Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2446
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Kradną narty pod Śnieżką

Wtorek, 7 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:17
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Kradną narty pod Śnieżką
Cztery komplety nart wypożyczył w sobotę mieszkaniec Boguszowa-Gorce. Do wtorku nie zwrócił desek do wypożyczalni. Wartość sprzętu to ponad dwa tysiące złotych.

To pierwszy przypadek przywłaszczenia sprzętu narciarskiego w tym sezonie w Karpaczu. W mieście działa kilka wypożyczalni. Do tej pechowej trafił w sobotę turysta, który zostawił dowód osobisty i wypożyczył narty. Miał je zwrócić wieczorem.

Ze swojej obietnicy się nie wywiązał. Właściciele wypożyczalni powiadomili policję. – Sprawdzamy tożsamość człowieka, który zabrał te narty. Nie jest wykluczone, że dowód osobisty jest kradziony lub sfałszowany – mówi komisarz Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Za przywłaszczenie sprzętu o takiej wartości grozi kara do pięciu lat więzienia.

W tym sezonie nie zdarzyły się kradzieże sprzętu narciarskiego należącego do turystów odwiedzających nartostrady. Porządku na stokach pilnują policyjne patrole na nartach.

Po dymisji komisarza Damiana Gałka z funkcji komendanta karpackich policjantów nic się nie zmieniło. – Patrole działają, jak wcześniej – mówi kom. Edyta Bagrowska.

Przypomnijmy, że to właśnie w sobotę podinsp. Zbigniew Ciosmak, komendant miejski policji w Jeleniej Górze odwołał kom. Gałka z funkcji szefa policjantów w mieście pod Śnieżką. Powodem miał być konflikt komisarza z podwładnymi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group