• Wtorek, 15 października 2019
  • Godz. 17:01
  • Imieniny: Jadwigi, Teresy, Florentyny
  • Czytających: 6817
  • Zalogowanych: 23
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Królewski orszak oddał hołd Dzieciątku

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 7 stycznia 2013, 7:56
Aktualizacja: Wtorek, 8 stycznia 2013, 8:11
Autor: mestra
Fot. mestra
Pomimo niesprzyjającej pogody, setki jeleniogórzan wyruszyły w Karkonoskim Orszaku Trzech Króli, który po raz drugi zorganizowało w naszym mieście Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego. Wielobarwne korowody, które prowadzili trzej mędrcy, odbyły się w tym samym czasie prawie w stu miastach w całej Polsce.

Do stajenki usytuowanej na placu Ratuszowym orszak wyruszył spod jeleniogórskiej bazyliki po mszy św. o godz. 12.00. Przeszedł ulicami starego miasta, zatrzymując się po drodze przy czterech scenach tematycznych, przygotowanych przez uczniów karkonoskich gimnazjów, tj.: „Orędzie Anioła Bożego” – Publiczne Katolickie Gimnazjum u św. Pankracego w Jeleniej Górze; „Republika Przyjemności” – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Piechowicach; „Wizyta u Heroda” – Gimnazjum w Mysłakowicach; „Walka dobra ze złem” – Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Jeleniej Górze.
Wszyscy przyłączający się do orszaku, otrzymywali korony i śpiewniki z kolędami.

– Nieważne, że pada deszcz, atmosfera wydarzenia jest świetna. Wybraliśmy się tu całą rodziną, to świetny sposób na niezwykłe spędzenie tego dnia – mówili Milena i Robert Samborscy.

Wydarzenie stanowiło atrakcję nie tylko dla mieszkańców – orszakowi z zainteresowaniem przyglądały się grupy niemieckojęzycznych turystów, chowające się przed deszczem pod pobliskimi arkadami.

– Nawet nie wiedzieliśmy, że macie dzisiaj takie święto. U nas śpiewamy kolędy np. podczas kiermaszów adwentowych. Dla nas ten pochód jest wielką atrakcją – mówił Jonathan Gratza z Darmstadtu.

Po dojściu na plac Ratuszowy, królowie złożyli pokłon i dary Dzieciątku, a następnie wraz z uczestnikami orszaku i góralską kapelą „Janicki” śpiewali wspólnie kolędy, rozgrzewając się gorącą herbatą, serwowaną przez wolontariuszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (78) Dodaj komentarz

~ 7-01-2013 9:07
propaganda
~pikuś 7-01-2013 9:08
Z Boga Jedynego uczyniono Trójcę. OK. Ale co Bozia powiedziałaby na wznoszenie modłów i fetowanie jakichś "świętych", króli, cesarzy, eremitów, faustyn, tatusiów pio, papieży i całej zgrai wykreowanych przez kościół katolicki obiektów kultu? Za "złotego cielca" zdaje sie ktoś został ukarany. Jednak jeśli służą te "szopki" utrzymywaniu dobrego samopoczucia wyznawców tej dwa tysiące lat utrzymującej się przy żłobie sekty - to "Na Zdrowie!". Śpiewajcie i bawcie się. Folklor miał zawsze wzięcie.
~ 7-01-2013 9:10
Swiety Eremicie zmiluj sie nad nimi..............
~rumcajs54 7-01-2013 9:15
Albo Plac Ratuszowy albo pl. Ratuszowy.
~poganstwo 7-01-2013 9:18
Poczytajcie na temat tego bezsensu:http://prawda-biblia.blog.onet.pl/2011/01/07/swieto-trzech-kroli-a-biblia-2/
~modystka 7-01-2013 9:42
Gdzie można kupić taki czerwony sweterek, jaki ma Prezydent. Czy może podczas tych jasełek były stoiska ze sweterkami???
~ 7-01-2013 9:48
świetnie zorganizowana impreza, orszak szedł spokojnie, bez żadnych zakłóceń, w radosnej atmosferze i rzeczywiście ten deszcz wcale nie był taki straszny :) moje dzieci miały świetną zabawę, bo mogły jeszcze wystąpić w scenkach :)
~zet 7-01-2013 9:52
A na ustawienie sceny, zamknięcie ulic i obstawę orszaku pieniądze poszły z tacy czy znów z kasy miejskiej??? Jak widać na zdjęciach władza bliżej Boga!
~ 7-01-2013 10:12
I my mamy wszyscy żyć wedle kalendarza liturgicznego? Co roku te same obrzędy i święta, mnie to nie bawi nuda, nuda i nuda!!!! I pogaństwo!
~not1 7-01-2013 10:14
Zawiła w tym czerwonym sweterku, to powinien iść do redakcji Ziarna prowadzić katolickie programy dla dzieci i tam i opowiadać opowieści z mchu i paproci. Niby impreza religijna, a polityk na doczepkę?????????????????????????????????????????????????????
~ 7-01-2013 10:25
jak ktoś chce sobie być katolikiem to niech sam płaci na swoje imprezy i już, dla nas taka tradycja jest na śmietnik!!! Gusła rodem z Watykanu podczepione pod chrześcijaństwo!
~ 7-01-2013 10:53
"Swietnie zorganizowana impreza"...hm....a czemu ma sluzyc? Orszak szedl bez zaklocen! ha ha ha ha ha!!!!!!!!!!! jakze sie ciesze i gratuluje!
~ 7-01-2013 11:21
Jezus Chrystus syn Boży,miał 33 lata jak umarł a oni, dalej go lulają i kabarety odstawiają. Bogu najwyższemu napewno, takie przedstawienia się niepodobają. Już kiedyś mogli się o tym przekonać izraelici,i na dobre im to nie wyszło...
