• Sobota, 18 stycznia 2020
  • Godz. 12:04
  • Imieniny: Małgorzaty, Piotra
  • Czytających: 5680
  • Zalogowanych: 5
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Krótki film o prawdzie i fałszu

Wiadomości: Świat
Wtorek, 8 marca 2016, 11:04
Aktualizacja: 11:06
Autor: MT
Często zastanawiałem się szukając filmów do „Miej świadomość”, czy znajdzie się taki, o którym napiszę: Każdy bez względu na wiek, płeć, wiarę, poglądy powinien go obejrzeć. I jest! Ten film to esencja świadomości, świetna robota i lustro dla każdego. Darek Hoffmann, znany jako SciFun, opowiada co jest faktem, a co nie w świecie pełnym informacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~paradise 10-03-2016 19:42
Super pomysł! dzięki
~dkdtukl 11-03-2016 13:18
Lekcja obowiązkowa dla każdego kto ma czelność w jakikolwiek sposób wypowiadać się o jakichkolwiek sprawach publicznych!
~Matsu 12-03-2016 1:17
Autor z youtube niejednokrotnie sugeruje w swoim filmie, że jakakolwiek informacja nacechowana emocjonalnie, jest mocną przesłanką, że źródło jest niewiele warte. Nie mógłbym się zgodzić. Informacje mają prawo zawierać emocje, zwłaszcza, jeśli sprawa jest bardzo ważna lub dzieje się wielka niesprawiedliwość. Dodatkowo autor wyśmiewa i wrzuca praktycznie wszystkie teorie spiskowe do jednego worka a przecież wiadomo, że świat od tysięcy lat opierał się na spiskach, np. śmierć Cezara, albo pakt Ribbentrop-Mołotow. Na końcu przytacza piękną historię o nie myciu rąk przez lekarzy, w której sam pokazuje jak świat nauki zniszczył wielkiego człowieka, który miał rację. Gdyby ten człowiek żył w dzisiejszych czasach, czy publikowałby te informacje w czasopiśmie Cell, czy na tych stronach mniej oficjalnych?
~ 12-03-2016 7:18
Byle zaistnieć.
~prosba 16-03-2016 13:19
Najlepsza metoda na znalezienie prawdy jest krotka ale szczera modlitwa. Taka szczera wypowiedziana w myslach prosba o prawde. Nikomu nie trzeba sie z tego tlumaczyc ani komukolwiek o tym wspominac. Tylko w myslach poprosic. W krotkim czasie odpowiedz moze niejednego zaskoczyc. Ostrzegam ze konsekwencja moze byc zmiana pogladow w danym obszarze "wiedzy". Pozdrawiam.
~Matsu 18-03-2016 12:11
Autor filmu sugeruje, że warto opierać się właściwie tylko na oficjalnych, rządowych danych i przytacza jako przykład historię Andrew Wakefielda, który wykazał silną korelację szczepionek z zachorowaniem na autyzm. Oficjalne źródła informują, że Wakefield zmyślił te dane, gdyż wziął pieniądze od organizacji zrzeszającej rodziców autystycznych dzieci. Źródła te nie podają jednak, że trzej inni profesorowe, w tym samym czasie zrobili takie same, zupełnie niezależne od Wakefielda badania, które wykazały dokładnie to samo. Oficjalne źródła są zależne od grantów rządowych i od pieniędzy wielkich korporacji. Czy koncerny medyczne wolą stracić miliard dolarów wycofując wadliwe szczepionki, czy może zaledwie milion dolarów na zniszczenie ludzi, którzy ujawniają nieprawidłowości?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group