Gdynia: KPR piąty na turnieju w Gdyni

Poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 11:38
Aktualizacja: 12:30
Autor: arec
Przygotowujące się do sezonu 2010/2011 zawodniczki KPR Jelenia Góra zajęły 5 miejsce na Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet w Gdyni. Najskuteczniejszą piłkarką turnieju została Marta Dąbrowska z zespołu jeleniogórskiego.

Pierwszego dnia zawodów podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak zagrały z gospodyniami turnieju Vistalem Łączpolem Gdynia oraz zespołem z Bundesligi VFL Oldenburg. Niestety obydwa mecze rozstrzygnęły się na korzyść przeciwniczek.

KPR musiał także uznać wyższość rywala w meczach ze Startem Elbląg oraz AZS Politechniką Koszalińską. Zwycięstwo jeleniogórzanki odniosły dopiero w meczu z Banikiem Most.

Zwycięzcom turnieju okazała się drużyna VFL Oldenburg, która zwyciężyła wszystkie mecze. Druga lokata przypadła w udziale akademiczkom z Koszalina, trzecie miejsce zajęły gdynianki, czwarte Start Elbląg, piąte KPR, a ostatnim zespołem turnieju był Banik. Królem strzelców została Marta Dąbrowska, która na swoim koncie zgromadziła 38 bramek.

Poniżej podajemy komplet wyników uzyskanych przez KPR.

Vistal Łączpol Gdynia - KPR Jelenia Góra 38:18 (15:9)
VFL Oldenburg - KPR Jelenia Góra 32:21 (13:8)
KPR Jelenia Góra - Start Elbląg 22:27 (12:14)
KPR Jelenia Góra - AZS Politechnika Koszalińska 20:24 (7:13)
DHK Banik Most - KPR Jelenia Góra 20:21 (9:8)