~10.12; 45 7-01-2013 11:26
Sam prezydent B. Komorowski poleca orszak! Jego przesłanie znajduje się w śpiewniku specjalnie wydanym na Święto Trzech Króli. A Wy się oburzacie?
~ot tyle 7-01-2013 11:26
Generalnie nie mam nic przeciwko takiej akcji, jeśli reprezentanci wszystkich wiar, mniejszości i grup społecznych mają prawo publicznie celebrować swoje święta, rocznice itd. (bez przemocy czy nawoływania nienawiści). Ale co tam robili górale? :) jeszcze brakowało husarii, górników i lajkonika ;) pomieszanie z poplątaniem i wychodzi tandeta! A miecze z napisami "słowo boże" to przecież "nie uchodzi", ktoś z nauczycieli chyba czuwał nad młodzieżą szkolną, która przygotowywała scenki i kostiumy - walkę dobra ze złem nie trzeba sprowadzać do symbolicznej przemocy czyli uzbrajać anioły z w kartonowe "mieczyki". Słowo boże można było przedstawić w jego prawdziwej formie czyli Pisma Świętego bez żadnej broni.
~ciemnota 7-01-2013 11:42
Jedynie w ewangelii Mateusza pojawiaja się wzmianka o nich, ale nie o krolach, tylko magach, czarownikach (magoi). Nie wiadomo też ilu było tych czarowników, dopiero Orygenes wysunął przypuszczenie, że mogło być ich trzech. Legenda o trzech królach, którzy przybyli pokłonić się Jezusowi została wymyślona przez karmelitę Jana z Hildesheimu w XIV wieku. On to zmienił czarowników na królów i nawet nadał im imiona: Kacper, Melchior i Baltazar. Co nadzwyczaj ciekawe, legenda spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem a „Historia Trzech Króli” (Historia Trium Regium) była rozchwytywana. Szczególnie dostojnicy kościelni byli zadowoleni, w końcu trzech władców (nie czarowników!) kłaniających się Jezusowi to symbol wiele mówiący, na który można się powoływać w rozważaniach teologicznych.
~not1 7-01-2013 11:52
Oni oddadzą życie za stajenkę i osiołka czyli za tradycje, a Biblii wcale nie czytają w większości, wiec o czym tu dywagować:) zdiagnozowali sobie kalendarz imprez i to im wystarcza do życia z "bogiem"
~DOPIKUSIA 7-01-2013 12:14
PIKUSIU DROGI GDYBYS PRZECZYTAL DOBRZE NOWY TESTAMENT I ZBADAL GRAMATYKE GRECKA WIEDZIALBYS TAK JAK WIEDZIELI TO OJCOWIE KOSCIOLA ZE BOG UJAWNIL SIE LUDIOM W PELNI NIE JAKO JEDEN LECZ JAKO TRZY: OJCIEC; SYN BOZY I DUCH SWIETY. JEZUS CHRYSTUS TO PELNIA BOGA; DZIELA MIEDZY SOBA MOC I CHWALE: PONIZEJ ZAMIESZCZAM PARE FRAGMENTOW Z PISMA SWIETEGO KTORE DOWODZA ZE JEZUS CHRYSTUS TO PELNIA BOGA PRAWDZIWEGO: Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju. Izaj. 9:5; Oto panna pocznie i porodzi syna, i nadadzą mu imię Immanuel, co się wykłada: Bóg z nami. Ew. Mateusza 1:23, Lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego. Hebr. 1:2-9
~DOpikusia2 7-01-2013 12:21
Mar. 2:4-7 Mar. 5:1-20 (zobacz szczególnie wersety 19 i 20) 1. I przybyli na drugi brzeg morza, do krainy Gerazeńczyków. 2. A gdy wychodził z łodzi, oto wybiegł z grobów naprzeciw niego opętany przez ducha nieczystego człowiek, 3. Który mieszkał w grobowcach, i nikt nie mógł go nawet łańcuchami związać, (...) 6. I ujrzawszy Jezusa z daleka, przybiegł i złożył mu pokłon. 18. A gdy wstępował do łodzi, prosił go ten, który był opętany, aby mógł pozostać przy nim. 19. Lecz On nie zezwolił mu, ale mu rzekł: Idź do domu swego, do swoich, i oznajmij im, jak wielkie rzeczy PAN /w innych księgach użyto słowa Bóg zamiast Pan/ ci uczynił i jak się nad tobą zmiłował.
~DoPikusia3 7-01-2013 12:22
Jan 8,58 Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest. [A więc czy Jezus był człowiekiem? Nie. Aniołem też nie o czym mówi fragment z Hebrajczyków 1.7] an 10,37-38 Jeśli nie wykonuję dzieła Ojca mojego, nie wierzcie mi; Jeśli zaś wykonuję, to choćbyście mi nie wierzyli, wierzcie uczynkom, abyście poznali i wiedzieli, że we mnie jest Ojciec, a Ja w Ojcu. Jan 18,5-6 Odpowiedzieli mu: Jezusa Nazareńskiego. Rzekł do nich Jezus: Ja jestem. A stał z nimi i Judasz, który go wydał. Gdy więc im rzekł: Ja jestem, cofnęli się i padli na ziemię. ["Ja jestem" - imię Boga które objawił w Starym Testamencie; patrz Izajasza 52.6]
~DoPikusia3 7-01-2013 12:23
Kol. 2,8-10 Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie; Gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości I macie pełnię w nim; On jest głową wszelkiej nadziemskiej władzy i zwierzchności, Hebr. 1,7-8 O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, A sługi swoje płomieniami ognia; Lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
~DoPikusia4 7-01-2013 12:24
Obj. 1,7-8 [o powtórnym przyjściu Jezusa] Oto przychodzi wśród obłoków, i ujrzy go wszelkie oko, a także ci, którzy go przebili, i będą biadać nad nim wszystkie plemiona ziemi. Tak jest! Amen. Jam jest alfa i omega [początek i koniec], mówi Pan, Bóg, Ten, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący. ["Bóg, który ma przyjść" Jak wiemy to Jezus w czasach ostatecznym ma przyjść na Ziemie, nazywa się to powtórne przyjście Jezusa i jest zapowiedziane przez Biblię.] Obj. 22:12-16 [Wypowiedź Jezusa w widzeniu Jana. Zobacz szczególnie werset: 13 i 16] 12. Oto przyjdę wkrótce, a zapłata moja jest ze mną, by oddać każdemu według jego uczynku. 13. Ja jestem alfa i omega, pierwszy i ostatni, początek i koniec.
