Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 4806
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Królowa lokalnych piękności ukoronowana

Niedziela, 6 czerwca 2010, 8:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 czerwca 2010, 10:06
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Królowa lokalnych piękności ukoronowana
Fot. Gabi
Po raz kolejny wybrano Miss Ziemi Jeleniogórskiej. Gala finałowa odbyła się w Teatrze im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze. To część eliminacji w konkursie Miss Polonia. Wygrała Alicja Kluza z Lubania, która wraz z pierwszą Vice Miss Aleksandrą Tomalą będzie reprezentowała nasz region w dalszej fazie konkursu.

Pierwszy etap- eliminacje odbyły się w czterech terminach w marcu i kwietniu w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Wybrano szesnaście dziewcząt, które mogły zaprezentować swoje wdzięki na scenie teatralnej. Były to następujące kandydatki: 1- Anna Łacwik (wymiary: 85-68-91; wzrost 169 cm), 2- Klaudia Rychter (wymiary: 75-66-87 ; wzrost 165 cm), 3- Joanna Oleszek (wymiary: 84-70-92; wzrost 171 cm), 4- Alicja Kluza (wymiary: 84-68-86; wzrost 177 cm), 5- Aleksandra Tomala (wymiary: 95-75-92; wzrost 174 cm), 7- Agata Najwer (wymiary: 88-73-100 wzrost 172 cm), 8- Stanisława Białożyt (wymiary: 80-68-85; wzrost 162 cm), 9- Paulina Żygadło (wymiary: 77-68-80 wzrost 175 cm), 10- Marta Bednarska (wymiary: 87-65-95wzrost 169 cm), 11- Jessica Kajder (wymiary: 84-64-93; wzrost 170 cm), 12- Monika Banasik (wymiary: 83-67-92 i wzrost 165 cm), 13- Anna Ruczkowska (wymiary: 82-67-87; wzrost 168 cm), 14- Patrycja Ulikowska (wymiary: 80-68-92; wzrost 175 cm), 15- Natalia Wąsowicz (wymiary:88-73-92 i wzrost 177 cm), 16- Magdalena Szymanowska (wymiary: 88-74-95; wzrost 176 cm), 17- Magdalena Dubaniewicz (wymiary: 84-67-91; wzrost 168 cm).

Pretendentki do miana najpiękniejszej musiały opanować tremę i zaprezentować się z jak najlepszej strony przed widownią i dziesięcioosobowym jury. Na widowni zasiedli, między innymi, Miss Polonia 2009 Maria Nowakowska, przedstawicielka Biura Miss Polonia, prezydent miasta Marek Obrębalski, jego zastępca Miłosz Sajnog, szef rady miejskiej Hubert Papaj.

Konkurs poprowadził Arkadiusz Włodarski z Muzycznego Radia. Główną nagrodą było 5000 zł ufundowane przez Telewizję Dami. Pierwsza Vice Miss otrzymała 3000 zł, a druga 2000 zł. Podczas pierwszej prezentacji dziewczyny ubrane były w jeansy i koszulki, a atrybutem ich były parasole. Próbowały zaczarować padający deszcz. Wszystkie występy odbywały się w rytmie kubańskim i salsy.

Przygotowane były przez panią choreograf Renatę Lipską. Dziewczyny trenowały trzy dni po osiem godzin, a wyniki wytężonej pracy mogli obejrzeć widzowie, którzy tłumnie przyszli do teatru. Po pierwszym występie zostali przedstawieni sponsorzy tegorocznej gali.

Na scenę została zaproszona Miss Polonia- Maria Nowakowska. Opowiedziała jak bardzo zmieniło się jej życie podczas ostatniego roku. Stwierdziła definitywnie, że rok w koronie był rokiem jej życia. Była już m.in. w Australii, dwa razy w Tajlandii, teraz wybiera się do USA i Korei. Została zapytana o to, co radziłaby zwyciężczyni tego konkursu. Z ujmującym uśmiechem odpowiedziała, że Miss Ziemi Jeleniogórskiej powinna pozostać sobą, mieć dużo wiary w siebie i nie przejmować się opiniami innych, często zawistnych ludzi. Została nagrodzona wielkimi brawami.

Przyszedł czas na prezentację kandydatek w strojach wieczorowych. Dziewczyny uczesał Salon Fryzjerski Perfect. Prezentację tę można uznać za średnio udaną, ponieważ wyglądało to tak jakby każda z kandydatek miała na sobie sukienkę przywiezioną z domu. Dysproporcja była bardzo duża. Można było obejrzeć dziewczyny w sukienkach różnej długości. Niektóre z nich można było nazwać koktajlowymi, a nie wieczorowymi. Większość była źle dobrana, albo były zbyt obcisłe, albo za luźne. W większości przypadków nie współgrały one z figurą, fryzurą, makijażem i temperamentem kandydatki. Nie była to wina dziewczyn, ale osoby, która czuwała nad doborem strojów.

