Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6373
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krajobraz jak po wybuchu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 18 kwietnia 2008, 10:01
Aktualizacja: 10:01
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Doskonałe plenery do kręcenia filmu o II wojnie światowej napotkają filmowcy w rejonie ulicy Obrońców Pokoju. Tuż przy Zespole Szkół Technicznych Mechanik straszy rudera byłego baru.

Ruina nie dodaje uroku panoramie miasta widzianej od strony północy. Wygląda jakby właśnie trafił w nią jakiś pocisk i rozwalił część ściany. Wnętrze jest całkowicie zdemolowane. Całość robi fatalne wrażenie.

– To własność prywatna. Właściciel miał kłopoty i zbankrutował – dowiedziliśmy się w wydziale architektury magistratu. Nie wiadomo, co zamierza zrobić z ruderą. W ocenie laików nadaje się ona tylko do rozbiórki.

Póki co służy jako melina ludziom z marginesu społecznego i narkomanom, których sporo kręci się w okolicach. Są oni przeganiani przez straż miejską, bo przebywanie w zrujnowanym budynku grozi jego zawaleniem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 18-04-2008 12:19
fajny wrzut tam jest
piipi 18-04-2008 13:36
~Tejo..a co....lampy blyskowo - laserowej uzyles ?.
~EM 18-04-2008 13:56
Nazwa ulicy Obrońców Pokoju sama za siebie mówi - ktoś tu czegoś nie obronił skoro w pokoju jest dziura. A tak na serio władze miasta powinny zobowiązać właściciela "zbankrutowanego" do zabezpieczenia tej ruiny.
~kia 18-04-2008 15:30
tez zdziwienie nasze miasto ma duzo budynkow ktore dzieki staraniom zgl polnoc i poludnie wygladaja jakby zaraz mialy runac te brudne co tam brudne te odpadajace tynki te odrapane mury te zaplesniale sciany i te zasrane podworka i smierdzace smietniki dziurawe chodniki to jest wyraz gospodarnosci wlodarzy miasta ktorzy chetnie oddali plony swej pracy ludziom biednym za 1% bo przezarli nasze czynsze przebalowali i teraz licza ze miasto odzyska blask taki jaki byl tu za czasow zanim mysmy tu przyszli. a to se ne wrati o nie
kazimierzp 18-04-2008 17:37
@EM - miasto nie ma prawa ingerować w cudzą własność nawet źle zarządzaną, takie uprawnienia ma organ nadzoru budowlanego jakim jest Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego; @kia! Czy wiesz co to była "gospodarka nakazowo rozdzielcza" obowiazująca przez wiele lat w Polsce. Polegało to na tym, że "Państwo" zbierało do centrali wszelkie wpłaty i wszelkie zyski, a potem po uważaniu rozdzielało na te miasta i gminy które były aktualnie oczkiem w ich głowie!!!
~kmam 18-04-2008 18:00
do ~kia: ale takiej ruinki z walącymi się stropami (lada chwila kogoś uszkodzą) z widokiem od ścieżki rowerowej, od ulicy JPII, od Aldiego daleko szukać. Budynek ten był przez prywaciarza pięknie wyremontowany, później został przejęty przez wierzyciela i w ciągu tygodnia całkowicie zdewastowany przez meneli i nie tylko ( cóż jeleniogórskie społeczeństwo jak nie widzi obok Policji i SM to uważa że dobro należy zagospodarować). Obecnie mijając kamienny mur często się trafia na ulicę zasnutą oparami oczyszczalni, dym spalonych śmieci i kabli przez meneli zasiedlających ruinkę. Nikt nie sprząta wokół tego ślicznej wojennej scenografii. Więc tworzą się hałdy śmieci. Ostatnio od przodu wyrywane są bloczki którymi zasłonięto drzwi wejściowe, dlaczego, nie wiem , przecież wiatr tam już hula bez oporu przez otwory w murach.
zloty666 18-04-2008 18:26
nie przesadzajmy, domuruje się kilka pustaków, okna wymieni na plastiki i położy ocieplenie i na sprzedaż za 4000zł/m2 - jak rudery do rozbiórki w okolicach Mostowej, Lwóweckiej, itp. :)
~miejscowy 19-04-2008 16:55
<i> dziękuję, już mam </i>

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group