Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6308
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kradł jak „stary” złodziej, choć ma 15 lat

Wtorek, 7 października 2008, 13:40
Aktualizacja: 13:41
Autor: TEJO
Kilka rowerów, blachę z dachu szkoły oraz wiele innych przedmiotów ukradł przez trzy miesiące piętnastoletni jeleniogórzanin. Odpowie za to przed sądem rodzinnym. Grozi mu kara niewspółmiernie niska do popełnionych czynów.

Zatrzymany przez policję 15-latek złodziejską żyłkę ujawnił już wcześniej. Był wielokrotnie notowany w policyjnych kartotekach. Teraz pobił jednak wszelkie rekordy. Od czerwca do września dopuścił się szeregu kradzieży z włamaniem i samych kradzieży.

– Ma na swoim „koncie” włamanie do jednego ze sklepów dziecięcych, skąd ukradł kilka kocy i plecak, kradzież z włamaniem do sklepu sportowego, skąd ukradł odzież i okulary sportowe oraz kradzieże z włamaniem do altanek, piwnic i pomieszczeń gospodarczych. Jego łupem padło kilka rowerów, blacha z dachu jednej ze szkół oraz inne drobne przedmioty – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Chłopak poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia do schroniska dla nieletnich. Za popełnione przestępstwa odpowie przed Sądem Rodzinnym. Kradł z premedytacją wiedząc, że nie spotka go za to surowa kara. Polski system prawny jest wyjątkowo pobłażliwy dla osób niepełnoletnich, które są często bardziej niebezpiecznymi przestępcami niż dorośli ludzie żyjący w konflikcie z prawem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group