Po zakończonym pokazie dziewczyny powiedziały parę słów o sobie. Przedstawiły się, powiedziały ile mają lat, gdzie się uczą i skąd pochodzą. W tym momencie najbardziej uwidocznił się stres. Obronną ręką wyszły te panie, które mówiły powoli i wyraźnie. Tylko jedna kandydatka opowiedziała o swoim hobby.

Przed występem w strojach kąpielowych zaśpiewała jedna z gwiazd wieczoru- Sasha. Towarzyszyły jej dwie tancerki. Zaśpiewała swoje największe przeboje takie jak: „To nic kiedy płyną łzy”, "Give Me Back My Money", "Zaczaruj mnie ostatni raz", „Time To Party”. Byłoby o wiele ciekawiej gdyby tancerki tańczyły równo, a piosenkarka ubrana była w strój, który możny by było przynajmniej nazwać scenicznym, a tak miała na sobie długą białą bluzkę i żakiet.

Po występie artystki przyszedł czas na prezentację kandydatek do tytułu miss w strojach kąpielowych. Był to za pewne najważniejszy moment wieczoru, rzecz jasna dla panów. Dziewczyny miały na sobie jednolite bikini firmy Mewa. Po tym pokazie jury udało się na naradę. Podczas obrad na scenie pojawił się Danny. Został przyjęty bardzo ciepło przez publiczność. Zaśpiewał swoje największe przeboje: „Tokyo”, „If Only You”, „Hey”, „Radio”.

Na zakończenie na scenie pojawiła się Sasha Strunin i zaśpiewała wspólnie z Dannym piosenkę „Emely”. Nie obyło się bez przeszkód. Podczas trwania pierwszej zwrotki Sashy nie działał mikrofon. Na szczęście udało się rozwiązać problem. Artyści otrzymali od organizatorów kwiaty. Przed ogłoszeniem werdyktu na scenie raz jeszcze pojawiły się wszystkie pretendentki do tytułu w strojach wieczorowych.

Jury było zgodne co do tego, które kandydatki powinny zostać wyróżnione. Na scenę zostali poproszeni: Miss Polonia 2009 Maria Nowakowska, przedstawicielka Biura Miss Polonia, prezydent Marek Obrębalski oraz przewodniczący rady miasta Hubert Papaj. Drugą Vice Miss Ziemi Jeleniogórskiej została kandydatka numer 15- Natalia Wąsowicz. Otrzymała 2000 złotych i piękne kwiaty. Tytuł Pierwszej Vice Miss wywalczyła żywiołowa piątka, czyli Aleksandra Tomala. Poza czekiem na 3000 zł otrzymała awans do dalszego etapu zmagań o tytuł najpiękniejszej Polki.

Koronę najpiękniejszej kobiety Ziemi Jeleniogórskiej włożyła lubanianka Alicja Kluza. Miss Polonia założyła diadem kandydatce numer cztery, a prezydent Marek Obrębalski wręczył jej przepiękny bukiet róż. Zwyciężczyni była bardzo zaskoczona i nie kryła emocji. Reszta kandydatek serdecznie pogratulowała zwyciężczyni i wyróżnionym. Następnie zaproszeni udali się na bankiet. Na przyjęciu pojawiły się tylko zwyciężczynie.

Zabrakło konkursu na Miss Publiczności i Miss Fotoreporterów. Najważniejsze jednak, że znalazły się dziewczyny, które chciały wystąpić w konkursie. Należą im się wielkie brawa. Każda z nich jest wyjątkowa i zasługuje na gratulacje. Odważyły się zaprezentować swoje wdzięki, i przełamały kompleksy, których każda kobieta ma wiele. Konkurs dodał im pewności siebie i umożliwił sprawdzenie się. Teraz wszyscy trzymajmy kciuki za finalistki: Alicję Kluzę i Aleksandrę Tomalę, aby doszły jak najdalej w zmaganiach o tytuł najpiękniejszej Polki 2010 roku. Może będziemy mogli poszczycić się tym, że Miss Polonia jest od nas? Kto wie…

Głównym organizatorem imprezy była Telewizja Dami, natomiast sponsorem strategicznym była firma Tauron Ekoenergia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (116)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group