Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 7389
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kropla nadziei. Zbierali krew dla życia innych

Poniedziałek, 6 czerwca 2011, 16:29
Aktualizacja: Wtorek, 7 czerwca 2011, 7:44
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Kropla nadziei. Zbierali krew dla życia innych
Fot. Agrafka
W Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach odbyła się dziś akcja zbierania krwi zorganizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Lecznictwa z Wałbrzycha wraz z dyrekcją szkoły i pedagogiem. Udało się zebrać około 10 litrów życiodajnego płynu.

Nie tylko uczniowie, ale również mieszkańcy Piechowic oddawali dziś krew, aby tym samym przyczynić się do ratowania życia innym. Każdy kto ma ukończone 18 lat mógł dzisiaj przyjść do zespołu szkół, wypełnić formularz i oddać krew.

– Przyjechaliśmy do Piechowic na akcję poboru krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Bardzo cieszymy się z dużego zainteresowania tematem, tym bardziej, że zbliża się okres wakacyjny, w którym z powodu zwiększonej liczby wypadków potrzebna jest większa ilość krwi. W dzisiejszych czasach stawia się na krwiodawstwo mobilne, to my musimy dojechać do krwiodawców – powiedziała Teresa Kamińska, specjalista do spraw promocji krwiodawstwa.

- Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w konkursie „Wakacyjna kropla nadziei”, zorganizowanego po to aby zachęcić ludzi do oddawania krwi. Od kwietnia do końca września jeśli ktoś odda przynajmniej krew, będzie brał udział w losowaniu cennych nagród – dodała.

Tylko dzisiaj zgłosiły się już 23 osoby chętne nieść pomoc innym poprzez użyczenie swojej krwi. Niestety, nie wszyscy uczniowie, którzy chcieli oddać krew, mogli wziąć udział w akcji, nie mieli oni bowiem ukończonych 18 lat.

– Akcję, która odbyła się u nas po raz pierwszy, zorganizowała pani pedagog Beata Mikiciuk-Murzyn wraz z samorządem uczniowskim. Liczymy na kolejne tego rodzaju przedsięwzięcia, w których mamy nadzieję, że weźmie udział większa liczba osób, nie tylko uczniów, ale również mieszkańców Piechowic. Ubolewamy nad faktem, że wielu uczniów, którzy już za parę dni skończą 18 lat i chcieli oddać krew, niestety nie mogło tego zrobić – powiedziała Dorota Sobczyńska, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group