~ 7-01-2013 12:30
Ad.~ z godz. 9:48. To prawda. Orszak szedł spokojnie, wszak młodzież z PiS- partii i Posłanka Świetliczanka, nie rozpostarli transparentu a napisem "marsz niepodległości". Ad.~ pikuś. Ten folklor tworzony przez katoli od ponad 2000 lat to pikuś przy sektach, które od ok. 200 lat funkcjonują dzięki różnym nawiedzonym. Cieszy fakt, że religijna imprezka folklorystyczna znalazła właściwą oprawę i była dobrze przygotowana. Moim zdaniem stanowić powinna atrakcję turystyczną dla gości przybywających do naszego regionu. Szczególnie zagranicznych turystów. Martwi, że przy okazji nie wykorzystano naturalnych walorów ul. 1-Maja, wyłączając z ruchu ważne arterie komunikacyjne. W tym względzie plamę dali samorządowcy oraz wielebni. DOLNOŚLĄZAK.
~Straznica 7-01-2013 12:30
Ostrzegam wszystkich, ktorzy czytaja publikacje Straznicy od Swiadkow Jehowy. To antychrzescijanskie pismo jest wygenerowane przez falszywych prorokow, ktorzy wielokrotnie w Imie Boga przepowiadali koniec swiata. Straznica nie ma pojecia o biblistyce, o znaczeniu slow, o kontekscie historycznym. Odebrala boskosc Jezusowi Chrystusowi. Swiadkowie Jehowy ucza ze Jezus to nizsze ranga stworzenie. Sami odbieraja sobie szanse na zbawienie. CZYTANIE PUBKIKACJI STRAZNICA JEST DROGA NA ZATRACENIE WIECZNE: PISMO SWIETE PRZECZY CALEJ NAUCE STRAZNICY: DLA SWIADKOW JECHOWY TO PISMO JEST WAZNIEJSZE NIZ BIBLIA: JEST TO SKUTEK ODRZUCENIA DUCHA SWIETEGO W PROCESIE POZNANIA I JEZUSA CHRYSTUSA BOGA PRAWDZIWEGO I JEDYNEGO PANA NAD PANAMI:
~STRAZNICA2 7-01-2013 12:32
cZY KTOS JESZCZE WATPI W TO ZE JEZUS CHRYSTUS TO ELOHIM; BOG Z NAMI?
~siebie 7-01-2013 12:40
Niech inne religie przynajmniej spróbują zorganizować choćby w połowie swoją inicjatywę tej miary, to wtedy będziemy mogli rozmawiać o ich miejscu w przestrzeni publicznej... Zasada jest prosta NIEOBECNI GŁOSU NIE MAJĄ, więc wszelkiej maści anonimowi obrońcy uciśnionych, darujcie sobie swoje żałosne wynurzenia. Niedługo gotowi będziecie do obrony zwyczajów mniejszości etnicznych, które przecież też funkcjonują w Polsce, a że ich związek z polską tradycją i kulturą ma się jak pięść do nosa, to już się jakoś nagnie do rzeczywistości.
~ 7-01-2013 12:43
Jedyna informacja o mędrcach (nie krolach!!!) znajduje się w Ewangelii Mateusza (2,1-12), gdzie nie podano ich liczby. Współczesna egzegeza, badając w sposób krytyczny źródła historyczne i literackie, zwraca uwagę, że opowiadanie Ewangelii Mateusza o pokłonie trzech króli nie ma charakteru kronikarskiego ani historycznego. I dodam, ze aby nie wierzyc w pogansko-bajkowe wymysly KrK nie trzeba byc Swiadkiem Jehowy. Sa jeszcze ateisci, ktorzy znaja biblie. I dlatego stali sie ateistami, bo nie znalezli w Pismie Swietym zadnej wzmianki o bajkach katolickich typu celibat, spowiedz, choineczka, zajaczek, TRZECH KRÖLI, chrzest noworodkow, ksiadz w sutannie po koledzie...itp.
~elhoim 7-01-2013 12:50
Elohim (hebr. אלוהים ,אֱלֹהִים) – w Biblii hebrajskiej jedno z określeń Boga, obok JHWH (według Wj 3,14 tłumaczonego jako "jestem, który jestem"). Jest to dłuższa forma słowa El (אל) i jego rozszerzenia Eloah (אלוה), również będących imionami Boga w Biblii. Samo słowo El być może pochodzi od najwyższego boga w mitologii ugaryckiej – Ela. W takim wypadku można by tłumaczyć jego znaczenie jako "mocny", "silny". Choć słowo "Elohim" występuje często jako określenie bóstw (w znaczeniu "bogowie"), z przedimkiem ha- oznacza ono jedynego Boga i w tej formie (jako ha-Elohim) występuje w Tanachu ponad 2 tysiące razy. Izraelici używali terminu "Elohim" dla oddania majestatu osoby (podobnie król, mówiąc o sobie, używał liczby mnogiej - określenie "pluralis maiestatis").
