Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 3 maja
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 11104
Zalogowanych: 73
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Krąg wsparcia na czas pandemii koronawirusa

Poniedziałek, 1 listopada 2021, 11:05
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Krąg wsparcia na czas pandemii koronawirusa
Fot. użyczone
Stowarzyszenie Serce Rudaw z Janowic Wielkich, rozpoczęło realizację projektu pn. „Janowicki Krąg Wsparcia”.

Projekt powstał jako odpowiedź na potrzeby janowickich dzieci, młodzieży oraz ich rodzin, które w bardzo trudnym covidowym okresie potrzebują szczególnie wiele wsparcia, poczucia bezpieczeństwa, zrozumienia, akceptacji i empatii. W ciągu dwóch miesięcy odbędzie się kilka cykli zajęć, w których przewidziany jest udział 60 uczestników.

Na razie ruszyły dwa bloki tematyczne – mówi Krystyna Pisarska ze Stowarzyszenia Serce Rudaw. - Pierwszy "Podajmy sobie dłoń" to warsztaty dla dzieci i młodzieży radzenia sobie z emocjami prowadzone przez socjoterapeutę i pedagoga z wieloletnim stażem – Małgorzatę Łoskot. Drugi "SOS Pogotowie Lekcyjne" to pomoc wolontariuszy uczniom w odrabianiu lekcji i przygotowywaniu się do sprawdzianów. 9 listopada wystartuje cykl warsztatów/działań dla młodych wolontariuszy, który poprowadzi Magdalena Sawicka z Wałbrzycha, twórczyni wałbrzyskiej corocznej imprezy Brave Kids. 5 i 19 listopada oraz 3 grudnia odbędą się warsztaty rozwijające umiejętności wychowawcze dla rodziców i opiekunów "To nasza wspólna sprawa".

Projekt pn. "Janowicki Krąg Wsparcia" jest realizowany w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw i finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.

Twoja reakcja na artykuł?

6
60%
Cieszy
4
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Te imiona noworodków królowały w marcu 2026 r. w Jeleniej Górze. Które byście wybrali?

Oddanych
głosów
760
Zofia
36%
Rozalia
14%
Julia
36%
Mia
14%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Ile pieniędzy potrzebujesz na emeryturę?
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Aktualności
Rajdowy pisk opon i walka o sekundy
 
Aktualności
Miejskie uroczystości 235. rocznicy Konstytucji 3 Maja
 
Aktualności
Festiwal Kwiatów na Zamku Książ
 
112
Pożar spod kół pociągu?
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group