W wystawie wzięło udział 56 wystawców z Czech i Polski, a odwiedziło ją 5 tys. osób. W ramach programu artystycznego wystąpiły zespoły z Czech i Polski. Odbyło się osiem profesjonalnych pokazów mody biżuterii „Made in Jablonec 2013”, które stanowiło jedną z ważniejszych atrakcji tego wydarzenia. Modelki prezentowały biżuterię znanych i cenionych producentów oraz projektantów biżuterii w tym PRECIOSA – powiedziała Ewelina Ostrowska z Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Na wystawie znajdowało się stoisko powiatu jeleniogórskiego oraz regionalnych wystawców: INNOGLASS Agnieszka Ślipko-Strzałkowska, Pracowni Witraży “Antoniów “ Beata i Marcin Chlebowscy, Pracowni NA-SZKLE.PL Marzena Grabowska, Koła Gospodyń Wiejskich w Mysłakowicach, Stowarzyszenia Zespół Folklorystyczny „Karkonosze”, Schroniska PTTK "Strzecha Akademicka".

- Wystawcy z regionu jeleniogórskiego zaprezentowali regionalne wyroby szklane, biżuteryjne i kulinarne w oprawie artystycznej zespołu folklorystycznego oraz muzyki tradycji karkonoskich. Zorganizowano warsztaty na stoiskach, które odkrywały wszelkie tajniki technik pracy na szkle i ze szkłem wprowadzając w świat witrażowej i szklanej magii już najmłodszych. Zachęcając do odwiedzenia swoich pracowni nasi wystawcy przyczynili się do promocji regionu. Dodatkowym atutem było nawiązanie nowych kontaktów i poznanie przyszłych partnerów współpracy międzynarodowej w zakresie stałych zleceń i sprzedaży – zaznaczyła Ewelina Ostrowska.

- W kolejnych dniach wystawy odbyło się wiele rozmów i spotkań m.in. z Petrem Beitlem, prezydentem Miasta Jablonec n/N, który wyraził zadowolenie ze współpracy partnerskiej i organizacji imprezy. Ponadto z Martą Prochazkovą dyrektorką Eurocentrum rozmawialiśmy na temat projektów unijnych GreKo i GREG. Z Petrem Tulpą, członkiem zarządu województwa libereckiego ustalaliśmy dalszą współpracę w ramach projektów oraz Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym 2018. Z Tomasem Hoffrichterem, dyrektorem Szkoły Sportowej w Jabloncu n/N rozmawialiśmy o dalszej współpracy między szkołami i otrzymaliśmy zaproszenie dla ZSLiMS w Karpaczu do Jablonca. Z Pavlem Kopackiem, dyrektorem Związku PSiB ustalaliśmy warunki przyszłej współpracy oraz cyklu występów bożonarodzeniowych Chóru „Janacek” w powiecie jeleniogórskim w roku 2013 – mówiła Ewelina Ostrowska.

W podsumowaniu wystawy organizator podkreślając szczególne zaangażowanie powiatu jeleniogórskiego w jej organizację, wyraził wdzięczność za dynamiczną i perfekcyjną współpracę, która zdecydowanie pogłębiła stosunki przyjaźni międzynarodowej i zaangażowanie w dalsze wspólnie realizowane plany współpracy wytyczając już szereg nowych terminów i propozycji spotkań na ten i następny rok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
617
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Ulewa w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Fajfy Cieplickie – potańczyli przed deszczem
 
Kultura
Wystartowało Lwóweckie Lato Agatowe
 
Kultura
Teatry uliczne – Busker Tour 2024
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group