Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9859
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Kronika policyjna

Poniedziałek, 8 stycznia 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 stycznia 2007, 22:04
Autor: TEJO
Miał 3,5 promila alkoholu i jechał rowerem.

Wężykiem do domu
W Kostrzycy k. Jeleniej Góry, policjanci zatrzymali w weekend dwóch pijanych rowerzystów. Zwracali na siebie uwagę, jeden z nich bowiem nie mógł utrzymać równowagi na jednośladzie. Zatrzymani do kontroli, to mieszkańcy Kostrzycy w wielu 42 i 52 lata. Pierwszy rowerzysta miał 0,7 promila, a jego 42-letni kompan blisko 3,5 promila alkoholu.
Trzeźwiejszy z panów miał jednak większego pecha. Trafił do policyjnej izby zatrzymań, bo okazało się, że to nie była to jego pierwsza wpadka. Ma już orzeczony zakaz kierowania jednośladami do 17 stycznia 2007 roku. Za naruszenie zakazu sądowego grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Potrącił pieszego
Kierujący samochodem marki Audi, 57-letni jeleniogórzanin z nieustalonej przyczyny potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 19-letniego mężczyznę. Działo się to w sobotę, na ul. Drzymały w Jeleniej Górze. Pieszy został przewieziony do szpitala.

Wpadka z amfą
Policja zatrzymała 26-letniego jeleniogórzanina, który posiadał amfetaminę. Mężczyzna wpadł w Piechowicach, przy ul. Kolejowej. Na razie nie wiadomo, czy sprawca był dilerem, czy narkotyki miał na użytek własny. Tak czy inaczej, stanie przed sądem. Posiadanie narkotyków też jest karalne. Postępowanie prowadzi Komisariat II Policji w Jeleniej Górze.

Kradli auto
Policjanci niemal na gorącym uczynku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali ukraść samochód, zaparkowany na jednym z osiedli w Kowarach. Było to w nocy z 6 na 7 stycznia. – Złodzieje, gdy zauważyli zbliżający się patrol, zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu zostali zatrzymani – mówi Edyta Bagrowiska, oficer prasowy jeleniogórskiej policji. Jeden z nich miał 22 lata, drugi 26. Obaj są mieszkańcami Kowar, w chwili zatrzymania byli pijani. Jeden miał blisko 1 promil, a drugi 2 promile alkoholu. Zostali objęci dozorem policyjnym, a za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawę prowadzi Komisariat Policji w Kowarach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group