~ 7-01-2013 12:55
Cd. z 12:30. U stóp Karkonoszy istnieje wiele kapel i zespołów ludowych. Szkoda, że wielebni nie skomunikowali się z innymi parafiami, w których te zespoły funkcjonują. Moim zdaniem udział naszych regionalnych zespołów folklorystycznych winien uświetnić w przyszłości barwny korowód. Podhalanie są bardzo fajni. Ale nie twórzmy sztucznie Podhala w Karkonoszach. Do roku 1945 prowincja Niederschlesien miała swoje charakterystyczne akcenty ludowe. Najwyższa pora aby mocniej akcentować nasz polski folklor Dolnego Śląska, gdyż po 1945 r. Polacy na tych ziemiach taki folklor stworzyli i nadal tworzą. Karkonoski Orszak, organizowany przez Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne, doskonale nadaje się do prezentacji karkonoskich zespołów ludowych. DOLNOŚLĄZAK.
~ 7-01-2013 12:56
Do 12:40- gadasz farmazony. JAKIE inne religie maja zorganizowac JAKA inicjatywe??? Przemarsz Zydow ortodoksyjnych, czy pochod muzulmanow w Jeleniej Gorze? A moze dyskoteke dla prawoslawnych? PRZECIEZ KATOLICY BY ICH ZJEDLI!!!szczycisz sie idiotycznym poganskim marszem przebierancow katolickich w kraju, gdzie wypija sie najwiecej alkoholu, kradnie sie na potege i meczy zwierzeta?
~Rico 7-01-2013 13:03
Wiem ,że górale dodają kolorytu , ale na miłość boską tutaj obowiązuje kultura śląska a nie spod Tatr czy Beskidów.Sam uczestniczyłem w tym i wiem ,że trzeba budować naszą własną kulturę śląską.Poza tym nowa tradycja b. mi się podoba
~siebie 7-01-2013 13:07
No tak, gdyby w Polsce nie było katolików, to by była prohibicja, wszystko by było za darmo, więc nie byłoby co kraść, a zwierzęta miałyby własny parlament... Ogarnij się człowieku, bo widać, że na tych saksach już ci za mocno mózg zlasowali...
~bel 7-01-2013 13:14
Przecież to jest otwarta formuła... Macie pomysły na bardziej karkonoski charakter takiego orszaku, to dajcie temu wyraz w bardziej aktywny sposób, niż tylko komentarz na forum... Tradycję podtrzymują ludzie i idzie ona za ludźmi, a nie za miejscami... Dzięki temu niemieckojęzyczni tyrolczycy z Mysłakowic zachowali tradycję swoich ojców nawet na obczyźnie. Chcąc być konsekwentnym, największe uzasadnienie miałoby wplecenie w taki orszak karkonoski tradycji kresowych, bo tych ludzi jest tu najwięcej... Kresowe zwyczaje byłyby najbardziej prawdziwe, a odtwarzanie przedwojennych zwyczajów niemieckojęzycznych mieszkańców tych ziem mogłoby być co najwyżej uzupełnieniem tego lokalnego folkloru.
~ 7-01-2013 13:18
Odwroc sytuacje, drogi katoliku i spytaj sie sam siebie: czemu w kraju, gdzie 99% ludnosci to katolicy strach przejsc przez ulice po 22:00? CO WAM DAJE TA RELIGIA? Czemu kradniecie i zabijacie, jesli WASZA religia (niby) tego zabrania? Procesja na 3 kroli sie chwalisz? jest czym? twoj wpis z 13:07 jest bez sensu. Nikt nigdzie nie napisal, ze gdyby w Polsce nie bylo katolikow, byloby lepiej.(=nie byloby na pewno gorzej, to wiem) Odwracasz kota ogonem- ale to katolicy opanowali do perfekcji....
~siebie 7-01-2013 13:36
Strach wychodzić po 22-giej to był jak wyjeżdżałeś z Polski, teraz to my już w ogóle nie wychodzimy z domów, tak kradną i zabijają... Ci wstrętni katolicy przewalają się hordami po miastach i nękają biednych ateistów i innowierców, że ci muszą emigrować w obronie własnego dobytku, zdrowia i życia, a jedyną ich formą obrony i zwracania uwagi na siebie są żałosne komentarze na jelonka.com... Pokój z Tobą Bracie i niech moc wszechświata Cię nie opuszcza :)
~trzeźwo 7-01-2013 13:42
Wszystko kumam tylko co z żona Elohina Aszerą? gdzieś zginęłą w tym żydowskim bajaniu.
~ 7-01-2013 13:49
Jak wyjezdzalam z Polski mialam zaledwie kilka lat. Nie chodzilam sama po ulicy (a ty?)Jesli chodzi o nekanie ateistow, to powiem ci tylko, ze moja kuzynka nie poslala syna do komunii i mial wielkie problemy w szkole. Nazywali go "kociowiarusem", a dyrektorka szkoly podstawowej nr 5 ulica Lotnictwa nie zareagowala i powiedziala tylko" no coz, tak sie ma, jesli ZABRANIA SIE dziecku przyjac Boga (!!!).
~hare krishna 7-01-2013 13:50
do 13:18 jak jesteś taka nowoczesna jak ci sie wydaje to zrób próbę: wejdź na niemieckie forum, albo najlepiej na islamskie w Niemczech i zjedź ISLAM, (w końcu to też podobne pierdoły jak katolicyzm)... najlepiej jeszcze dodatkowo dodaj gdzie mieszkasz i jak się nazywasz, albo kiedy i gdzie lecisz... wtedy ci uwierzę
~ 7-01-2013 13:58
jestem na niemieckich forach. Pisze. Czytam. Krytykuje. Ale powiem ci, ze odbywa sie to wszystko na poziomie, nikogo nie trzeby sie ani bac, jest spoko i bardzo, bardzo tolerancyjnie. Na KAZDYM forum jest kultura.Tolerancja- wiesz, jak to slowo sie pisze i co ono oznacza? Katolickie myslenie przyslania ci zdrowy rozsadek i to jest smutne.Wejdz moze ty na obcojezyczne fora, poczytaj- jak dasz rade. Zdziwisz sie! Ale coz...wam wolno. Macie przeciez spowiedz! nakradniesz, po pijanemu kopniesz psa, obrazisz sasiada- nie szkodzi. Ksiadz zapuka w deseczke i myk! jestes znow czysta jak lza. Wygodnie (katolickie) podejscie do moralnosci.PS nie jestem tu anonimowa. Wielokrotnie przedstawialam sie z nazwiska, imienia i profesji.
