KPR w następnej rundzie

Wiadomości: Puchar Polski
Poniedziałek, 10 grudnia 2012, 20:01
Aktualizacja: Wtorek, 11 grudnia 2012, 2:10
Piłkarki ręczne KPR–u Jelenia Góra pokonały Olimpię Beskid Nowy Sącz 37:29 i wywalczyły tym samym awans do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Poniedziałkowy mecz 1/8 finału Pucharu Polski rozpoczął się od przewagi gości. Nowosądecczanki prowadziły w 7. minucie 3:5, ale kolejnych 6 bramek padło łupem miejscowych. W pierwszej połowie bardzo dobrze spisywała się Małgorzata Mączka, dzięki której nasz zespół prowadził do przerwy 17:14. Po zmianie stron jeleniogórzanki konsekwentnie zwiększały przewagę, krótka ławka przyjezdnych nie była w stanie przeciwstawić się szerokiej kadrze KPR-u, który kilkukrotnie obejmował 9-bramkowe prowadzenie, by ostatecznie wygrać 37:29. Na miarę swoich możliwości wystąpiła w końcu Emilia Galińska - autorka 10 goli.

- Przede wszystkim chciałbym pogratulować swojemu byłemu zespołowi dobrej gry. Wygrały zasłużenie. Mamy pięć kontuzji, które wyeliminowały cztery dziewczyny z pierwszej siódemki. Musimy ten rok skończyć w tym składzie osobowym, którym graliśmy na tym parkiecie - podsumował po meczu trener Olimpii, Zdzisław Wąs.

KPR Jelenia Góra - Olimpia Beskid Nowy Sącz 37:29 (17:14)

KPR: Szalek, Kozłowska - Galińska 10, Buklarewicz 5, M.Mączka 5, Załoga 4, Figiel 4, Wiertelak 2, Uzar 2, Rupp 2, Żakowska 1, Skalska 1, Rykaczewska 1, Skoczyńska, Michalak.

Olimpia: Szczurek - Podrygała 7, Płachta 6, Chumak 5, Leśniak 3, Gadzina 3, Maślanka 3, Rączka 2, Moskal, Jarosz.