Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 9753
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Krakowska w budowie

Wtorek, 7 lipca 2020, 8:43
Aktualizacja: Piątek, 10 lipca 2020, 11:58
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Krakowska w budowie
Fot. Przemek Kaczałko
Trwa remont ulicy Krakowskiej w Jeleniej Górze, którego koszt to niemal 9 milionów złotych. Wykonano już parking w okolicy dworca kolejowego, a także część nawierzchni ulicy.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane mające na celu przebudowę ulicy Krakowskiej w Jeleniej Górze na odcinku od ul. 1 Maja do Alei Solidarności (na długości 1093 metrów). W ramach zadania przewidziano budowę parkingu „parkuj i jedź” przy ulicy Krakowskiej na 60 miejsc postojowych, w tym 8 dla osób niepełnosprawnych, o nawierzchni z kostki betonowej wraz z infrastrukturą techniczną (w pasie przedmiotowej ulicy znajduje się uzbrojenie podziemne: sieci wodociągowe, kanalizacyjne, sieć energetyczna, sieć gazowa, sieć teletechniczna, elektryczna linia napowietrzna).

Kilka lat temu wykonano odcinek od alei Solidarności do ulicy Łomnickiej, więc oba odcinki ulicy Krakowskiej będą miały już nową nawierzchnię. Aktualnie remontowana droga otworzy nowe możliwości dla kierowców, gdyż będą mogli omijać ul. Wincentego Pola (do tej pory droga asfaltowa kończyła się przed działkami, za ruiną Hotelu Sudety). Być może skusi to również potencjalnych inwestorów do zagospodarowania terenu, który kiedyś tętnił kolejowym życiem.

Wykonawcą robót jest konsorcjum firm: Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych wraz z COM-D z Jawora. Cena inwestycji to 8 868 617,68 zł. Termin zakończenia prac zapowiadany jest na lipiec 2020 roku

Twoja reakcja na artykuł?

41
77%
Cieszy
6
11%
Hahaha
2
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
3
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group