Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 2231
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kradzież złomu w białych rękawiczkach

Piątek, 8 kwietnia 2011, 7:30
Aktualizacja: 7:31
Autor: Anegla
JELENIA GÓRA: Kradzież złomu w białych rękawiczkach
Fot. SM
Dwóch mężczyzn z Jeleniej Góry w samo południe i w centrum miasta próbowało zdemontować i ukraść metalowe barierki z mostu przy ulicy Pijarskiej. Jeden z nich był ubrany w roboczy kombinezon.

– To szczyt bezczelności. Dwóch mężczyzn w biały dzień demontowało most, niemal w centrum miasta.. Złodzieje czują się na tyle bezkarnie, że kradną na oczach przechodniów i robią to w „białych rękawiczkach” – irytował się anonimowy czytelnik, który sprawę zgłosił też Straży Miejskiej. Przechodnie nie reagowali myśląc, że mają do czynienia z ekipą remontującą kanał Młynówka.

Do tego zdarzenia doszło w minioną środę kilka minut przed południem przy ulicy Pijarskiej. Jak potwierdził dyżurny, który namierzył sprawców na monitoringu, dwóch mężczyzn bez skrupułów rozkręcało metalowe elementy mostu narzędziami, które przywieźli ze sobą. Obok nich stał wózek, do którego mężczyźni wkładali to, co przed przyjazdem strażników udało się im zdemontować. Mieli również kilof, którym próbowali wyłamywać większe elementy.

By nie dość było tej złodziejskiej sielanki, przestępcy mieli przy sobie jeszcze kilka butelek mocniejszych trunków, które od czasu do czasu popijali. Kiedy strażnicy dojechali na miejsce przy moście został już tylko jeden ze złodziei. Drugi, zdaniem tego pierwszego, miał pójść po klucze do rozkręcenia śrub, jednak na miejsce z powrotem nie dotarł.

Podczas legitymowania z rąk strażników miejskich chciał się też wydostać 56 – latek, który w pewnym momencie zaczął uciekać korytem kanału Młynówki. Po pościgu został jednak zatrzymany i przekazany policji. Wezwani na miejsce pracownicy zarządu dróg i mostów oszacowali straty na ponad 250 zł. Za próbę kradzieży złodziej odpowie więc przed sądem.

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group