Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6779
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Kradli w Austrii luksusowe auta z salonów

Wtorek, 18 października 2011, 13:37
Aktualizacja: 13:39
Autor: KMP
Zatrzymano dwóch mieszkańców Piechowic poszukiwanych na podstawie europejskiego nakazu aresztowania. Działając metodą „na podmianę kluczyka”. Sprawcy kradli z austriackich salonów samochodowych drogie samochody przeznaczone do jazdy testowej.

Oddając auto po odbyciu takiej jazdy, sprawcy podmieniali kluczyki: zabierali oryginalne a obsłudze przekazywali inne, nie pasujące do auta. Później wracali do salonu i odjeżdżali skradzionym pojazdem.

O kradzieże te podejrzewano dwóch Polaków z okolic Jeleniej Góry, gdzie najprawdopodobniej trafiały kradzione pojazdy. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji. Dzięki współpracy ze stroną austriacką i funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze namierzono poszukiwanych, których zatrzymano w minionym tygodniu w Piechowicach.

– Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze zastosował wstępnie wobec zatrzymanych tygodniowy areszt ekstradycyjny. Po zakończeniu postępowania obaj mężczyźni przekazani zostaną stronie austriackiej – poinformowała podinsp. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (70)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group