Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9010
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zachełmie: Królowa jest tylko jedna!

Wtorek, 29 września 2009, 14:05
Aktualizacja: Czwartek, 1 października 2009, 10:08
Autor: ahawer
Zachełmie: Królowa jest tylko jedna!
Fot. Jarosław Pawlaczek
Magdalena Michoń – Szczytowicz została Królową Plaży. Pierwsze w Polsce takie zawody zostały rozegrane w miniony weekend w malowniczych Karkonoszach w miejscowości Zachełmie.

Turniej był unikalną okazją do zobaczenia czołowych zawodniczek tworzących w kolejnych meczach zespoły z różnymi partnerkami, a miał na celu wyłonienie najlepszej zawodniczki, czyli „Królowej Plaży”.
Udział wzięły czołowe siatkarki w Polsce oraz znane zawodniczki z Czech.

W sobotę po fazie grupowej odbył się mecz pokazowy w petanque (bolules) z udziałem Jeleniogórskiego Klubu Petanque. Tradycyjna, francuska gra w kule występuje coraz częściej w Polsce, głównie w parkach i niewybetonowanych skwerach.

W siatkarskim turnieju podzielonym na dwie fazy – grupową i finałową- rozegrane zostały spotkania z jednego seta do 21 punktów z wymaganą dwupunktową różnicą. Każda z zawodniczek w kolejnym meczu tworzyła zespół z inną partnerką, co pozwoliło kibicom oglądać ciekawą rywalizację. Wyniki wskazały na najwszechstronniejszą zawodniczkę, która została ukoronowana szczytnym tytułem: "Królowej Plaży".

Magda Michoń- Szczytowicz jest na co dzień nauczycielką w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Wraz z Kingą Kołosińską są brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski. Mąż Magdy, Michał Szczytowicz pełni zaś funkcję trenera kadry Polski siatkarek plażowych.

Nagrodę najsympatyczniejszej zawodniczki, którą przyznali mieszkańcy Zachełmia, otrzymała Joanna Wiatr.

Organizatorzy postarali się o bardzo atrakcyjne nagrody. Katarzyna Urban, oprócz upominków rzeczowych, wygrała weekendowy pobyt w rezydencji sponsora „Lawendowe Wzgórza". Za drugie miejsce Kinga Kołosińska otrzymała również upominki i weekend w willi „Róża Wiatrów. Za pierwsze miejsce Magdalena Michoń - Szczytowicz otrzymała tygodniowy pobyt w rezydencji „Lawendowe Wzgórza".

Pan Jerzy Tatarek wraz z załogą dworku "Lawendowe Wzgórze" zagwarantowali zawodniczkom doskonałe warunki, a kibicom dobrą zabawę. Tak udane zawody sprawiły, że Zachełmie będzie teraz miejscem kojarzącym się ze wspaniałymi emocjami sportowymi towarzyszącymi siatkówce plażowej. Sama Mistrzyni nie kryła zadowolenia i nadziei, że turniej „Królowa plaży” wpisze się na stałe do kalendarza dyscypliny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
936
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group