Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 7761
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Królowa polskiej piosenki w JCK

Poniedziałek, 23 marca 2009, 10:57
Aktualizacja: 13:36
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Królowa polskiej piosenki w JCK
Fot. ......
Jedna z najpopularniejszych w Polsce piosenkarek wystąpi 29 marca, w niedzielę o godzinie 17 w sali widowiskowej przy ulicy Bankowej. Fani wokalistki powinni się pospieszyć z kupnem biletów, bo może ich szybko zabraknąć.

Eleni urodziła się w 1956 roku w Bielawie koło Wrocławia w rodzinie greckich uchodźców. Muzyka towarzyszy jej od najmłodszych lat, ponieważ piosenkarka wychowała się w rodzinie o silnych tradycjach artystycznych.

Zadebiutowała jako młoda dziewczyna z zespołem Niezapominajki. Zaraz po maturze, w 1975 roku, występowała w zespole Prometheus działającym przy Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART w Sopocie, a jeszcze w szkole średniej występowała jako solistka grupy „Ballada”. Występowała na scenie oraz w telewizji i radiu. To właśnie z Prometheusem w 1977 roku nagrała pierwszą płytę.

Później ukazały się takie płyty jak: „Moja miłość’, „Buzuki disco”, „Ty jak niebo, ja - jak obłok”, „Lovers”, „Grecja raz jeszcze”, „Morze snu”, „Muzyka Twoje imię ma”, „Miłość jak wino”, „Wakacyjny flirt” , „Moje Credo”, „Nic miłości nie pokona” oraz „Kolędy Polskie”. Większość z nich zdobyła status Złotej Płyty. Najsłynniejsze utwory Eleni to zdecydowanie „Do widzenia mój kochany”, „Bawmy się, śmiejmy się", „Chcę kochać", „Za wszystkie noce", „Na miłość nie ma rady", „Ballado, hej" i „Miłość jak wino", które zaraz po ich wylansowaniu trafiły na pierwsze miejsca krajowych list przebojów. Piosenkarka trzy razy wygrała plebiscyt „Lata z Radiem” uzyskując tytuł „Królowej Polskiej Piosenki”, a w 1986 roku uhonorowano ją prestiżową nagrodą „Victoria”. Eleni ma za sobą występy w kraju i zagranicą m. in. Paryżu, Stanach Zjednoczonych, Szwecji, Australii i Kanadzie.

Kierownikiem zespołu Eleni jest Kostasa Dzokasa, a współpracuje z firmą fonograficzną HELLENIC. Ostatnio wydana płyta nosi tytuł „Coś z Odysa”. Obecnie mieszka w Poznaniu, a jej fani na poświęconym artystce blogu piszą - Choć nie robi z siebie wielkiej gwiazdy i nie wykorzystuje swojej popularności, wywołując skandale jak niektóre gwiazdy, to mimo to Eleni jest osobą publiczną. Jak sama mówi, popularność jej nie psuje. Wykorzystuje ją do spełniania dobrych uczynków, tzn. brania udziału w akcjach charytatywnych i niesienia pomocy tym, którzy tego potrzebują. Choć okres świetności Eleni przypadał na lata 80 i 90, to ludzie nadal chętnie słuchają jej płyt.
Bilety do nabycia w JCK. Kosztują 40 złotych.

Dla Czytelników mamy sześć darmowych wejściówek. Zapraszamy po odbiór do redakcji (ul. Skłodowskiej-Curie 13/2), w piątek, 27 marca, od godz. 15.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group