Niedziela, 11 czerwca
Imieniny: Benedykta, Feliksa
Czytających: 5423
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Królewski orszak oddał hołd Dzieciątku

Poniedziałek, 7 stycznia 2013, 7:56
Aktualizacja: Wtorek, 8 stycznia 2013, 8:11
Autor: mestra
Jelenia Góra: Królewski orszak oddał hołd Dzieciątku
Fot. mestra
Pomimo niesprzyjającej pogody, setki jeleniogórzan wyruszyły w Karkonoskim Orszaku Trzech Króli, który po raz drugi zorganizowało w naszym mieście Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego. Wielobarwne korowody, które prowadzili trzej mędrcy, odbyły się w tym samym czasie prawie w stu miastach w całej Polsce.

Do stajenki usytuowanej na placu Ratuszowym orszak wyruszył spod jeleniogórskiej bazyliki po mszy św. o godz. 12.00. Przeszedł ulicami starego miasta, zatrzymując się po drodze przy czterech scenach tematycznych, przygotowanych przez uczniów karkonoskich gimnazjów, tj.: „Orędzie Anioła Bożego” – Publiczne Katolickie Gimnazjum u św. Pankracego w Jeleniej Górze; „Republika Przyjemności” – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Piechowicach; „Wizyta u Heroda” – Gimnazjum w Mysłakowicach; „Walka dobra ze złem” – Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Jeleniej Górze.
Wszyscy przyłączający się do orszaku, otrzymywali korony i śpiewniki z kolędami.

– Nieważne, że pada deszcz, atmosfera wydarzenia jest świetna. Wybraliśmy się tu całą rodziną, to świetny sposób na niezwykłe spędzenie tego dnia – mówili Milena i Robert Samborscy.

Wydarzenie stanowiło atrakcję nie tylko dla mieszkańców – orszakowi z zainteresowaniem przyglądały się grupy niemieckojęzycznych turystów, chowające się przed deszczem pod pobliskimi arkadami.

– Nawet nie wiedzieliśmy, że macie dzisiaj takie święto. U nas śpiewamy kolędy np. podczas kiermaszów adwentowych. Dla nas ten pochód jest wielką atrakcją – mówił Jonathan Gratza z Darmstadtu.

Po dojściu na plac Ratuszowy, królowie złożyli pokłon i dary Dzieciątku, a następnie wraz z uczestnikami orszaku i góralską kapelą „Janicki” śpiewali wspólnie kolędy, rozgrzewając się gorącą herbatą, serwowaną przez wolontariuszy.

Czytaj również

Komentarze (78)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
371
Plac Ratuszowy
11%
Plac Piastowski
60%
Wolę miejskie parki
30%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group