Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 7036
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Kradzież sposobem na szybką gotówkę

Środa, 17 czerwca 2009, 14:43
Aktualizacja: 14:44
Autor: TEJO
Kolejne przestępstwo dokonane przez wyrostków. Pięciu wychowanków placówki opiekuńczej w Szklarskiej Porębie postanowiło zdobyć trochę pieniędzy. Jeden z nich ukradł 400 złotych z kiosku z pamiątkami. Łupem podzielili się, ale nie zdążyli go wydać, bo wpadli w ręce policji.

W miniony poniedziałek policjanci ze Szklarskiej Poręby ustalili i zatrzymali pięciu wychowanków placówki opiekuńczej w regionie. Czterech w wieku 11-12 lat i 14-latka, który to podejrzany jest o kradzież pieniędzy.

Jak ustalili policjanci, chłopcy tego dnia postanowili zdobyć trochę pieniędzy. Wpadli na pomysł, że czterech zgada sprzedawczynię jednego ze sklepów z pamiątkami w Szklarskiej Porębie, a piąty z kasy ukradnie pieniądze. Jak zaplanowali , tak zrobili – informuje nadkom. Edyta Bagrowska z policji.

Czterech młodszych chłopców zagadało kobietę na zewnątrz sklepu, w tym czasie najstarszy 14-latek ukradł z kasy 400 zł. Po zdarzeniu wszyscy uciekli.
Powiadomieni o zdarzeniu funkcjonariusze ustalili, że sprawcy są wychowankami jednej z placówek opiekuńczych w regionie. Część pieniędzy policjanci odnaleźli ukryte w łóżku 14-latka, a pozostałą kwotę w butach jednego z nieletnich.

Jak się później tłumaczył 14-latek, pieniądze postanowili przeznaczyć na przyjemności, takie jak np. papierosy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group