~ 7-01-2013 14:05
Wiara w „zbawienie” potrzebna jest „Systemowi” po to, żeby ludzie nie pracowali nad sobą, nie rozwijali się i nie starali się być lepsi. Mówiąc wprost, chodzi o to, żeby każdy żył w przekonaniu, że jest świetny taki, jakim go (rzekomo) Bóg stworzył i że nie musi się starać być lepszy. Bo po co się starać, skoro „zbawienie” należy się za samą wiarę, a nie za uczynki. Taka postawa powoduje, że w społeczeństwie nie ma miłości, zrozumienia ani chęci współpracy. To wszystko jest niepotrzebne, bo i tak będziemy zbawieni. Przez wiarę. Amen! Co jeszcze gorsze, wiara w „zbawienie” sprawia, że człowiek staje się infantylny i do końca życia zachowuje się jak nieodpowiedzialne dziecko, które czeka, aż zjawi się Duży Tatuś i je uratuje. Po co się starać, skoro Tatuś i tak przyjdzie i wyciągnie...
~ 7-01-2013 14:20
Czy byla jakas wojna wywolana przez ateistow? Czym jest wymuszanie krzyża w Sejmie na głównej sali ? Taki mały terroryzm wobec mniejszości ? Nie ma na świecie i nigdy nie było sił bardziej destrukcyjnych, jak religie. Religie, to najtragiczniejszy absurd ludzkości. Katolicy mają na sumeniu wymordowanie całych narodów, wyprawy krzyżowe, konkwista, Święta Inkwizycja, wojny religijne. Chrześcijaństwo w wersji katolickiej, praktycznie wszędzie zostało narzucone ogniem i mieczem. A dzisiejsze dzieci ateistow w Polsce sa przesladowane. Bo odrzucily Jezuska i nie bedzie wystawnego, pijackiego przyjecia w rodzinie....
~hare krishna 7-01-2013 14:47
Dobre. Zwłaszcza wujek Adolf wojował z całym światem bo chodziło mu o szerzenie religii. (o pierwszej wojnie światowej nie wspominając) Polecam zimne okłady i częste pomiary ciśnienia.
~ 7-01-2013 15:11
Czytaj wszystko co czytasz ze zrozumieniem, jesli jestes w stanie intelektualnie ogarnac pewne teksty. To po pierwsze. A po drugie na pewno-zaslepiona roznymi papieskimi bajkami- nie przyjmujesz do siebie, ze papiez Pius XII przyczynil sie 1933 roku do podpisania konkordatu z III Rzeszą. Negocjował czesto z Hitlerem. Traktat ten pozwalał uzyskać status prawny dla działalności niemieckich katolików w III Rzeszy. Blogoslawil hitlerowcow, ktorzy szli mordowac dumnie gloszac dewize "Gott mit uns". (=bög z nami). Ja rozumiem, ze twoja wiedza na pewne tematy jest znikoma, ale postaraj sie. I uzywaj argumetow, ktore moga miec gdziekolwiek potwierdzenie. Bo rady typu "pomiary cisnienia" sa nie na poziomie i podyktowane sa brakiem rzetelnej argumentacji.
~poczytaj 7-01-2013 15:15
We wrześniu bieżącego roku wydana została książka Johna Cornwella Hitler's Pope (Papież Hitlera), która ukazuje papieża Piusa XII w bardzo negatywnym swietle. Poczytaj. Wujek Adolf wojowal chetnie pod plaszczykiem i przy aktywnej pomocy KrK i Watykanu. Ale ty o tym nie wiesz...za to wiesz, jak mi zmierzyc cisnienie. Z braku laku i argumentow mozna powiedziec wszystko. Ze wiosna idzie na przyklad.
~DoAteistow 7-01-2013 15:21
SZUKACIE SOBIE WYTLUMACZENIA WASZEJ NIEWIARY W NIESKONCZONA MADROSC: POWOLUJECIE SIE NA TRADYCJE; KTORYCH NIE MA W PISMIE SWIETYM; HISTORIE KOSCIOLA KATOLICKIEGO. ZGODA, KOSCIOL JEST NOSNIKIEM PEWNYCH TRADYCJI WPISANYCH W NASZA KULTURE: NIE WOLNO KRYTYKOWAC OBYCZAJOW I TRADYCJI INNYCH KULTUR: KATOLICY SA WEDLUG WAS W 100% ZLEM I NA TEJ PODSTAWIE TWIERDZICIE ZE NIE MA NIESKONCZENIE DOSKONALEGO BYTU: PAMIETAJCIE ZE WIARA W JEZUSA I BYCIE CHRZESCIJANINEM TO JEST INSTYTUCJA KOSCIELNA ALE OSOBISTA WIEZ Z JEZUSEM. OWOCEM TEJ WIEZI JEST MILOSC DO INNEGO CZLOWIEKA: aTEISCI NA PODSTAWIE NAGANNEJ POSTAWY INNYCH WYSUWAJA WNIOSEK ZE WSZYSCY KATOLICY SA ZLI: pAMIETAJCIE ZE NIE KAZDY KATOLIK JEST CHRZESCIJANINEM CZYLI OSOBA MAJACA OSOBISTA RELACJE Z JEZUSEM: JEST WIELE RELIGI; A W KAZDEJ LUDZIE KTORZY
~ 7-01-2013 15:23
Nie ma bardziej niebezpiecznej mieszanki dla ludzkości jak mieszanka religii z polityką. Z takiej mieszanki rodzą się tylko najkrwawsze wojny i masowe mordy z holocaustem włącznie. Historia Kościoła rzymsko-katolickiego daje szczególne tego dowody. W ciągu dwóch tysięcy lat istnienia Kościoła i jego głębokiego udziału w polityce miały miejsce wyprawy krzyżowe, krwawe prześladowania żydów, inkwizycja, zdobywanie, rabowanie i nawracanie siłą Ameryki Południowej. Spłynęły one morzem krwi pomordowanych, niewinnych ludzi tylko dlatego, że byli innowiercami.
