Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 4192
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KPSW: Vivat academia, vivant professores

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 5 października 2015, 17:03
Aktualizacja: Wtorek, 6 października 2015, 13:41
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (5.10) w auli Rektoratu Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej przy ul. Lwóweckiej w Jeleniej Górze odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2015/2016. Władzę na uczelni przejął prof. dr hab. Marian Ursel.

Tradycyjna uroczystość na karkonoskiej uczelni rozpoczęła się od przywitania gości, wśród których byli przedstawiciele Sejmu, władz Jeleniej Góry, prezydenci i burmistrzowie miast byłego województwa jeleniogórskiego, ludzie kultury, zaprzyjaźnionych szkół wyższych oraz szkół średnich.

Ceremonia przekazania insygniów władzy poprzedziła wystąpienie inauguracyjne rektora prof. dr hab. Mariana Ursela, który z ogromnym poczuciem humoru rozładował napięcie studentów pierwszego roku. Następnie wręczono medale zasłużonych dla KPSW w Jeleniej Górze, a po uroczystej pieśni studenckiej „Gaudeamus” wyróżniono również pracowników uczelni. Ponadto głos zabrały posłanki: Marzena Machałek, Zofia Czernow i Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska oraz pełniący obowiązki przewodniczącego Samorządu Studenckiego. Po Gaude Mater Polonia wykład inauguracyjny (Mickiewicz i Norwid) wygłosił prof. dr hab. Henryk Gradkowski.

Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek i mniej oficjalne rozmowy. - Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa jest najmłodsza i walczy o swoje miejsce. Cieszą mnie nowe kierunki tej szkoły. Dietetyk, który się tu pojawił to jedyna forma, w której można dostać tytuł wyższy będąc kucharzem. Tak naprawdę rozwijanie tego jest dobrym kierunkiem – stwierdził prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. - Przez cały czas Miasto Jelenia Góra ogłasza konkursy, przyjmujemy ludzi różnych specjalności, ale pamiętajmy, że są też prawnicy – dodał włodarz stolicy Karkonoszy.

Marcin Zawiła życzy uczelni przetrwania trudnych czasów oraz dalszego myślenia o nowych kierunkach. - Cały czas zazdroszczę Chełmowi Lubelskiemu, który otworzył kierunek pilotażu samolotów. To takie moje marzenie – zaznaczył prezydent.

Wybrani studenci pierwszego roku wzięli udział w immatrykulacji reprezentując kierunki karkonoskiej szkoły. - Chciałabym bardzo iść w tym kierunku i w przyszłości, po skończeniu studiów być pracownikiem administracji publicznej – powiedziała jeleniogórzanka Ewa Marszycka. - Mam małą grupę studentów na kierunku, ale bardzo sympatyczną - dodała studentka pierwszego roku administracji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~pytajnik 5-10-2015 20:19
Dlaczego Zofia Czernow nic nie dostała?Toż to poważna gafa.
~1-2-3 5-10-2015 20:34
Vivat academia, vivant professores! @Pytajnik, tak cię podnieca pani Zofia, że nawet błędu nie zauważyłeś, alboś niewykształcony :)
~ 5-10-2015 22:05
Jaka Zofia taka dostała....
~mariano 6-10-2015 1:01
Dobrze, że otwierają tę nową galerię. Przynajmniej absolwenci tej szkółki będą mogli coś zarobić po "studiach".
~DoMariano 6-10-2015 8:43
Widać jesteś nierozgarniętym .... chociaż fakt faktem poziom uczelni spadł.. nie jest to co było 8 lat temu... mimo tego jak ktoś chce i się stara to nie będzie musiał pracować w galerii.
~malgo 6-10-2015 9:04
Jaka uczelnia, tacy studenci. Brałam udział w inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie we Wrocławiu, tam wszyscy studenci w strojach galowych: białe koszule, czarne spódnice lub spodnie, panowie w garniturach. U nas w Jeleniej luz blues . WSTYD STUDENCI
~xrz 6-10-2015 12:15
Fakt, biala koszula i ciemne spodnie były wymagane, niestety nie każdy student zdawał sobie sprawę z powagi sytuacji.
~Kolo 6-10-2015 20:56
- A jak skończysz tę obecną szkołę synu, to wyślemy Cię do kolejnej, żebyś otrzymał wyższe wykształcenie. - A jakie to jest wyższe tato? - Takie, które jeszcze w latach 80-tych zeszłego wieku było nazywane średnim.
~buuu 6-10-2015 22:59
Co to takiego ten cały dietetyk? Ilu ich potrzeba? Może paru zatrudni się w szpitalach, paru w uzdrowiskach, jeszcze kilku w największych hotelach. Tyle. Restauracje i hotele potrzebują kucharzy, kelnerów i barmanów, nie dietetyków. Jeden, dwa roczniki i rynek będzie nasycony i co z reszta? Kolejny dziwny kierunek by podtrzymać przy życiu ta szkółkę.
~orka 7-10-2015 8:59
Inauguracja tragiczna, nowy rektor coś tam bełkotał, stary nie umiał powezieć samodzielnie dwóch zdań, tylko czytał jakieś brednie o Mickiewiczu. Polonista Ursel nie umiał przeczytać nazwisk zaproszonych ludzi. Obciach.
~xrz 7-10-2015 10:45
Wykład był ciekawy. To moje zdanie. Bardzo nowocześnie opisana relacja Mickiewicza z Norwidem. Mogłabym godzinami słuchać takich opowieści... Profesor Ursel był fantastyczny, wesoly człowiek po prostu. Nie potrzebny był tam Kusiak i komendant policji wraz z rzecznikiem panią Bagrowska.
~xrz 7-10-2015 19:51
Wykład był ciekawy. To moje zdanie. Bardzo nowocześnie opisana relacja Mickiewicza z Norwidem. Mogłabym godzinami słuchać takich opowieści... Profesor Ursel był fantastyczny, wesoly człowiek po prostu. Nie potrzebny był tam Kusiak i komendant policji wraz z rzecznikiem panią Bagrowska.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group