Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 8985
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KPR wraca do treningów

Poniedziałek, 18 lipca 2016, 21:54
Aktualizacja: 21:56
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: KPR wraca do treningów
Fot. Tomasz Raczyński
Dobiegają końca urlopy zawodniczek Klubu Piłki Ręcznej Jelenia Góra. Pod koniec minionego tygodnia szczypiornistki spotkały się na bieżni jeleniogórskiego stadionu przy ul. Złotniczej, trenują też w siłowni pod okiem nowego szkoleniowca – Tomasza Konitza.

Trener Konitz mający doświadczenie jako selekcjoner kadry narodowej juniorek młodszych, a następnie juniorek – stwierdził, że to odpowiedni moment, żeby rozpocząć pracę w ekstraklasie. Nie obawia się wyzwań z nowym, osłabionym zespołem podpierając się wykształceniem w kierunku coachingu. - Wierzę, że swoją osobą będę w stanie wpłynąć na lepszą świadomość tych dziewczyn – po co to robią, dlaczego to robią, czego tak naprawdę chcą – tłumaczy Tomasz Konitz. - Jeżeli część zawodniczek uwierzy w to, co chcę im zaoferować, o rezultat jestem spokojny – dodał trener KPR-u.

W ubiegłą środę (13.07) na nieobowiązkowym treningu stawiło się siedem dziewczyn, z czego dwie to aspirujące do zespołu juniorki z Wrocławia i Warszawy. Pierwsza z nich - Magdalena Maziarz to zawodniczka UKS-u Handball-28 Wrocław, 10 października ukończy 19 lat. Gra na środkowym rozegraniu i twardo stąpa po ziemi licząc, że załapie się do meczowej szesnastki. - Mam świadomość, że tutaj są doświadczone i starsze dziewczyny, ale będę się starać jak najmocniej – powiedziała Magdalena Maziarz. Drugą „nową twarzą” w zespole jest Patrycja Koc, która wczoraj (17.07) świętowała 19. urodziny i w Varsovii Warszawa grała na lewym rozegraniu.

W poniedziałek (18.07) na treningu mają się pojawić niemal wszystkie pozostałe szczypiornistki, w sumie trener ma obecnie do dyspozycji 14 kobiet. O szczegółach poinformujemy w kolejnym artykule.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
416
Tak
11%
Nie
83%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group