~hare krishna 7-01-2013 15:25
słabiutkie i żałosne naciąganie argumentów do własnej obsesyjnej teorii... słowotok i ślinotok. Masakra.
~ 7-01-2013 15:25
Izolowanie i prześladowanie żydów nie było oryginalnym wymysłem Hitlera. Już 400 lat wcześniej papież Paweł IV (1555-1559) rozkazał utworzenie surowego getta rzymskiego dla żydów na Zatybrzu w 1556 r. Również wtedy oznakowywano ich gwiazdą Dawida. Hitler zatem był tylko lepszym kontynuatorem polityki Watykanu prowadzonej od stuleci. Skłonność Watykanu do systemów politycznych reprezentowanych przez Mussoliniego, Franco i Hitlera czy Pinocheta (noszącego zresztą na piersi ryngraf z Matką Boską, otrzymany od Redaktora Życia Warszawy Pana Tomasza Wołka i posła AWS pana Michała Kamińskiego) jest szeroko znana. Demokracja ze swoją wolnością zadawania pytań jest bardzo niewygodna.
~mim 7-01-2013 15:27
do od tyle: "Słowo Boże jest jak miecz obosieczny" - proszę sprawdzić gdzie to jest napisane,a potem pisać bzdurki... Zresztą,jak komuśOrszak nie odpowiada,to wcale nie musi go oglądać i tyle.
~DoAteistow" 7-01-2013 15:28
SA ZLI I DOBRZY: HISTORIA KOSCIOLA JAKO INSTYTUCJI; KTORA PRZELALA WIELE KRWI NIE JEST POWODEM DO ODRZUCENIA BOSKIEJ MILOSCI: KAZDY MA WOLNA WOLE: BOG TAK UCZYNIL CZLOWIEKA BY WIERZYL W BOGA BADZ ODRZUCIL TA WIARE: ON TAK CIE KOCHA ZE POZWOLIL CI NIE WIERZYC W NIEGO: GROGI ATEISTO; NIE MA CZLOWIEKA NIEWIERZACEGO: TY JESTES WIERZACY ALE SWOJA WIERE PRZEZUCILES NA SIEBIE; SWOJE WYGOROWANE EGO ORAZ IDEILOGIE EWOLUCYJNA: BEDAC ATEISTA MUSISZ JEDNOCZESNIE WIERZYC ZE TWOI PRARODZICE TO PARA SZYMPANSOW: PODSTAWA RELIGI ATEISTYCZNEJ JEST WLASNIE WIARA W EWOLUCJE; IDEOLOGIE KTOREJ PRZECZY KAZDA DZIEDZINA NAUKOWA: MADRYMI SIE ZWALISCIE LECZ GLUPIMI SIE STALISCIE:
~do 15:25 7-01-2013 15:28
Bardzo byloby intersujacym przeczytac kilka twoich argumentow, ktore obalilyby moje. Nie masz ich i piszesz farmazony. Tak macie, katolicy....W tym miejscu warto jeszcze przytoczyć słowa Ministra Józefa Becka, który po zakończeniu Kampanii Wrześniowej w 1939 r. powiedział w Bukareszcie: — "Do wspolodpowiedzialnych za tragedię mojego kraju należy Watykan. Zbyt późno uświadomiłem sobie, że prowadziliśmy politykę zagraniczną służącą jedynie egoistycznym celom Kościoła katolickiego".na tym koncze, bo z glupolami nie gadam. TAK MAM....
~ 7-01-2013 15:31
Znakomicie jest to zilustrowane w niemieckim, głęboko humanitarnym, filmie pt. Stalingrad. Film nakręcono w 1992r., a jest w nim jedna niezwykła scena. Msza święta dla żołnierzy na przedmieściu Stalingradu. Kapelan, w mundurze Wehrmachtu z wielkim krzyżem na piersi, stoi na kupie gruzu i głosi kazanie: Bóg z nami — taki napis widnieje na sprzączkach żołnierskich pasów. W tym momencie jeden z żołnierzy patrzy na pas i mówi: Faktycznie, nie zauważyłem, a kapelan głosi dalej: Nie ma zaszczytniejszego zadania niż obrona zachodnich, chrześcijańskich wartości przed bolszewicką nawałą ze wschodu. Dlatego niemiecki żołnierz, w przeciwieństwie do bolszewika u którego na pasie nie ma miejsca dla Boga, nigdy nie jest sam, nawet gdy znajduje się daleko w głębi terytorium wroga. AMEN, gluptaku.....
~hare krishna 7-01-2013 15:34
I tak skończysz w piekielnym garze w bulgotach gotujacej się smoły, a twemu cierpieniu końca nie bedzie.... (mam nadzieję) pa.
