Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6308
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kropla w morzu potrzeb

Czwartek, 9 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 9 marca 2006, 17:29
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Kropla w morzu potrzeb
Fot. krzysiek
Przetarg na zakup ośmiu nowych autobusów został rozpisany przez Miejski Zakład Komunikacyjny. Będą pierwszym nowym zakupem dla MZK od czterech lat. Teraz po ulicach miasta jeżdżą pojazdy, które wymagają większych lub mniejszych napraw.

Na razie nie wiadomo, jakich marek autobusy wyjadą na ulice miasta jeszcze w tym roku. Wiadomo, że będzie to osiem pojazdów: dwa duże i sześć mniejszych. Koszt zakupu jednego to około 300 tysięcy złotych, ale i cena jeszcze nie jest pewna. Pieniądze na zakup zarezerwowano w tegorocznym budżecie miasta.

Ostatnio zakład zakupił nowe autobusy w 2002 roku. Przez cztery lata już się nieco zużyły i wymagają napraw. W nieciekawym stanie technicznym jest także pozostała część taboru.
– Ale jego całkowita wymiana nie jest możliwa – podkreśla Marek Woźniak, dyrektor miejskiego przewoźnika.

Jak mówi dyrektor Woźniak, aby wszystkie autobusy były w pełni sprawne, trzeba je systematycznie wymieniać na nowe. Idealnym rozwiązaniem byłby zakup 10 takich pojazdów rocznie. Wtedy, po czterech latach, pasażerowie poczuliby wzrost komfortu podróżowania miejską komunikacją.

A jaka jest rzeczywistość? Większość autobusów MZK jest bardzo wyeksploatowana, ale dzięki wysiłkom mechaników w zajezdni pojazdy jakoś jeżdżą. Ostatnio zakład chciał sprzedać jeden z najstarszych wozów, wyprodukowany w 1988 roku autosan. Jeszcze do niedawna ten niemal osiemnastolatek obsługiwał niektóre linie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group