Czytających: 5890

Superliga: KPR z zaliczką przed rewanżem

Sobota, 4 maja 2013, 20:04
Aktualizacja: Niedziela, 5 maja 2013, 16:51
W pierwszym spotkaniu o piąte miejsce na zakończenie sezonu PGNiG Superligi, KPR Jelenia Góra pokonał Pogoń Szczecin 26:22. Mecz toczył się pod dyktando jeleniogórzanek, które w końcu zagrały solidnie w obronie i nie pozwalały rywalkom zbliżyć się na mniej niż dwie bramki.

Od pierwszych minut stroną przeważającą były gospodynie, które prowadziły 8:4. W kolejnych minutach jeleniogórzanki kontrolowały przebieg meczu, przed przerwą prowadziły nawet 16:10, a chwilę po zmianie stron 17:11. Wysokie prowadzenie uśpiło nasze szczypiornistki, co wykorzystały przyjezdne zdobywając 4 gole z rzędu (17:15 w 35'). Przełomowym mometem był rzut karny z 43', którego obroniła doskonale spisująca się w końcówce sezonu - Martyna Kozłowska. Kilka minut później po bramkach Załogi i Żakowskiej było już 23:18, ale i tym razem szczecinianki doskoczyły na dwa gole (23:21). Podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak opanowały nerwy i gdy wydawało się, że po golu Pogoni na 10 sekund przed końcem, mecz zakończy się wynikiem 25:22, to z szybkim atakiem rusyzły miejscowe i niemal równo z syreną Ania Mączka ustaliła wynik na 26:22, co może zaważyć na losach rywalizacji o piąte miejsce. Rewanż za tydzień w Szczecinie.
Na swoim wysokim poziomie grała Załoga, która w całym spotkaniu zaliczyła 11 trafień, ale równie efektownie pokazała się Wiertelak. Filigranowa skrzydłowa KPR-u zdobyła 7 bramek będąc obok Kozłowskiej, mocnym ogniwem drużyny.

Spotkanie KPR-u z Pogonią było ostatnim występem jeleniogórzanek przed własną publicznością w sezonie 2012/2013. Po meczu kibice zgotowali szczypiornistkom fetę, był okolicznościowy tort, były życzenia i znane ze spotkań ligowych przyśpiewki.

- W końcówce spotkania zabrakło wyrachowania i zimnej głowy. Gratuluję zespołowi z Jeleniej Góry zwycięstwa, bo na prawdę walczyły o to zwycięstwo - powiedział trener Pogoni, Adam Struzik

- Założenie, które miałyśmy przed meczem, czyli wygrać jak największą ilością bramek może nie dokońca się udało, bo w trakcie meczu prowadziłyśmy większą ilością. Zależało nam również na niskim wyniku, niestety mamy taką przypadłość, że zawsze wyniki są ponad 30-bramkowe, a w dzisiejszym meczu udało się stracić tylko 22 bramki - powiedziała trenerka KPR-u, Małgorzata Jędrzejczak.

KPR Jelenia Góra - Pogoń Baltica Szczecin 26:22 (16:11)

KPR: Kozłowska, Szalek – Załoga 11, Wiertelak 7, Buklarewicz 4, A.Mączka 2, Żakowska 1, Galińska 1, Fursewicz, Skalska, Kubicka.

Pogoń: Płaczek – Cebula 7, Stacmowska 4, Kuryanowvich 3, Głowińska 2, Sabała 2, Yashchuk 1, Pasternak 1, Agova 1, Piomtke 1, Adamska