Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7344
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kredytowi oszuści

Czwartek, 19 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 19 kwietnia 2007, 10:15
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Kredytowi oszuści
Fot. Archiwum
Wyłudzali sprzęt elektroniczny na raty, siedzą w policyjnym areszcie.

Policjanci Sekcji do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch jeleniogórzan w wieku 22 i 32 lata podejrzanych o oszustwa kredytowe.

18 kwietnia w jednym z jeleniogórskich sklepów komputerowych 22-letni jeleniogórzanin na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach usiłował wyłudzić w systemie sprzedaży ratalnej notebooka o wartości ponad 3000 zł na szkodę jednego z warszawskich banków. – Sprawca zamierzonego celu nie uzyskał, gdyż został zatrzymany – informuje nadkom. Edyta Bagrowska, oficer prasowy z KMP w Jeleniej Górze.

Jak ustalili funkcjonariusze, dzień wcześniej jeleniogórzanin posługując się również sfałszowanym dokumentem o dochodach opieczętowanych pieczątkami tej samej fikcyjnej firmy, w tym samym sklepie wyłudził w systemie sprzedaży ratalnej notebooka o wartości blisko 2700 zł. Urządzenie odzyskano.

Z ustaleń policji wynika, że w sfałszowane dokumenty wyposażył mężczyznę, drugi ze sprawców, 32-latek – jeden z jeleniogórskich taksówkarzy.
To on odkupił wyłudzony 17 kwietnia komputer.

Oszuści trafili do policyjnej izby zatrzymań. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności nawet do ośmiu lat. Na poczet przyszłych roszczeń podmiotów pokrzywdzonych policjanci zabezpieczyli od sprawców łącznie 3320 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group