• Poniedziałek, 22 października 2018
  • Godz. 20:17
  • Imieniny: Korduli, Filipa, Halki, Salomei
  • Czytających: 8057
  • Zalogowanych: 19
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

KPR Kobierzyce na obozie

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 27 lipca 2018, 12:59
Aktualizacja: 13:02
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Kotlina Jeleniogórska swoim ukształtowaniem terenu i bazą treningową coraz częściej przyciąga drużyny sportowe na obozy przygotowawcze. Aktualnie, siódmy zespół minionego sezonu PGNiG Superligi – KPR Gminy Kobierzyce szlifuje formę korzystając z bazy Pałacu Wojanów, a treningi halowe prowadzi w obiekcie KPSW przy ul. Lwóweckiej w Jeleniej Górze.

Drużyna spod Wrocławia po raz pierwszy pojawiła się na obozie w naszym regionie, ale już jest zachwycona. Część zawodniczek, które wcześniej występowały w KPR Jelenia Góra i studiowały w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej - doskonale znają walory naszego regionu. W zespole z Kobierzyc trenują m.in. Marta Dąbrowska, Beata Skalska, Anna Mączka, Mariola Wiertelak, Monika Ciesiółka czy Elżbieta Wesołowska, które w różnych okresach sportowej kariery reprezentowały Jelenią Górę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Bazą zespołu podczas obozu jest Pałac Wojanów.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego miejsca. To świetny obiekt, gdzie mamy miejsce do regeneracji po ciężkich treningach, odnowy biologicznej, na miejscu świetne tereny do biegania i siłownia do dyspozycji - powiedziała Edyta Majdzińska, trenerka KPR-u, która podkreśla, że celem obozu jest spełnienie planów treningowych biegowych, w siłowni, dodatkowo dwa razy dziennie odbywają treningi w hali, mają także zajęcia z trenerem mentalnym.

Jak tłumaczy trenerka, ze względu na etap przygotowań - obciążenia i intensywność treningów, nie zaplanowano sparingu z lokalnym rywalem z Jeleniej Góry. Gry kontrolne KPR-u Kobierzyce rozpoczną się pod koniec przyszłego tygodnia.

Zespół z Kobierzyc wzmocniło kilka nowych zawodniczek: Aleksandra Kucharska (z Piotrcovii Piotrków Trybunalski), Monika Koprowska (Pogoń Szczecin), Karolina Mokrzka (UKS Kościerzyna) oraz doszły dwie dziewczyny z zespołu juniorek. Celem zespołu ma być pewne miejsce w pierwszej szóstce Superligi.

- Jesteśmy zadowolone, że takie warunki do treningu klub nam stworzył. Jest intensywnie, ciężko, ale z uśmiechem szykujemy się do kolejnego sezonu - powiedziała Marta Dąbrowska, która ubiegły sezon uważa za udany. - Myślę, że w tym sezonie stać nas na dużo więcej i będziemy walczyć o górną szóstkę - dodała "Śliwa", która za faworytów ligi uważa MKS Lublin i Zagłębie Lubin, a w walce o brązowy medal widzi AZS Koszalin, Pogoń Szczecin i... KPR Gminy Kobierzyce.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Moim kandydatem na prezydenta Jeleniej Góry jest:

Oddanych
głosów
374
Jerzy Łużniak
57%
Krzysztof Mróz
32%
Nie będę głosować
11%
Głos ulicy
Szczepić czy nie?  47
TV Dami
Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra z dnia 22.10.2018 r.  
Miej świadomość
Mózg na wypasie – Albert Einstein  2
Dialogi Jelonki
Jak być śmiesznym? (i dlaczego ludzie się śmieją)  1
Kultura
Poznaliśmy zwycięzcę "Powiewu Młodego Jazzu"  
Polityka
Druga tura w Jeleniej Górze  14
Copyright © 2002-2018 Highlander's Group