Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 5828
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kropla nadziei. Zbierali krew dla życia innych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 6 czerwca 2011, 16:29
Aktualizacja: Wtorek, 7 czerwca 2011, 7:44
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
W Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach odbyła się dziś akcja zbierania krwi zorganizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Lecznictwa z Wałbrzycha wraz z dyrekcją szkoły i pedagogiem. Udało się zebrać około 10 litrów życiodajnego płynu.

Nie tylko uczniowie, ale również mieszkańcy Piechowic oddawali dziś krew, aby tym samym przyczynić się do ratowania życia innym. Każdy kto ma ukończone 18 lat mógł dzisiaj przyjść do zespołu szkół, wypełnić formularz i oddać krew.

– Przyjechaliśmy do Piechowic na akcję poboru krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Bardzo cieszymy się z dużego zainteresowania tematem, tym bardziej, że zbliża się okres wakacyjny, w którym z powodu zwiększonej liczby wypadków potrzebna jest większa ilość krwi. W dzisiejszych czasach stawia się na krwiodawstwo mobilne, to my musimy dojechać do krwiodawców – powiedziała Teresa Kamińska, specjalista do spraw promocji krwiodawstwa.

- Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w konkursie „Wakacyjna kropla nadziei”, zorganizowanego po to aby zachęcić ludzi do oddawania krwi. Od kwietnia do końca września jeśli ktoś odda przynajmniej krew, będzie brał udział w losowaniu cennych nagród – dodała.

Tylko dzisiaj zgłosiły się już 23 osoby chętne nieść pomoc innym poprzez użyczenie swojej krwi. Niestety, nie wszyscy uczniowie, którzy chcieli oddać krew, mogli wziąć udział w akcji, nie mieli oni bowiem ukończonych 18 lat.

– Akcję, która odbyła się u nas po raz pierwszy, zorganizowała pani pedagog Beata Mikiciuk-Murzyn wraz z samorządem uczniowskim. Liczymy na kolejne tego rodzaju przedsięwzięcia, w których mamy nadzieję, że weźmie udział większa liczba osób, nie tylko uczniów, ale również mieszkańców Piechowic. Ubolewamy nad faktem, że wielu uczniów, którzy już za parę dni skończą 18 lat i chcieli oddać krew, niestety nie mogło tego zrobić – powiedziała Dorota Sobczyńska, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~biz 6-06-2011 17:06
Pomysł świetny. Organizacja to jedna wielka porażka. Chciałem kiedyś wziąć udział w takiej akcji, ale okazało się, że jestem za późno (byłem dwie i pół godziny przed końcem). W centrum krwiodawstwa, podobnie. Trzeba się długo naczekać ( i przyjść z samego rana). A myślę, że dzięki lepszej organizacji mogłoby nie być problemów z krwią!
tomek1 6-06-2011 18:38
Stacja krwiodawstwa w Jeleniej to porażka. Krew można oddać jedynie w godzinach porannych. Żeby móc oddać krew trzeba więc stracić dniówkę i sporo się naczekać, wiesza się komputer itp. Przecież krew jest bardzo potrzebna, więc dlaczego nie mogę pójść po pracy i ją oddać. Od wielu lat tak jest, nic się z tym nie robi. Nikt nie wyciąga wniosków z tej sytuacji.
~pytanie 6-06-2011 18:55
A ile krwi oddał dla przykładu burmistrz?
~ 6-06-2011 20:04
Piechowice Piechowice ... tanie piwo i dziewice.
~;p 6-06-2011 20:06
Dziewice w piechowicach? Masz poczucie humoru chyba że cię dzieci interesują haha
~st 6-06-2011 21:12
A ile płacą za krew ? burmistrz
~R.Kiełek 6-06-2011 21:33
"KREW DAREM ŻYCIA "...o tym powinni pamiętać wszyscy !!!...Mój syn przeżył dzięki darowi krwi...od nieznanej osoby...Takie akcje jak ta w Piechowicach godne są naśladowania i zwyczajnej ludzkiej wdzięczności...Gratuluję tej pięknej, humanitarnej inicjatywy....
~obserwer 6-06-2011 23:28
W tym medocznofunduszowym paranoizmie to wszystko musi miec akcje .oddajecie krew potem stoicie w kolejkach do felczerow a na zabieg czeka sie latami, ot to jest idealna symbioza zus i NFZ wyssysa wasza krew i zdrowie a inni ci lebsi zyja i smieja sie z takich f...row. Zapytajcie sie czy jakis celebryta oddaje honorowo krew , W tym kraju to wszystko dziala na czyims poswieceniu i ofiarnosci a to za co placi sie gruba kase nam sie nie nalezy kliniki medyczne dla VIP ow a my do felczera z banka krwi lub lapowka bo inaczej z...hniesz.
valentine 7-06-2011 6:59
A może trochę więcej fotek dawców? Brawa dla nich! :)
~kt 7-06-2011 17:49
Brawa, brawa Panie!, a czy Panowie też oddawali?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group