Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 10341
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Król Maciuś Pierwszy zachwycił

Wtorek, 16 listopada 2021, 6:03
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Król Maciuś Pierwszy zachwycił
Fot. Przemek Kaczałko
W Zdrojowym Teatrze Animacji licznie zgromadzona publiczność miała okazję obejrzeć premierowo Króla Maciusia Pierwszego Janusza Korczaka, w reżyserii Czesława Sieńko. Piękna, ponadczasowa opowieść przypadła do gustu dzieciom i rodzicom.

Dużych i małych widzów powitała dyrektorka ZTA - Małgorzata Nauka. Następnie rozpoczął się spektakl, który napisany 93 lata temu, nie traci na aktualności.

W wielu sprawach wyręczamy dzieci - to jest dobre, ale też zwalnia dzieci z odpowiedzialności. To bardzo ważne, żeby dla dobra dziecka listy obowiązków nie skracać. W szkole nie dogadzało nam jak profesorowie cisnęli - nie byli lubiani, ale mija 20-30 lat i zapamiętaliśmy, że nas czegoś nauczyli. W świadomości dziecka perspektywa czasu nie istnieje, wtedy nauczyciel siał postrach, ale czegoś nas nauczył - mówił na przedpremierowej konferencji prasowej Czesław Sieńko.

Dzieci oglądały spektakl z uważnością i utożsamiały się z głównym bohaterem. Terminy kolejnych prezentacji dostępne na stronie ZTA: teatr.jgora.pl.

Reżyseria: Czesław Sieńko
Scenografia: Izabela Toroniewicz
Muzyka: Mirosław Gordon
Choreografia i ruch sceniczny: Piotr Suzin
Wystąpili: Dorota Fluder, Dorota Korczycka-Bąblińska, Aga Ejsmont, Lidia Lisowicz, Radosław Biniek, Sławomir Mozolewski, Sylwester Kuper.

Twoja reakcja na artykuł?

8
47%
Cieszy
5
29%
Hahaha
3
18%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group