Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 5858
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Królowa sportu opanowała Jelenią Górę

Niedziela, 31 lipca 2016, 9:36
Aktualizacja: 9:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Królowa sportu opanowała Jelenią Górę
Fot. Tomek Raczyński
33. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce rozpoczęte. W sobotę (30.07) poznaliśmy medalistów w dziewiętnastu konkurencjach. Brązowy krążek z biegu na 110 metrów przez płotki trafił na szyję naszego jedynaka w stawce – Tomasza Kołodziejskiego.

Niemal 400 zawodników bierze udział w dwudniowych zawodach, które po raz pierwszy w historii odbywają się w Jeleniej Górze. W sobotę rywalizację na stadionie przy ul. Złotniczej zapoczątkowali młociarze oraz sportowcy zmagający się ze skokiem o tyczce. Dla jeleniogórzan to zupełnie nowe dyscypliny, które dotychczas praktycznie mogli obserwować jedynie w transmisjach telewizyjnych.

Tuż przed ceremonią otwarcia mistrzostw bez problemu eliminacje przeszedł jeleniogórzanin Tomasz Kołodziejski, który w finałowym biegu uplasował się na trzeciej pozycji. - Mam nadzieję, że na hali będę miał większe szanse z nimi i w przyszłym roku w Mistrzostwach Polski seniorów już będzie lepiej i 14 sekund będzie "pękać" na każdych zawodach - powiedział po finałowym biegu Tomasz Kołodziejski z Jeleniej Góry. Wychowanek MKL "12" nie krył zadowolenia z osiągniętego sukcesu przed własną publicznością.

Podczas uroczystego otwarcia prezydent Jeleniej Góry powitał wszystkich zawodników i działaczy oraz gratulował olimpijczykom wymieniając także nasze reprezentantki: Maję Włoszczowską (kolarstwo górskie), Sylwię Bogacką (strzelectwo) oraz Lucynę Kornobys (lekkoatletyka, Igrzyska Paraolimpijskie).

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski są zorganizowane w pięknym mieście, na pięknym stadionie - stwierdził Jerzy Skucha, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. - To jest dobry początek współpracy z Jelenią Górą. Widząc to, co tutaj spotkałem - piękną bieżnię, piękną trybunę, która nie jest pusta - jesteśmy przychylni jeśli miasto wyrazi chęć organizowania kolejnych imprez - dodał Jerzy Skucha.

Pełne wyniki dostępne na stronie: http://live.domtel-sport.pl/live/

W niedzielę lekkoatleci rywalizują od godz. 10:00 do 15:00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group