~DoAteistow" 7-01-2013 15:34
SA ZLI I DOBRZY: HISTORIA KOSCIOLA JAKO INSTYTUCJI; KTORA PRZELALA WIELE KRWI NIE JEST POWODEM DO ODRZUCENIA BOSKIEJ MILOSCI: KAZDY MA WOLNA WOLE: BOG TAK UCZYNIL CZLOWIEKA BY WIERZYL W BOGA BADZ ODRZUCIL TA WIARE: ON TAK CIE KOCHA ZE POZWOLIL CI NIE WIERZYC W NIEGO: GROGI ATEISTO; NIE MA CZLOWIEKA NIEWIERZACEGO: TY JESTES WIERZACY ALE SWOJA WIERE PRZEZUCILES NA SIEBIE; SWOJE WYGOROWANE EGO ORAZ IDEILOGIE EWOLUCYJNA: BEDAC ATEISTA MUSISZ JEDNOCZESNIE WIERZYC ZE TWOI PRARODZICE TO PARA SZYMPANSOW: PODSTAWA RELIGI ATEISTYCZNEJ JEST WLASNIE WIARA W EWOLUCJE; IDEOLOGIE KTOREJ PRZECZY KAZDA DZIEDZINA NAUKOWA: MADRYMI SIE ZWALISCIE LECZ GLUPIMI SIE STALISCIE:
~ 7-01-2013 15:41
"a twemu cierpieniu końca nie bedzie.... (mam nadzieję)" Oto zyczenia katoliczki!!"!"!!!! ja nie wierze. Ale nikomu nie zycze zle. Nigdy, przenigdy. Tak jestem wychowana. Nigdy nikomu nie powiem zlego slowa. I niepotrzebny mi jest do tego kolorowy orszak katolicki. Ani chory testament. Zycze ci, bys byla szczesliwa i zdrowa. I umiala myslec, bo na razie z tym bardzo kiepsko. Ale mozgownice mozna wytrenowac. Spozywaj lecytyne.To pomaga.Czytaj, niekoniecznie tylko katechizm. Wszystkiego najlepszego. Viki van den Berg, niewierzaca ateistka, ktora wszystkim zyczy dobrze.
~dfhgj 7-01-2013 15:42
CZLOWIEK TAK ZOSTAL ZAPROJEKTOWANY ZE MA PRAWO CZYNIC DOBRO I ZLO: NA SWIECIE NIESTETY JESZ WIECEJ ZLYCH NIZ TYCH KTORZY NIOSA MILOSC: SKUTKI WOLNEJ WOLI CZLOWIEKA ODCZUWA KAZDY NIEZALEZNIE OD TEGO CZY WIERZY W BOGA CZY NIE: CZLOWIEK MUSI PONOSIC KONSEKWENCJE CZYNOW INNYCH LUDZI: MOZEMY KOCHAC; MOZEMY STAC SIE PRZYJACIOLMI DLA INNYCH: TE PRAWA SA NIE OGRANICZONE: LUDZIE ZAMIAST MILOSCI WYBIERAJA NIENAWISC I WOLE PIENIADZA: pYTACIE SIE GDZIE BYL BOG JAK BYLA INKWIZYCJA I OBOZY KONCENTRACYJNE: A JA SIE WAS PYTAM GDZIE BYL WTEDY CZLOWIEK I CO ZROBIL Z MILOSCIA DO DRUGIEGO CZLOWIEKA? GDZIE BYLI CI KOCHAJACY ATEISCI?
~hare krishna 7-01-2013 15:50
A kto ci powiedział niemiecki baranku że ja jestem katoliczką? kto? Co, już się boisz smoły? czasem to przychodzi szybciej, zwałaszcza jak sie tak szasta słowami na prawo i lewo... Babcia nie ostrzegała? Oj... Los czasem daje w nos.
~blood 7-01-2013 15:51
A ta nawiedzona z 13 tki też w czerwonym gania :-)) Piekło lubi ten kolor...
~Harekryszna 7-01-2013 15:56
BEDZIEMY MODLIC SIE CIEBIE BY PAN WZBUDZIL W TOBIE MILOSC DO BLIZNIEGO BO ZBLADZILAS W ZYCIU:
~NAWIEDZONA 7-01-2013 15:57
a kim jest ta nawiedzona z 13. to ta dyrektorka?
~hihaho 7-01-2013 16:08
do -hare krishna- Przestań ciągle straszyć i zasłaniać się tym islamem,katolikom też niczego nie brakuje i mamy ich na co dzień.
~Biblista 7-01-2013 16:28
Do \"od tyle\": fragmenty Listu do Efezjan: \"Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą(...).\" Ef 6,13a ; \" W każdym położeniu bierzcie wiarę jako tarczę, dzięki której zdołacie zgasić wszystkie rozżarzone pociski Złego. Weźcie też hełm Zbawienia i MIECZ DUCHA, TO JEST SŁOWO BOŻE (..)\" Ef 6, 16-17. Dla pełniejszej informacji List św. Pawła do Efezjan wchodzi w skład ksiąg Nowego Testamentu, czyli Pisma św.
~uczestnik 7-01-2013 16:39
Dajcie ludzie spokój. Impreza przygotowana z wielkim rozmachem. Jak chcecie Wy manifestować swój ateizm - proszę bardzo. Też róbcie pochody, a odczepcie się od katolików, którzy w ten sposób dają wyraz swojej radości z narodzenia Pana. No...chyba , że ruszyło Wasze sumienie i upomina się o to, co należy do Boga. Podejrzewam bowiem, że te obrzydliwe komentarze piszą TAKŻE LUDZIE OCHRZCZENI!!!!!! Celem tego wydarzenia, jak mówił papież w przesłaniu do uczestników jest to, aby przekaz ewangelicznych treści, który proponuje Orszak Trzech Króli, umocnił wierzących, dodał im odwagi w wyznawaniu wiary, przyciągnął do Chrystusa tych, którzy go jeszcze nie znają, zbliżył do Kościoła wszystkich, którzy się od niego oddalili, pomógł odnaleźć się ludziom zagubionym duchowo i poszukującym sensu własnej
~siebie 7-01-2013 17:07
"Dla nas ten pochód jest wielką atrakcją – mówił Jonathan Gratza z Darmstadtu" - Gdybyś przynajmniej przeczytała farbowana Niemko tekst do końca, to byś wiedziała, że prawdziwi Niemcy mają szacunek do naszej wspólnej tradycji chrześcijańskiej. A dla Ciebie pewnie i tam nie mają szacunku, więc tym bardziej go tutaj nie znajdziesz z taką sfrustrowaną postawą.
~ 7-01-2013 18:00
do dekli którzy interpretują biblie dosłownie: zastanówcie się dwa razy mocniej co te słowa oznaczają może wtedy zrozumiecie, ale chyba wasze umysły są za bardzo opętane przez egregor katolicki lub przez egregor świadków jehowy - zastanówcie się komu służycie - bożkiem może dziś być wszystko nawet nadmierne przywiązanie do biblii
~ 7-01-2013 18:28
do hare krishna - widze, ze twoja glupota nie ma granic. Ale sie nie dziwie, bo tak krk ma.Skad wiadomo, ze jestes katoliczka? ano bajka o plynacym goraca smola piekielku jest tylko tam gloszona, przez panow (i panie!) w czarnych sukniach.Jak wiec interpretujecie biblie? To co wam wygodne doslownie (Jezus synem bozym...winko z Galilei), a to, co niewygodne (swiat ma 5 tysiecy lat i inne biblijne bzdety) brac niedoslownie, jak bajke?Wygodnictwo interpretacyjne biblii katolikow.
~o!! 7-01-2013 18:53
O! skoro mówicie, że mózgownicę można wytrenować to może jeszcze jest nadzieja dla tej nawiedzonej 13stki.....bo coś kiepsko z nią...
CН.W.D.P. 7-01-2013 19:09
van den Bergowo, JA CHYBA JUŻ ZAPRZESTANĘ DYSKUSJI Z TOBĄ, BOWIEM WIDZĄC DO JAK NISKIEGO POZIOMU SPADŁAŚ NIE CHCĘ W TYM UCZESTNICZYĆ... MAŁO BRAKUJE, A USŁYSZĘ O TYM, JAK W DOMU DLA OBŁĄKANYCH DYSKUTOWAĆ BĘDZIESZ Z "NAPOLEONAMI" I INNYMI "JEZUSAMI"... Z TYMI SWEMI KOTAMI I PSEM TEŻ ZAPEWNE DYSKUTUJESZ...
~ 7-01-2013 20:35
Ad. ~bel. Odtwarzanie niemieckich akcentów folklorystycznych z Dolnego Śląska sprzed 1945 r. podczas naszych polskich imprez? Po co? Dlaczego? Pogięło Cię. DOLNOŚLĄZAK.
~ 7-01-2013 21:50
Do 12:56 To Ty "gadasz farmazony". Czy jak po Jeleniej Górze wędrowali np. śpiewając swoje modlitwy członkowie Hare Kryszna to ktoś ich "zjadał"?
~mim 7-01-2013 22:07
Przeszedł sobie Orszak,kto chciał poszedł,mimo złej pogody... Nikomu nikt nie zrobił krzywdy,a tu na forum rozlało się tyle nienawiści,tyle ordynarnych zwrotów...To ma być cywilizowane i tolerancyjne społeczeństwo? A może to w Jeleniej Górze tylko na takie prymitywne komentarze stać niektórych forumowiczów?Może,gdyby trzeba było sie podpisać imieniem i nazwiskiem - to tych komentarzy by nie było? Oj,daleko kulturalnych polemik i normalnego pisania komentarzy,daleko!!!
~uczestniczka 7-01-2013 22:57
Dziękujmy Bogu, że są ludzie którym chce się organizować takie imprezy.Zamiast komentować ruszcie d...y sprzed komputera i sami coś zróbcie, wtedy tez będziecie mieli prawo krytykować innych. GRATULUJĘ STOWARZYSZENIU POMYSŁÓW I CHĘCI DO PRACY!!!Alleluja i do przodu księże Mariuszu!
~uczestniczka 7-01-2013 23:00
aaa....i gratuluję tym, co przygotowali dwie ostatnie sceny. rewelacja!!
rymcycymcy 7-01-2013 23:48
Jako autoteista codziennie robię sobie taki mini ...jednoosobowy orszaczek i łażę gdzie chcę ! :) ...i dlatego uważam, że te obrzędy nie powinny nikogo dziwić i nikomu przeszkadzać ! :) ...no, chyba że łażą po ulicy i trzeba stać w korku, a ktoś nie zabrał płyt z dobrą muzyką ...wtedy nietolerancja usprawiedliwiona ! :)
~ 7-01-2013 23:51
a rymcy jak zwykle na haju
~socjalista 8-01-2013 7:41
Kiedy zostanie zerwany KONKORDAT?
~ 8-01-2013 8:07
Do Chwdup- pierwszy raz przyznaje ci racje. Dzieki za upomnienie. Masz racje- zeszlam sie do poziomu niskokatolickiego, czego nie powinnam byla robic. Wiecej sie nie powtorzy, bardzo zaluje mojego postepowania. Tym bardziej, ze pani hari krishna, ktora tu tak broni katolickiej szopki-orszaka na temacie o pogorzelcach miast wyrazic wspolczucie, potepia ludzi, ktorzy wszystko w ogniu stracili. Ot, milosc do blizniego. Taka INNA. Katolicka.
CН.W.D.P. 8-01-2013 9:25
van den Bergowo, MAM DLA CIEBIE LINK DO CIEKAWEJ OPOWIEŚCI... I JESZCZE JEDNO OSTRZEŻENIE: NIE POLEMIZUJ ZE ZWIERZĘTAMI I NIE OCENIAJ ICH, BO TO TYLKO ZWIERZĘTA - JEDNE ŻRĄ TRAWĘ, INNE POŻERAJĄ INNE ZWIERZĘTA... http://www.yafud.pl/11588

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group